Hamilelik Belirtileri Yorgunluk
Hamilelik Belirtileri Yorgunluk

Hamilelik Belirtileri Yorgunluk

Hamilelik Belirtileri Yorgunluk, uzmanından, hamilelik belirtisi yorgunluk, uzmantv, hamilelikte yorgunluk belirtileri, gebelik belirtileri yorgunluk, hamilelik belirtileri yorgunluk, yorgunluk hamilelik belirtisi mi, aşırı yorgunluk hamilelik belirtisihamilelik belirtilerinde aşırı yorgunlukgebelik belirtisi yorgunluk, erken hamilelik belirtileri yorgunluk, hamileliğin ilk belirtisi yorgunluk, hamilelik belirtisi halsizlik, gebelik belirtileri halsizlik, hamilelik belirtileri halsizlik, Ne Zaman Başlar, Kaçıncı Hafta Başlar, Ne Zaman Olur, Kaçıncı Haftada Olur, Hamilelik Belirtileri nelerdir Ne Zaman Başlar, Erken Hamilelik Belirtileri, Tüp Bebek Belirtileri, Kesin Hamilelik Gebelik Belirtileri, Gebelik, Hamilelik Gebelik, Haftalık, Hamile, Gebe, Hamilelik, Gebelik, Hamilelikte, Gebelikte,uzmanından, Hamileyim, Gebeyim, Gebeliğin, Hamileliğin, Hamilelerde, Gebelerde, kadınlarkulübü, kadınlar kulübü, melekler mekanı, uzman.org, jinekolog, belirtisi, belirtileri, belirti,

İşte Sizlere Farklı Uzmandan Yorgunluk

Hamilelik Belirtileri Yorgunluk
Hamilelik Belirtileri Yorgunluk

Erken hamilelik belirtilerinden olan Baş Dönmesi ve Bayılma Konumuzu 5 Farklı uzmana sorduk. Sizlere Detaylı bir makale hazırladık. uzmanindan.org sitesi uzmanlarına Sorarak Sizlere Farklı konularda Bilgi vermeye Devam Edecek…

İşte Sizlere Farklı Uzmandan Yorgunluk Hakkında Detaylı Açıklama

Hamilelik öncesine kıyasla çoğu kadın kendini daha yorgun hisseder. Bu, bir hamilelik hormonu olan Progesteron’un yükselmesi

nedeninden kaynaklanır. Gebe kaldığınızda vücudunuzun iş yükü artar; metabolizmanız, hem sizi hem de bebeğinizin gelişimini destekleyebilmek için hızlanır. Dolayısıyla kendinizi normalde daha halsiz ve yorgun hissedebilirsiniz.

Ayrıca gebelik döneminde progesteron adı verilen hormon daha fazla salgılanır ve bu hormon yatıştırıcı etkisi nedeniyle yorgunluğu artırır. Bu nedenle halsizlik, yorgunluk ve normalden fazla uyuma ihtiyacı gebeliğin en yaygın erken belirtileri arasındadır.

Sabah yataktan çıkamama, akşam erkenden uyuma, Gün içinde sürekli ve aşırı yorulma gibi belirtiler erken gebelik belirtileri arasındadır. İklime bağlı değişikliklerde ve Depresyon da da bu belirti görülebilir. Eğer hamile olduğunuzdan eminseniz, yorgunluk belirtilerini dikkate alıp bol bol dinlenmeniz gereklidir.

sponsor

Gebelik kaynaklı olmayan bitkinlik stresten, fiziksel yorgunluktan, depresyondan veya herhangi bir hastalıktan kaynaklanıyor olabilir. örneğin Kan şekeri ve tansiyon düşüklüğü veya kan üretiminin artması da aynı hissi verebilir. Eğer yorgunluğunuz gebelikten kaynaklanıyorsa  üstüne basa basa sizlere tavsiyemiz bol bol dinlenin ve protein ağırlıklı besinler tüketin.

Yorgunluk ve Halsizlik Hissini Yenebilme Yolları

İster ev hanımı olun, ister çalışıyor olun fırsat buldukça istirahat etmeye ve “kestirmeye” çalışın.

sponsor

Kendi kapasitenizi aşan veya yapmak istemediğiniz şeylere “hayır” demeye özen gösterin.

İş koliklik hamilelik döneminin kalitesiz geçmesine önemli katkılarda bulunur. Daha fazla çalışmanızın size getireceklerini ve sizden götürdüklerini tartın ve bunu yaparken bebeğinizi de hesaba katın.

Düzenli egzersizlere veya en azından günlük yürüyüşlere devam edin.

Beslenmenize özen göstermeyi sürdürün. Aşırı karbonhidratlı ve yağlı yiyecekler sizin aşırı kilo almanıza neden olabileceği gibi sindirim sisteminizin fazladan çalışmasına neden olarak sizi yorar.

Ruhsal stresten uzak durun. Gebelik dönemi ve bebeklerle ilgili olumsuzluk çağrıştıran yayınlardan, yazılardan ve kişilerden uzak durun.

Uyku Saatlerini iyi Düzenleyin

Uyku hamileliğinizin kaliteli geçmesi açısından önemlidir. İlk haftalarda uykuya eğilim artarken sonrasında uykusuzluk sorunu yaşamaya başlayabilirsiniz. Uykusuzluk sorunu genelde son haftalarda belirgin olmasına karşın gebeliğin her döneminde sizi gündüzleri bitkin duruma getirebilir.

Rahat Bir Uyku Uyuma Önerilerimiz

Her gün içerisinde mümkün olduğunca aynı saatlerde yatın ve sabah aynı saatlerde kalkın.

sponsor

Bu, santral sinir sisteminizi eğitecektir.

Gece yatmadan birkaç saat önce sıvı almamaya özen gösterin.

Bu, geceleyin tuvalet ihtiyacı nedeniyle uyanmanıza engel olacaktır.

Akşam kafein içerikli içecekler tüketmeyin. Kafein en iyi uyku açıcılardan biridir.

Gece yatmadan önce doktorunuzun önerdiği egzersizleri uygulayın.

Egzersiz kaslardan kana laktik asit geçmesini sağlar ve bu madde uykuya dalmanıza yardımcı olur.

Oda sıcaklığınızı 21 dereceye ayarlayın. Aşırı sıcak veya aşırı soğuk bir oda uyumanızı engeller.

Mide ekşimesi sorununuz varsa birkaç yastık birden kullanın.

Mümkün olduğunca sol yanınıza yatarak uykuya dalmaya çalışın.

Bu önlem nefes darlığı sorununuza çare olabilir.

Yatmadan önce ılık duş almak, ılık süt içmek bazı anne adaylarında uykuya dalmayı kolaylaştırabilir.

Uykusuzluk sorununuz belirginse ve sürekli bir yandan diğer yana dönüyorsanız yatağınızı değiştirmeyi ve hatta yalnız uyumayı deneyin. Eşiniz buna mutlaka anlayış gösterecektir.

Son Olarak

Yorgunluk durumu genellikle gebeliğin 20. haftadan sonra etkisini yitirir.

Uzmanlar Tarafından Cevaplanmış Farklı Hamilelik Belirtilerinin Hepsini Görmek İçin Erken Hamilelik Belirtileri Ne zaman Başlar ve Nelerdir Konusunu Mutlaka Okuyunuz.
İşte Sizlere 5 Farklı Uzmandan Aldığımız Görüşler Bu kadar. uzmanindan.org Sitesini Takip Etmeye Devam Edin

Gebelik Belirtileri, uzmanındanerken hamilelik belirtileri nelerdir uzman ından tv,  Erken Hamilelik Belirtileri, Hamilelik Belirtileri, En Erken Gebelik Belirtisi, Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar ve NelerdirGebelik Belirtisi, Gerçek Hamilelik Belirtileri En Erken Gebelik BelirtileriHamilelik BelirtisiErken Gebelik Belirtileri, hamileliğin ilk belirtileri nelerdir uzman ından tv,  Tüp Bebek Hamilelik Belirtileri,  Erken Gebelik Belirtisi Erken Hamilelik Belirtisi Hamilelik Belirtileri Ne zaman Başlar, ilk Hamilelik Belirtileri, ilk Gebelik Belirtileri, 2 Haftalık Hamilelik Belirtileri, En erken Hamilelik Belirtileri, Tüp Bebek Gebelik BelirtileriEn Erken Hamilelik Belirtisi, Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar, 3haftalık Gebelik belirtileriGebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar ve Nelerdir, 1 Haftalık Hamilelik Belirtileri, Gerçek Gebelik Belirtileri, Gebelik, Hamilelik,  Gebelikte, Hamilelikte, Gebeliğin, Hamileliğin, Hamileyken, Gebeyken, Hamilemiyim, Gebemiyim,  Hamileyim, Gebeyim, Hamilelik Belirtileri Yorgunluk, gebelik belirtisi halsizlik, erken gebelik belirtileri halsizlik, erken hamilelik belirtileri halsizlik, yorgunluk hamilelik belirtisimi,, hamilelikte yorgunluk belirtileri, aşırı yorgunluk hamilelik belirtisi mi, yorgunluk gebelik belirtisimidir, aşırı yorgunluk hamilelik belirtisi, halsizlik ve yorgunluk hamilelik belirtisi, yorgunluk uyku hali hamilelik belirtisimidir, yorgunluk hamilelik belirtisi mi, yorgunluk hamilelik belirtileri, yorgunluk hamilelik belirtisi, yorgunluk hamilelik belirtisimidir, gebelik belirtisi yorgunluk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here