Hamileliğin ilk 25 Belirtisi

0
45813

Hamileliğin ilk 25 Belirtisi

Hamileliğin ilk 25 Belirtisi, uzmanından, Gebelik Belirtisi, uzman tv, Hamilelik Belirtisi, Gebeliğin ilk Belirtisi, Hamileliğin ilk belirtisi, gebelik belirtileri, uzmanından, uzman tv, hamilelik belirtileri, belirtisi, gebelik belirtisi, gebelik beslenme, gebelik belirtisi ne zaman başlar, gebelik belirtileri ilk ay, gebelik belirtilergebelik belirtileri baş ağrısı, gebelik belirtileri karın ağrısı, gebelik testi, hamilelik testi, kadınlar kulübü,
Hamileligin-ilk-25-belirtisi

Gebe Hamile, Olduğunuzu Gösteren  erken, ilk gebelik belirtileri konusunu Uzmanından.org Sizler İçin Araştırdık.

Adet Gecikmesi

Adet gecikmesi, Bu belirti muhtemelen en kesin olan belirtidir. Bazı anne adayları adet dönemlerinde oldukça açık renkte bir kanama yaşayabilirler, bu normal adet süreci gibi değildir ve muhtemel gebeliğin bir habercisi olabilmektedir.

Adet Gecikmesi için Farklı Uzmanlardan Detaylı Bilgi için Tıkla Erken Hamilelik Belirtileri Adet Gecikmesi

 Kendini Hamile Hissetmek

Kendinizi hamile gebe hissetmek, bu erken belirti belki de şu an bu yazıyı okuyor olmanızın da bir nedeni olabilmektedir . Pek çok kadın adayı hamile olup olmadığına dair bir önseziye sahip olur ve önsezinin sıklıkla doğru çıktığı ispatlanmıştır . Ansızın bire kendinizi çeşitli hissetmeye başlamış olabilirsiniz, örneğin kendinizi daha yorgun hissediyor olabilmektedir veya zaman zaman iç bulantıları, hafif baş dönmeleri veya stres , aşırı duygu değişimleri yaşıyor olabilirsiniz. Bunların yanı sıra kabızlık şikayetiniz olabilmektedir veya tuvalete eskisine yönelik daha sık çıkıyor olabilirsiniz. Bunlar da muhtemel bir gebeliğin habercisi olabilirler.

Evde Yapabileceğimiz Gebelik Hamilelik Testleri

 Gebelik Hamilelik testleri, evde yapabileceğimiz bu testler bir haftadan önce , olan bir hamileliği tespit etmek biraz zordur. Kan testi ile bir günlük bir gebelik dahi anlaşılabilirken, evde idrar örneği ile yapılan gebelik testi  olan gebeliği ilk günlerde tespit edilemeyeceği için bir süre beklemeniz gerekebilir. Sizlere tavsiyemiz idrar örneği ile evde yapacağınız test eğer olumsuz çıkarsa  bir kaç gün sonra yeni bir test alarak, gebelik testini tekrarlamanız olacaktır.

Hamile olduğunuzu öğrenmeyi beklerken bir gebelik ihtimaline karşı kendinize dikkat ederek, sağlığınıza önem göstermelisiniz. Eğer olumlu netice elde ederseniz o takdirde hemen kendinizi uygun bir doğum doktoru belirleyerek ilk hazırlıklar için doktorunuzla bağlantıya geçin.

mide bulantısı, sık idrara gitme, vücut ısısı, adet gecikmesi, göğüslerin hassaslaşması, karında şişkinlik, kadınlar kulübü, iştahsızlık,hamilelik belirtileri, uzman tv gebelik belirtileri, uzmantv,  hamilelik belirtisi, gebelik belirtilertisi, melekler mekanı, hamilelik belirtileri nelerdir, gebelik belirtileri nelerdir, hamilelik belirtileri kasık, gebelik belirtileri kasık ağrısı, hamilelik belirtileri neler, gebelik belirtileri neler,

Göğüslerde Hassasiyet

Göğüslerde Hassasiyet, Göğüslerde Ağrı, gebeliğin göze çarpan en erken belirtilerinden bir tanesi de şişmiş, hassas ve de bir dereceye kadar ağrıyan göğüslerdir. Bu belirtiyi uykuya dalmadan evvel sağa sola dönerken veya giyinirken, banyo yaparken hissedebilirsiniz. Hamile kaldığınızda vücudunuz süt üretimi için veya emzirme için kendisini hazırlamaya başlar. Buna ayrıyeten göğüslerde hassasiyet , şişme, göğüs uçlarında acıma veya ekstra hassasiyet . Bazı kadın adaylarımız göğüs uçlarında renk değişikliği de yaşarlar.

Göğüslerde ve Memede Oluşan Gebelik belirtileri Hakkında Daha Detaylı bilgi için Tıklayın.  Erken Hamilelik Belirtileri Göğüslerde Ağrı – Büyüme – Hassasiyet

Yorgunluk Hissi

Yorgunluk Hissi, Baş Dönmesi, Hâlsizlik, En erken gebelik belirtilerinden bir diğeri de aniden baş göstermeye başlayan aşırı yorgunluk hissidir. Yatağa daha erken girmeye başlayabilir veya sabahları yataktan kalkmak daha zor gelmeye başlayabilir. Eğer çalışıyorsanız öğlene doğru iyice artan bir yorgunluk ve uyku hali yaşayabilirsiniz. Yaptığınız en minik bir aktivite veya davranış gücünüzün tükenmesine neden olup tansiyonunuzun düşmesine veya kendinizi halsiz hissetmenize neden olabilmektedir.

Yorgunluk Hakkında Daha Detaylı Bilgi için Tıklayın  Hamilelik Belirtileri Yorgunluk

Sık Sık Tuvalete Çıkmak

Sık tuvalete çıkma, Diğer bir önemli belirti de tuvalete çıkma sıklığında oluşan artıştır. İş arkadaşlarınızın veya çevrenizdeki kimselerin gözüne de çarpacak kadar artabilir bu sıklık. Bunu ifade etmek istemezdik ama bu durum bazen dokuz ay boyunca devam edebiliyor.

Sık idrara çıkma,  idrar rengindeki değişiklikle gebelik belirtileri Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın. Erken Hamilelik Belirtileri Sık idrara Çıkma

Mide Bulantısı

Mide Bulantısı, Gebeliğin erken dönemlerinde ortaya çıkan diğer bir durum da mide bulantısıdır. Mideniz aşırı derecede bulanabilir üstelik hiç ummadığınız bir anda çıkarabilirsiniz. Bu erken belirti gebeliğin ilk haftasında da baş gösterebilir. Bazı kadın adaylarımız bu problemi sadece sabahları deneyimlerken diğer bir kısım için bu durum bütün gün sürebilir.

Mide Bulantısı – Yanması – Ekşimesi Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Linke Tıklayın. Erken Hamilelik Belirtileri Mide Bulantısı – Yanması – Ekşimesi

Baş Dönmesi veya Bayılma

Diğer bir erken gebelik belirtisi ise baş dönmesi hissidir. Bir müddet ayakta durduktan hemen ardından , market alışverişinde kuyrukta beklerken, oturup da ansızın ayağa kalktığınızda baş dönmesi yaşayabilirsiniz. Bu durum uterusun şişip bacaklarınızdaki damarlara baskı yapmasından kaynaklı olarak tansiyonunuzun düşmesi neticesi ortaya çıkan bir durumdur.

Baş Dönmesi ve Bayılma gebelik belirtileri Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın. Gebelik Belirtileri Baş Dönmesi – Bayılma

İştahın Açılması veya Bazı Yiyeceklerden Tiksinme

Hamileliğin diğer bir işareti de kadın adaylarımızın iştahında oluşan açılmadır. Aşerme durumu da oluşup mevsimsiz meyve veya sebzeleri yiyecek isteyebilirler. Diğer taraftan bunun tersi olarak bazı kadın adaylarımız da çok sevdiği yiyeceklere karşı tiksinme ve iğrenme yaşayabilirler.

iştahsızlık,  iştah artması, tiksinme Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Linke Tıklayın. Erken Hamilelik Belirtileri Ne zaman Başlar ve Nelerdir

gebelik belirtisi ne zaman başlar, hamilelik belirtisi ne zaman başlar, gebelik belirtileri ilk ay, gebelik belirtileri baş ağrısı, gebelik belirtileri karın ağrısı, mide bulantısı, sık idrara gitme, vücut ısısı, adet gecikmesi, göğüslerin hassaslaşması, karında şişkinlik, iştahsızlık, hamilelikte mide ağrısı ne zaman başlar, hamilelik belirtileri ne zaman başlar ve nelerdir,

Kokulara karşı hassasiyet

Kokulara karşı Hassas olmak, Anne adaylarımızın bir bölümünde sıklıkla göze çarpan diğer bir belirti de kokulara karşı oluşan aşırı hassasiyettir . Her hangi bir yiyecek kokusu veya parfüm kokusu aşırı derecede rahatsız edebilir veya mide bulantısına neden olabilmektedir .

Mide ekşimesi veya kabızlık

Mide Ekşimesi, Kabızlık, Bu sorunun nedeni uterisin şişmeye başlayıp mideye baskı yapmasıdır. Aynı zamanda vücudunuzda artan hormon seviyeleri de hazmı yavaşlatabilir. Bu aşamada doktor gözetiminde ek vitaminler almanız gelişmekte olan bebeğiniz için faydalı olabilmektedir . Yine kısa aralıklara sıklıkla yiyecek yemeniz de bu problemlerin azalmasına katkıda bulunabilir.

Mide Bulantısı – Yanması – Ekşimesi Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Linke Tıklayın. Erken Hamilelik Belirtileri Mide Bulantısı – Yanması – Ekşimesi

Ruh Halinde Oluşan Değişimler

Vücudunuzda oluşan hormonsal değişimlere bağlı olarak ruh halinizde de bazı farklılıklar oluşabilir. Bir anda sinirlenebilir veya strese girebilirsiniz. Bir an kahkahalar atarken hemen ardından duygulanıp ağlayabilir veya aşırı heyecanlanma yaşayabilirsiniz. Bütün bunlar oldukça normaldir ve muhtemel gebelik belirtileridir.

Ruh Hali Hakkında Farklı uzmandan Ruh Hali Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayın. Hamilelik Belirtileri Ruh Hali

Vücut ısısı Yükselmesi

Vücutta oluşan ısı artışın da gebeliğin önemli belirtilerinden bir tanesidir. Hafif ateşleniyor gibi hissedebilirsiniz ve soğuk algınlığı olduğunu düşünebilirsiniz. Bu yüzden hamile kalma sürecinde iseniz beden ısınızda oluşan artışları takip edebilirsiniz . Uzun müddet devam eden aşırı ateşlenme gibi durumlarda doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Gebelik Belirtilerinden Karın Şişkinlik

Hamilelik gebelik belirtileri karında şişkinliği, hamileliğin ilk haftalarında, gebelik nedeniyle karındaki şişlik sizlere yakın adet döngüsünün habercisi gibi gelebilir. Ve hamileliğin ilk haftalarında rahim hâlâ  oldukça ufak olduğundan elbiselerinizin sizlere her zamanki gibi rahat gelmesi ve bu sebeple de aklınıza bir gebelik olasılığı getirmemesi normaldir.

Hamilelik Belirtileri Kanama

Hamilelikte bazı kadınlar için gebeliğin en erken belirtileri çok hafif vajinal kanamadır. Döllenmenin ardından yaklaşık 9 ila 19 gün sonra oluşan ve kısa süren bu kanamaya yerleşme kanaması da deniliyor. Gebelikte döllenmiş yumurta rahim duvarına yerleşmesi sonucu oluşur.

Kanama gebelik belirtileri Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın Hamilelik Belirtileri Kanama

Hamilelik Belirtileri Kasıklarda Ağrı Şişlik Sertleşme Batma

Hamilelik Belirtileri Kasıklarda Ağrı – Şişlik – Sertlaşme – Batma, uzmanından, hamilelik belirtileri kasık ağrısı, uzman ından tv, gebelik belirtileri kasık ağrısıErken Hamilelik belirtileri kasık ağrısıGebeliğin Erken belirtileri kasık ağrı,  Erken Gebelik Belirtisi Erken Hamilelik Belirtisi Hamilelik Belirtileri Ne zaman Başlar, ilk Hamilelik Belirtileri, ilk Gebelik Belirtileri, 2 Haftalık Hamilelik Belirtileri, En erken Hamilelik Belirtileri, Tüp Bebek Gebelik BelirtileriEn Erken Hamilelik Belirtisi, Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar, 3haftalık Gebelik belirtileriGebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar ve Nelerdir, 1 Haftalık Hamilelik Belirtileri, Gerçek Gebelik Belirtileri, Gebelik, Hamilelik,  Gebelikte, Hamilelikte, Gebeliğin, Hamileliğin, Hamileyken, Gebeyken, Hamilemiyim, Gebemiyim,  Hamileyim, Gebeyim,

Hamilelikte Kasık ağrıları ani hareketlerle birlikte çoğu kez tek taraflı olan keskin ağrılar olabilir. Bu ağrıların sebebi rahmi yerinde tutan bağların gerilmesidir. Bu ağrıların zararı olmamasına rağmen ani hareketlerden kaçınmak gerekir.

Kasıklarda ağrı, şişlik, ve sertleşme gebelik belirtileri Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın  Hamilelik Belirtileri Kasıklarda Ağrı – Şişlik – Sertleşme – Batma

Hamilelik Belirtileri Aşermek

Erken hamileliğin normal belirtilerinden olan aşerme normal gıda maddelerinin dışında başka maddelere karşı da gelişebilir. Bunlar , turşu, kil, kiremit tozu, toprak, limon tuzu, nişasta, un, kabartma tozu, ve buna benzer gıda maddeleri  olabilir. Bu isteklere örnek olarak…..

Aşerme gebelik belirtileri Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın Hamilelik Belirtileri Aşermek

13 ikiz Hamilelik Belirtileri ilk Hafta Nelerdir

 ikiz Hamilelik Belirtileri ilk Hafta Nelerdir, uzmanından ikiz hamilelik belirtileri, ikiz Gebelik Belirtileri, ikiz hamilelik belirtileri nelerdir, ikiz Gebelik Belirtisi, ikiz Hamilelik belirtileri ilk hafta, ikiz Hamileliğin belirtileri, ikiz Gebelik belirtileri nelerdir, ikiz Gebelik belirtileri kadınlar kulübü, Hamilelik belirtileri, Gebelik Belirtileri, uzmanındanerken hamilelik belirtileri nelerdir uzman ından tv,  Erken Hamilelik Belirtileri, Hamilelik Belirtileri, En Erken Gebelik Belirtisi, Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar ve NelerdirGebelik Belirtisi, Gerçek Hamilelik Belirtileri En Erken Gebelik BelirtileriHamilelik BelirtisiErken Gebelik Belirtileri, hamileliğin ilk belirtileri nelerdir uzman ından tv,  Tüp Bebek Hamilelik Belirtileri,  Erken Gebelik Belirtisi Erken Hamilelik Belirtisi Hamilelik Belirtileri Ne zaman Başlar, ilk Hamilelik Belirtileri, ilk Gebelik Belirtileri, 2 Haftalık Hamilelik Belirtileri, En erken Hamilelik Belirtileri, Tüp Bebek Gebelik BelirtileriEn Erken Hamilelik Belirtisi, Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar, 3haftalık Gebelik belirtileriGebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar ve Nelerdir, 1 Haftalık Hamilelik Belirtileri, Gerçek Gebelik Belirtileri, Gebelik, Hamilelik,  Gebelikte, Hamilelikte, Gebeliğin, Hamileliğin, Hamileyken, Gebeyken, Hamilemiyim, Gebemiyim,  Hamileyim, Gebeyim,
Hamilelik belirtilerinden olan ikiz Hamilelik Belirtileri ilk Hafta Nelerdir  Konumuzu uzmana sorduk. Sizlere ikiz gebelik belirtilerinden, Tam Detaylı 9 Belirti Hazırladık, Detaylı bir makale hazırladık. uzmanindan.org sitesi uzmanlarına Sorarak Sizlere Farklı konularda Bilgi vermeye Devam Edecek..

ikiz Hamilelik Belirtileri ilk Hafta Nelerdir Gebelik belirtileri Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın ikiz Hamilelik Belirtileri ilk Hafta Nelerdir

Hamileliğin ilk 25 Belirtisi, uzmanından, Hamileliğin ilk 25 Belirtis, uzmantv, ilk hafta hamilelik belirtisi, hamileliğin ilk belirtileri, ilk işaretleri, en erken Hemilelik Gebelik  Belirtisi,  Belirtileri, işaretleri, gebelik, hamilelik,  1 Haftalık Hamilelik belirtisi, 1 Haftalık Gebelik belirtisi, 2 Haftalık Hamilelik belirtisi, 2 Haftalık Gebelik belirtisi, 3 Haftalık Hamilelik belirtisi, 3 Haftalık Gebelik belirtisi, 4 Haftalık Hamilelik belirtisi, 4 Haftalık Gebelik belirtisi, 5 Haftalık Hamilelik belirtisi, 5 Haftalık Gebelik belirtisi,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.