Normal Doğum

0
763
Normal Doğum
Normal Doğum

Normal Doğum

Yazıda Bulunan Başlıklar

Normal Doğum, uzmanından, uzmantv, normal doğum izle, normal doğum yapanlar, normal doğum nasıl yapılır, normal doğum kaçıncı haftada olur, normal doğum belirtileri, normal doğum nasıl olur, normal doğuma hazırlık, normal doğum sonrası vajina, normal doğum animasyon, normal doğum nedir pdf,

Normal Doğum
Normal Doğum

Normal Doğum Nedir

Normal ve zamanında doğum 37 haftayı doldurmuş bebeğin vajinal yoldan annenin kendiliğinden oluşan ağrılarıyla rahim dışına çıkması olarak tanımlanır.

Aslında yaklaşık 25 haftalık bir gebelik sürecinden sonra her bebeğin rahim dışına çıkması doğum olarak tanımlanır. 37 haftadan daha önce gerçekleşen doğumlara erken doğum adı verilir.

Eğer bebek 24 haftadan önce doğmuşsa, rahim dışında yaşama yeteneğini henüz kazanmamış olduğu için bu durum düşük olarak adlandırılır. Ancak günümüzde gelişen tıp ve teknoloji sayesinde çok erken haftalarda doğan bebeklerin de yaşama olasılığı artmıştır.

Normal doğumda, bebek doğduktan en geç yarım saat sonra bebeğin ekleri olan plasenta ve zarların da kendiliğinden rahimden dışarı çıkması gerekir.
Normal bir doğumda yaklaşık 250 ila 500 ml.  kadar kan kaybı olur. Doğum için geçen süre ise normalde 24 saatten daha azdır. Sağlıklı bir doğum eylemi aslında düşünüldüğü kadar güç olmayan fizyolojik ve doğal bir olaydır.

Ve belki de her şeyden önemlisi, doğum bir kadının yaşantısında eşi benzeri olmayan ve asla unutulmayacak bir yaşanmış anı olarak kalacaktır.
normal Doğum, normal doğum nedir egzersizleri önerileri, normal doğum nedir vikipedi, epidural normal doğum nedir, ağrısız normal doğum nedir, spinal normal doğum nedir, normal doğum haftası nedir, epiduralli normal doğum nedir, normal doğum dikişleri nedir, normal doğum yapanlar kadınlar kulübü, normal doğum yapanların yorumları, normal doğum yapanlar neler yaşadınız, normal doğum yapanlar 2013, normal doğum yapanlar kaçıncı haftada, normal doğum yapanların hikayeleri, normal doğum yapanlar izle, normal doğum yapanlar kaçıncı haftada doğurdunuz, normal doğum yapanlar forum, normal Doğum,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.