Amniyosentez Testi

0
632
amniyosentez testi
amniyosentez testi

Amniyosentez Testi

Amniyosentez Prenatal Testi,  uzmantv, amniyosentez riskleri, amniyosentez ücreti, amniyosentez yaptıranlar, amniyosentez sonucu, amniyosentez fiyatı, amniyosentez sonuçları, amniyosentez yerine kan testi, amniyosentez fiyatları, amniyosentez sonrası,

amniyosentez testi
amniyosentez testi

Hamileliğin 2. Trimester Döneminde Amniyonsentez Prenatal Testi

Hamileliğin 15 ile 20. haftaları arasında amniyosentez olarak adlandırılan bir prenatal testi almanız önerilebilir.

Amniyosentez yaptırmanın en önemli sebeplerinden biri bebeğinizde herhangi bir kromozomal rahatsızlıkların ya da genetik bozukluklarının olup olmadığını tespit etmektir.

35 yaş üstü kadınlarda ya da ailelerinde genetik bozukluk geçmişi olan kişiler, yüksek risk altında olmaları sebebi ile amniyosentez yaptırmak isteyebilirler.

Amniyosentez esnasında doktorunuz amniyon sıvısından bir örnek alır. Bu işlem güvenilir bir işlemdir fakat az da olsa düşük riski taşır.

Amerikan Koleji Kadın ve Doğum Hastalıkları’nın araştırmasına göre düşük riski 300de 1 ya da 500de 1 kadardır. Düşük riskini azaltmak için doktorunuzun bu işlemi öncesinde birçok kere yaptırdığından emin olun.

Deneyimli olmayan bir doktor bebeğinizi iğne ile yaralayabilir ancak böyle bir durum nadiren yaşanır.

Amniyosentez sonrasında sonuçları bir iki hafta içinde alabilirsiniz. Bebeğinizde herhangi bir problem olduğu tespit edilirse, daha fazla bilgi almak için genetik uzmanına danışabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.