Hamileliğin ilk Belirtileri

0
784
Hamileliğin ilk Belirtileri
Hamileliğin ilk Belirtileri

Hamileliğin ilk Belirtileri

Hamileliğin ilk belirtileri, uzman tv, uzmanından, gebelik belirtileri, hamilelik belirtileri, belirtisi, gebelik belirtisi, hamilelik belirtisi, Erken Hamilelik belirtileri,  gebelik belirtisi ne zaman başlar, gebelik belirtileri ilk ay, uzmanından, gebelik belirtileri ilk ay, Erken Hamilelik belirtileri, gebelik belirtiler, gebelik belirtileri baş ağrısı, gebelik belirtileri karın ağrısı, mide bulantısı, sık idrara gitme, Hamilelik belirtileri, Gebelik Belirtileri, erken hamilelik belirtileri nelerdir uzman ından tv, Erken Hamilelik Belirtileri, Hamilelik Belirtileri, En Erken Gebelik Belirtisi, Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar ve Nelerdir, Gebelik Belirtisi, Gerçek Hamilelik Belirtileri, En Erken Gebelik Belirtileri, Hamilelik Belirtisi, Erken Gebelik Belirtileri, hamileliğin ilk belirtileri nelerdir uzman ından tv, Tüp Bebek Hamilelik Belirtileri, Erken Gebelik Belirtisi , Erken Hamilelik Belirtisi , Hamilelik Belirtileri Ne zaman Başlar, ilk Hamilelik Belirtileri, ilk Gebelik Belirtileri, 2 Haftalık Hamilelik Belirtileri, En erken Hamilelik Belirtileri, Tüp Bebek Gebelik Belirtileri, En Erken Hamilelik Belirtisi, Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar, 3haftalık Gebelik belirtileri, Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar ve Nelerdir, 1 Haftalık Hamilelik Belirtileri, Gerçek Gebelik Belirtileri, Gebelik, Hamilelik, Gebelikte, Hamilelikte, Gebeliğin, Hamileliğin, Hamileyken, Gebeyken, Hamilemiyim, Gebemiyim, Hamileyim, Gebeyim,

Hamileliğin ilk Belirtileri
Hamileliğin ilk Belirtileri

Hamileliğin ilk iki haftası boyunca, gebeliğin işaretlerini ve semptomlarını yaşamayacaksınız. Ancak yine de, bazı kadınlarda şişkinlik ve hafif kramplar yaşanabilir. Alt karın bölgesinde yaşanan kramplar ovülasyonun (yumurtlama) yaşandığının, yaşanacağının ya da o an yaşanıyor olabileceğinin işareti olabilir. Ovülasyonun diğer işaretleri ise her an gerçekleşebilir. Artan fertile servikal mukus bu işaretler arasındadır ve genellikle kaygan, parlak ve esnek yapıdadır. Birçok kadın tarafından genellikle yumurta beyazı kıvamı olarak tanımlanır.

Doğurganlığınızı aynı zamanda 2 haftalık gebeyken, bazal vücut derecenizi ölçerek gözlemleyebilirsiniz. Bu yöntem, bir kadının doğurgan dönemlerini belirlemede en etkili ve en doğal yoldur. Normal bir kadının yumurtlama dönemi öncesindeki bazal vücut sıcaklığı 96.0 ° F – 97.5 ° F arasındadır. Yumurtlama sonrasında ise vücut sıcaklığı .4 ila .6 derece artar. Süreç itibari ile artık doğurgan olmazsınız. Eğer gebeliğiniz başarılı bir şekilde gerçekleştiyse, hamilelikte vücut sıcaklığınız artacaktır.

En doğru bir şekilde ölçmek için her sabah, kalkmadan önce ve aynı saatte olacak şekilde vücut ısınızı kontrol etmeniz gerekir. Bu da; güne başlamak için yataktan kalkmadan önce yapılması gerektiği anlamına gelir. Ölçüm yapmadan önce 3 saat boyunca kesintisiz uyumanız en iyisidir çünkü uyku bozuklukları sonuçları değiştirebilir. Sırf bu amaç için kullanabileceğiniz özel bazal vücut sıcaklığını ölçen termometreler artık yapılmakta.

Bir kadının en doğurgan dönemi, yumurtlama öncesi dönemidir, yumurtlamanın gerçekleştiği gün değil. Eğer bazal vücut ısınızı birkaç ay takip ederseniz, en doğurgan olduğunuz dönemler hakkında fikir edinirsiniz. Gebe kaldıktan birkaç hafta sonra hamileliğin ilk belirtilerini fark etmeye başlayabilirsiniz. Bu durum her ne kadar kadından kadına değişkenlik gösterip, aldatıcı olabilse de, genelde aşağıda belirtilen belirtilerden oluşur:

Yorgunluğun artması
Regl döneminin gecikmesi ya da reglin gelmemesi – erken hamilelik belirtileri Atet Gecikmesi
İstifra veya erken hamilelik belirtileri mide bulantısı
erken hamilelik belirtileri Göğüslerde hassasiyetin artması
erken hamilelik belirtileri Memelerde ağrı
erken hamilelik belirtileri Sık tuvalete gitme ihtiyacı
Ağızda metal tadı
Ovülasyon ağrısı yani – erken hamilelik belirtileri kasık ağrısı

Eğer Hâlâ Hamile olup olmadığınızdan Şüpheliyseniz Size Hamileliğin ilk 25 Belirtisi Konusunu Okumanızı Tavsiye Ediyorum.Gebelik Hamilelik Kadın Hastalıkları Doğum, Beslenme  Egzersiz, Spor  Hepsi ve Daha Fazlası uzmanindan.org Sitemizde Mevcuttur.

Size Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz

Hamile Olup Olmadığınızdan Emin Değilseniz Sizlere Erken Hamilelik Belirtileri Ne zaman Başlar ve Nelerdir Konumuzu Okumanızı Tavsiye Ediyoruz. Soru ve Sorunlarınızı Konuya Yorum Yazabilirsiniz.

1 Haftalık Hamilelik

 Hamileliğin ilk iki Haftasında Beslenme

Hamileliğin ilk işaretleri, Hamileliğin ilk işaretleri, vücut ısısı, adet gecikmesi, göğüslerin hassaslaşması, karında şişkinlik, kadınlar kulübü, iştahsızlık,hamilelik belirtileri,  gebelik belirtileri, uzmantv,  gebelik belirtilertisi, melekler mekanı,, hamilelik belirtileri nelerdir, gebelik belirtileri nelerdir, hamilelik belirtileri kasık, gebelik belirtileri kasık ağrısı, hamilelik belirtileri neler, gebelik belirtileri neler, uzmanından  gebelik belirtisi ne zaman başlar, hamilelik belirtisi ne zaman başlar, gebelik belirtileri baş ağrısı, gebelik belirtileri karın ağrısı, mide bulantısı, sık idrara gitme, vücut ısısı, adet gecikmesi, göğüslerin hassaslaşması, karında şişkinlik, iştahsızlık, hamilelikte mide ağrısı ne zaman başlar, hamilelik belirtileri ne zaman başlar ve nelerdir, gebelik belirtisi sebepsiz ağrı, hamilemiyim hesaplama, hamilelik belirtileri kasık ağrısı, kasık ağrısı gebelik belirtisi midir,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.