Hafta Hafta Gebelik
Hafta Hafta Gebelik

Hafta Hafta Gebelik

hafta hafta gebelik, uzmanından, hafta hafta gebelik takibihafta hafta hamilelik hesaplama, hafta hafta gebelik, uzman tv, hafta hafta hamilelik belirtileri, hafta hafta gebelik resimli, hafta hafta hamilelik takvimi, hafta hafta gebelik nevra, hafta hafta hamilelik gelişimi, hafta hafta gebelik kilosu, hafta hafta hamilelik uzmantv, hafta hafta hamilelik ultrason görüntüleri, hafta hafta gebelik hesaplama, hafta hafta hamilelik görüntüleri, hafta hafta gebelik gelişimi, hafta hafta hamilelik takibi, hafta hafta gebelik ultrason görüntüleri, hafta hafta hamilelik resimli, hafta hafta gebelik uzman tv, hafta hafta gebelik görüntüleri Hafta Hafta Hamilelik, uzmanından, hafta hafta gebelik takibi, Hafta Hafta Gebelik, uzmantv, hafta hafta hamilelik takibi, haftalara göre anne karnında bebek gelişimi , anne ve bebekteki değişimler , hamilelik haftalarına göre yapılması gereken testler , gebelik haftalarına göre bebeğin boy ve kilosunun nasıl olması gerektiğini , hafta hafta gebelik, 

Tebrikler ! Artık bir anne adayısınız.9 ay 10 günlük (muhtıra) (muhtıra) uzun ve keyifli bir yolculuğun başındasınız.Herkese bu yolculuğun bitiminde sağlıklı ve hayırlı bir bebek sahibi olması dileğimizle….

hamilelik süresi hesaplamaları hafta hafta ve trimesterlere”3 aylık dönem” bölünerek yapılmaktadır.hamilelik 40 hafta,yani 9 ay 10 gün devamı eden bir süreçtir.Hesaplamalar son adet tarihinin ilk gününden yapılmaktadır.Bu sebeple özellikle gebelik amaçlayan ,korunmayan bir kadının son adet tarihinin ilk gününü kaydetmesi bir sürü önemlidir.

Hafta Hafta Gebelik
Hafta Hafta Gebelik

Hamilelik haftası hesabı,gebelik hesaplama yumurtlamanın adet döngüsünün “siklus” 14. gününde olduğunu var sayar . Bir Takım kadınlarda yumurtlama ek olarak erken “erken yumurtlama” ya da ek olarak geç “geç yumurtlama” olabilir.

Bu tür durumlarda ek olarak ileri gebelik haftalarında düzeltilmiş son adet tarihi oluşturularak gebelik takibi ve hamilelik hesaplama bu düzeltilmiş tarihe göre

yapılmaktadır.Bu sebeple ilk trimesterde son adet tarihi ile ultrasonografik ölçümlerin uyumlu olduğunun tespiti dosdoğru beklenen doğum tarihini hesaplamaya olanak sağlar.

hamilelik 3 trimester durumunda bölümlendirilmektedir. ilk trimester “ilk 3 aylık dönem” bebeğin organ gelişiminin başladığı ve tamamlandığı ve anne adayında gebeliğe uyumun gerçekleştiği dönemdir.İkinci trimesterde ( 2. 3 aylık dönem) bebek süratle gelişimini sürdürür.Son trimesterde “son 3 aylık dönem” ise doğuma hazırlık başlar ve doğumla sonlanır.Son adet tarihinize göre dosdoğru bir gebelik hasaplama-hamilelik hesaplama amaçlı aşağıdaki linki kullanınız.

Aşağıdaki Hamilelik Haftanızı Seçerek Gebeliğinizi Takip Etmeye başlaya Bilirsiniz…

Hafta Hafta Gebelik Takibi Uzmanından uzman tv

  
 uzmanindan.org

hafta hafta gebelik takibi, hafta hafta hamilelik takibi, haftalara göre anne karnında bebek gelişimi , anne ve bebekteki değişimler , hamilelik haftalarına göre yapılması gereken testler , gebelik haftalarına göre bebeğin boy ve kilosunun nasıl olması gerektiğini , hafta hafta gebelik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here