Erken Düşüklerin Sebepleri

0
837
Erken Düşüklerin Sebepleri
Erken Düşüklerin Sebepleri

Erken Düşüklerin Sebepleri

Yazıda Bulunan Başlıklar

Erken Düşüklerin Sebepleri, uzmanından, erken düşüklerin nedenleri, uzmantv, erken düşüklerin sebebi, erken düşüklerin tedavisi, erken düşüğün sebepleri, erken düşüklerin sebepleri, erken düşükler nasıl anlaşılır, erken düşükler neden olur, erken düşüklerin nedenleri, erken düşükler belirtileri, erken düşüklerin sebebi, erken düşüklerin tedavisi, erken gebelikte düşükler, erken dönem düşükleri, düşüklerin sebepleri, düşüklerde genetik araştırma, düşükler neden olur, düşüklerden sonra hamile kalamamak, düşükler ppt, düşüklerin nedenleri, düşüklerin belirtileri, gebelikte düşük, hamilelikte düşük, gebelikte düşükler, gebelikte düşükten korunma yolları, gebelikte düşükten korunmak için dua, gebelikte düşükten korunma, gebelikte düşükler neden olur, gebelikte düşükten sonra yapılması gerekenler, hamilelikte düşükler, hamilelikte düşüklerin nedenleri, hamilelikte düşükten korunma uzmantv
Gebelikte düşük yapmak pekçok çift için üzücü bir olaydır. Maalesef , gebeliğin 10. haftasında olmanız, ilk trimester dönemindeki düşük riskini atlattığınız manasına gelmez. Düşüklerin %80 – %90’ı, gebeliğin ilk 13 haftasında görülmektedir.

Birçok durumda , düşük sizden meydana gelen bir nedenden dolayı oluşmaz. İlk trimester dönemindeki düşüklerin %50 – %70’i döllenmiş yumurtadaki kromozomal anomali durumundan kaynaklanır.

Bazı durumlarda ise düşük, döllenen yumurtanın rahim yoluna yerleşmemesi nedeni ile gelişebilir. Sadece bir kez düşük yapmış hamile bayanların birçoğu düşük sebeplerini tam olarak bilemezler.

Erken Düşüklerin Sebepleri
Erken Düşüklerin Sebepleri

İkinci ya da üçüncü kez düşük yapan bayanlarda , hekimler analiz yaparak , düşüklerin mümkün sebebini tespit etmeye çalışırlar.

10. hafta, eğer sağlıklı bir hayat tarzınız var ve düşük riski bulguları taşımıyorsanız (vajinal kanama, karın kasılmaları, sırtınız alt tarafında beliren ağrılar gibi ), bebeğiniz muhtemelen iyidir. Düşük olayını düşünerek üzülmemeye çalışın. Herhangi bir konuda strese girerseniz, doktorunuza danışın. Doktorunuz, korku ve endişelerinizi gidermede size destekçi olacaktır.
Erken Düşüklerin Sebepleri,Erken Düşüklerin Sebepleri, uzmanından, erken düşüklerin nedenleri, uzmantv, erken düşüklerin sebebi, erken düşüklerin tedavisi, erken düşüğün sebepleri, erken düşüklerin sebepleri, erken düşükler nasıl anlaşılır, erken düşükler neden olur, erken düşüklerin nedenleri, erken düşükler belirtileri, erken düşüklerin sebebi, erken düşüklerin tedavisi, erken gebelikte düşükler, erken dönem düşükleri, düşüklerin sebepleri, düşüklerde genetik araştırma, düşükler neden olur, düşüklerden sonra hamile kalamamak, düşükler ppt, düşüklerin nedenleri, düşüklerin belirtileri,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.