Gebe miyim

0
824
Gebe miyim
Gebe miyim

Gebe miyim

Gebe miyim, uzmanından, uzman tv, Hamile miyim, gebe miyim,  hamilemiyim, gebemiyim, hamilemiyim testi, acaba hamilemiyim, hamile miyim korkusu, hamile miyim ki, hamile miyim ne, kadınlar kulübü hamilemiyim, hamile olabilirmiyim, hamile kalirmiyim, gebe miyim nasıl anlarım,, gebe miyim, hamile miyim, uzmantv, gebemiyim, hamilemiyim, gebe miyim kadınlar kulübü, gebe miyim acaba, gebemiyim hesaplama, gebe miyim nasıl anlarım, gebemiyim değilmiyim, gebemiyim gebelik belirtileri, gebe miyim bilmiyorum, gebemiyim hesapla, gebe miyim korkuyorum, gebe miyim nasıl anlarım, gebemiyim acaba, gebemiyim gebelik belirtileri, gebemiyim hesapla, gebemiyim testi, gebemiyim kadınlar kulübü, gebe miyim degilmiyim, ben gebemiyim, dış gebemiyim, hamilemiyim test, hamilemiyim nasil anlarim, hamilemiyim acaba, hamilemiyim hesapla, hamilemiyim testi, hamilemiyim fal, hamilemiyim net, hamilemiyim değilmiyim, hamilemiyim hesaplama

Gebe miyim
Gebe miyim

Gebe kaldığınız ilk andan itibaren bedeninizde aslında önemli değişiklikler olmaya başlamıştır. Bedeniniz yeni bir canlıyı büyütmek, geliştirmek ve dünyaya hazırlamak için belki daha önce yaşamadığı bir deneyime hazırlanır.

Ama bu farklılığı çoğu zaman ilk günden itibaren anlamanız pek mümkün değildir.    Bazı kadınlarda hemen hemen hiçbir bulgu olmamasına karşın çoğunlukla bebeği büyütmeye çalışan vücudunuzda az ya da çok bazı belirtiler görülür. Genel olarak, başı dönen, midesi bulanan kadınların hamile olabileceği fikri yaygındır. Bu gebelik hormonuna verilen vücudun bir tepkisidir.   İlk farklılık adet düzenindeki değişikliktir. Adet kanamanız beklediğiniz tarihte gelmiyorsa, hamilelik olabileceği düşünülebilir.   Adetiniz bazen beklenilen süreden sonra gelebilir.

Bu gebelik dışı nedenlerden olabileceği gibi aslında bir gebelikten, ama çok erken bir düşükle sonuçlanan bir gebelikten de oluşabilir. Bunu anlamanın tek yolu ise aşağıda belirtilen kanda gebelik Beta HCG (ß-hCG) ya da BHCG testidir.

Erken Hamilelik Belirtileri

 • Bulantı,
 • Göğüslerinizde dolgunluk hassasiyet,
 • Meme başında karıncalanma hissi olabilir,
 • Meme ucunda koyulaşma görebilirsiniz,
 • Karnınızın alt kısmında dolgunluk,
 • Şişkinlik ve bazen hassasiyet gibi farklılıklar oluşabilir,
 • Kendinizi yorgun hissedebilir,
 • Daha çok uyumak isteği,
 • Bunun yanında baş dönmesi görülebilir,
 • Sık sık idrara çıkma ihtiyacı duyabilirsiniz,
 • Vajina salgılarınızda artma hissedebilirsiniz,

Vücudunuzda hissettiğiniz bu değişiklikler muhtemel bir gebeliğin habercisidir. Ancak elbette hamile miyim, sorusunun kesin cevabı değildir. Çünkü bu belirtileri başka koşullarda ve hastalıklarda da görebilirsiniz. Bu sorunun cevabını kesin olarak öğrenmeniz için bazı testler yaptırılabilir ya da jinekologunuza giderek muayene etmesini ve ultrasonografi ile bakmasını talep edebilirsiniz.

erken hamilelik belirtileri, erken gebelelik belirtileri, hamilelik belirtileri, gebelik belirtileri, erken hamilelik belirtileri kadınlar kulübü, erken hamilelik belirtileri, erken hamilelik belirtileri gaz, erken hamilelikte kasık ağrısı, erken hamilelik testi, erken hamilelik belirtileri akıntı, erken hamilelik ne zaman anlasilir, erken hamilelik belirtileri ne zaman başlar, erken hamilelik belirtisi, erken gebelik testi, erken gebelik nedir, erken gebelik, erken gebelik testleri güvenilir mi, erken gebelikte kanama, erken gebelik belirtileri ne zaman başlar, erken gebelik belirtileri nelerdir, erken gebelik belirtileri yaşayanlar, erken gebelik testi yapanlar, hamilelik belirtileri nelerdir, hamilelik belirtileri ne zaman başlar, hamilelik belirtileri ilk ay, hamilelik belirtileri ne zaman ortaya çıkar, hamilelik belirtileri akıntı, hamilelik belirtileri ilk hafta, hamilelik belirtileri karın ağrısı, hamilelik belirtileri nedir, hamilelik belirtileri baş ağrısı, gebelik belirtileri nelerdir, gebelik belirtileri kasık ağrısı, gebelik belirtileri ne zaman başlar, gebelik belirtileri ilk haftalar, gebelik belirtileri akıntı, gebelik belirtileri ilk ay, gebelik belirtileri bunlardır, gebelik belirtileri kadınlar kulübü, gebelik belirtileri hafta hafta

Hamilelik Testleri Nelerdir

Hamile kaldığınız andan itibaren vücudunuzun kimyası süratle değişmeye başlar. Döllenen yumurta rahimde yerleştiği andan itibaren hCG (Human Chorionic Gonadotropin) adı verilen bir hormonu salgılamaya başlar. Normalde kanda ve idrarda belirli miktarda bulunan bu hormonunu arttığının testlerle tespit edilmesi çok özel bazı istisnalar haricinde hamile olduğunuzun kesin kanıtıdır.

idrar ve Kan Testleri

Kanınızda bulunan gebelik hormonu hCG belli bir seviyeye ulaştığında idrarda çıkmaya başlar. İdrarda yapılan bu testlerin amacı, hCG’ nin varlığının ya da yokluğunun saptanmasına dayanır.  Farklı firmaların üretimi olan ve evde yapılabilen bu basit idrar testleri ile adet gecikmeniz eğer 1 hafta ve daha fazlaysa oldukça güvenilirdir. Ancak kanda bakılan gebelik hormonu kadar kesin bir cevap veremez. Ayrıca kan testi sadece gebeliğin varlığını değil, hormonun düzeyini de göstermesi sebebiyle gebeliğin gidişatı hakkında da bize bilgi verir.

HCG hormonun gebeliğe özel olan alt biriminin adı Beta HCG (BHCG) dir ve kesin olarak gebelik olup olmadığını belirtir. BHCG hormonunun başka bir hormonla karışması ve yanlış sonuç vermesi mümkün değildir. Bunun tek istisnası yumurtalık tümörlerinin çok çok nadir görülen bir şeklinde (koryokarsinoma) aynı hormonun salınması durumudur. Dolayısıyla BetaHCG (B-HCG) hormonu gebeliğe özgüdür denilebilir.   Kan testiyle daha adet gecikmesi bile olmadan gebe olup olmadığınızı anlamanız mümkündür.

hamilelik testleri, uzman tv, gebelik testleri, kadınlar kulübü,  hamilelik testleri nelerdir, gebelik testleri nelerdir,  hamilelik testleri güvenilir mi, hamilelik testleri ne zaman sonuç verir, hamilelik testleri ne kadar, hamilelik testleri ne kadar doğru, hamilelik testleri ne zaman yapılır, hamilelik testleri fiyatları, hamilelik testleri ne zaman yapılmalı, hamilelik testlerinin yanılma payı, hamilelik testleri nelerdir, ebelik testleri ne kadar güvenilir, gebelik testleri ne zaman yapılmalıdır, gebelik testleri ne kadar, gebelik testleri güvenilir mi, gebelik testleri ne zaman sonuç verir, gebelik testleri markaları, gebelik testleri kesin sonuç verirmi, gebelik testleri fiyatları, gebelik testleri ne kadar doğru, gebelik testleri nelerdir, gebelik testi nelerdir, erken gebelik testleri nelerdir, evde yapılan hamilelik testleri nelerdir, gebelik testi nelerdir, hamilelik testleri nelerdir, gebelik öncesi testler nelerdir, erken gebelik testleri nelerdir

Ultrasonografi ile Gebelik Teşhisi

Ultrasonografi ile hamilelik teşhisi gebelik kesesinin görülmesine dayanır.
Adet gecikmesi bir haftayı bulduğunda vajinal ultrason incelemesi ile gebelik kesesini görmek mümkündür. Karından yapılan ultrasonografi ile gebelik kesesini görmek için ise en az 10 günlük bir gecikme olması gerekir. Yaklaşık 15 günlük bir gecikme varlığında ise gebelik kesesi içersinde bebeği de görmek mümkündür. Canlı olup olmadığı ise bir hafta sonraki vajinal ultrasonografide görülebilecektir.   Bir başka deyişle; bebekte ilk gelişen sistem olan dolaşım sistemi yani kalp atışları 3 haftalık bir gecikmede gözlenebilir.

Hamile Olup Olmadığınızdan Emin Değilseniz Sizlere Erken Hamilelik Belirtileri Ne zaman Başlar ve Nelerdir Konumuzu Okumanızı Tavsiye Ediyoruz. Soru ve Sorunlarınızı Konuya Yorum Yazabilirsiniz.

gebe miyim acaba, gebemiyim değilmiyim, gebemiyim bilmiyorum, gebemiyim hesapla, gebe miyim korkuyorum, gebe olabilir miyim, dış gebemiyim, gebe miyim gebelik belirtileri, hamilemiyim acaba, hamilemiyim test, hamilemiyim nasil anlarim, hamilemiyim hesapla, hamilemiyim net, hamilemiyim değilmiyim, hamilemiyim hesaplama, hamilemiyim adetim gecikti, hamilemiyim değilmiyim test, gebemiyim acaba, gebemiyim gebelik belirtileri, gebemiyim hesapla, gebemiyim testi, gebemiyim kadınlar kulübü,ben gebemiyim, dış gebemiyim, gebe miyim değilmiyim, gebe miyim bilmiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.