Doğuma Az Kaldı Ne Yapmalıyım

0
9930
Doğuma Az Kaldı Ne Yapmalıyım
Doğuma Az Kaldı Ne Yapmalıyım

Doğuma Az Kaldı Ne Yapmalıyım

doğuma az kaldı ne yapmalıyım, uzmanından, kadınlar kulübü,  doğuma az kaldığını nasıl anlarız, uzman tv, doğuma az kaldı korkuyorum, doğuma az kaldı kadınlar kulübü, doğuma az kaldı ne yapmalıyım, doğuma az kaldığını nasıl anlarım, doğuma az kaldı ne yapmalıyım, doğuma az kaldığı nasıl anlaşılır, doğuma az kaldı grip oldum, doğuma az kaldı ne yapmalıyım,

Sizlere uzmanından Doğuma Az Kaldığında Yapılması Gerekenler

Doğuma Az Kaldı Ne Yapmalıyım
Doğuma Az Kaldı Ne Yapmalıyım

Hamileliğin 28. haftasından itibaren rahimde zaman zaman kasılmalar, sertleşmeler meydana gelir. Bunlar normaldir ve genellikle ağrısızdır.

Ancak bu kasılmalar 37. haftadan önceki dönemde sık sık oluyor, 10-15 saniyeden fazla sürüyor, ve aşağıya doğru bir baskı hissi yaratacak ölçüde şiddetli oluyorsa bunlar erken doğum ağrıları da olabileceğinden dikkat edilmelidir. Vajinal akıntıda sulu bir artış olması da erken doğum açısından uyarıcı olabilir.

Rahmin doğuma hazırlık yaptığı bu kasılma egzersizleri son haftalarda oldukça sıklaşır.Hamileliğin son dönemlerinde rahim neredeyse göğüs kafesine kadar yükselmiş ve basınç nedeniyle nefes almak, uyumak zorlaşmış, hazımsızlık artmıştır. Özellikle akşamları rahim üzerinde elle de fark edilen kısa süreli toplanma, kasılmalar hissedilir.

İlk gebeliklerde doğumdan birkaç hafta önce, sonraki gebeliklerde de genellikle doğumdan hemen önce bebeğin başının doğum kanalına inmesi nedeniyle rahmin yüksekliği 2-3 cm azalır. Bu durum gebe kadında kısmen de olsa bir rahatlama yaratır.

Buna karşılık idrar torbasına basınç arttığı için sık idrara çıkma şikayeti artar. Doğumdan bir-iki gün önce hormon

düzeyindeki değişiklik nedeniyle vücuttan su atılması ve iştah azalması meydana gelir. Bu nedenle 1-2 kg. kilo kaybı da görülebilir. Doğumun yaklaştığını gösteren bu belirtiler büyük çoğunluk tarafından fark edilse de her gebe kadınca yaşanmayabilir ya da fark edilmeyebilir.

Planlı sezeryan olacak hamileler ise sezeryanın zamanı da önemlidir.  Genellikle tercih edilen, beklenen doğum gününden 7 – 10 gün önceki dönemdir. Muhtemel doğum gününe mümkün olduğunca yaklaşmak doğacak bebeğin çok daha az problem yaşamasını sağlayacaktır.doğuma az kaldı ne yapmalıyım,   doğuma az kaldı ne yapmalıyım, , doğuma çok az kaldı, doğum yaklaştıkça belirtiler, doğum yaklaştığı nasıl anlaşılır, doğum yaklaştıkça, doğuma az kaldı ne yapmalıyım, doğum yaklaştığında mide bulantısı olurmu, doğum yaklaştığında bebek hareketleri, doğum yaklaştıkça bebek hareketleri, doğum yaklaştığını nasıl anlarım, doğum yaklaştı çok korkuyorum, doğum yaklaştığının belirtileri, doğuma az kaldı ne yapmalıyım,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.