Hamileliğin ilk Haftalarında Kanama

0
729
Hamileliğin ilk Haftalarında Kanama
Hamileliğin ilk Haftalarında Kanama

Hamileliğin ilk Haftalarında Kanama

Hamileliğin ilk Haftalarında Kanama, uzmanından, gebeliğin ilk haftasında kanama, uzmantv,  hamilelikte vajinal kanama, 6 hafta kanama, 5 hafta kanama, vaninal lekelenme,hamileliğin ilk haftalarında kanama kaç gün sürer, hamileliğin ilk haftalarında kanama olurmu, hamileliğin ilk haftalarında kanaması olanlar, hamileliğin ilk haftalarında kanama normal mi, hamileliğin ilk haftalarında kanama olması, hamileliğin ilk haftalarında kanama nedenleri,

Hamileliğin ilk Haftalarında Kanama
Hamileliğin ilk Haftalarında Kanama

Hafif Vajinal Kanama Ya da Lekelenme

Hamileliğin herhangi bir sürecinde yaşanan vajinal kanama dikkat edilmesi gereken bir husustur. Hamileliğin 6. haftasında lekelenme ise beklenen bir belirtidir.

Lekelenme (çok hafif kanama, reglin son günündeki gibi) yumurtanın yerleşmesi , cinsel birliktelik, düşük, dış gebelik ya da enfeksiyon sebebiyle yaşanabilir.

Lekelenmenin birçok farklı sebebi olmasından dolayı lekelenme yaşadığınızda doktorunuza danışın.

Hamileliğin 6. – 10.haftasında vajinal kanama yaşamanız durumunda doktorunuz ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir. Doktorunuz fizik muayene, ultrason ve kan testi ile kanamanın neden gerçekleştiğini değerlendirecektir.

Lekelenme genelde normal bir belirti olup endişe verici bir durum değildir fakat sonradan üzülmektense, öncesinde doktorunuzla irtibata geçmeniz iyi olacaktır. Hamile kadınların birçoğu 6. haftada kanama ya da lekelenme yaşar. Bunlardan yarısı sonrasında düşük yaşar. Eğer ultrasonda bebeğinizin kalbi normal atıyorsa, gebeliğiniz muhtemelen sağlıklı bir şekilde devam ediyor anlamına gelir.

Eğer kanamanız şiddetliyse ve herhangi bir ağrı şikayetiniz varsa fakat doktorunuza ulaşamadıysanız direkt Acil Servis’e gidin.

Hamileliğin ilk Haftalarında Kanama, uzmanından, gebeliğin ilk haftasında kanama, uzmantv, hamileliğin ilk haftalarında kanama neden olur, hamileliğin ilk haftasında kanama olurmu, hamileliğin ilk haftası kanama, hamilelikte vajinal kanama, hamilelikte vajinal kanama nedenleri, hamilelikte vajinada kanama, hamilelikte vajinal kanama ne kadar sürer, gebelikte vajinal kanama nedenleri, hamilelikte vajinal kanama uzmantv, gebelikte vajinada kanama, hamilelikte vajinal kanamalar, hamilelikte vajinal kanama sebepleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.