Hafta Hafta Gebelik

0
1197
Hafta Hafta Gebelik
Hafta Hafta Gebelik

Hafta Hafta Gebelik

Yazıda Bulunan Başlıklar

hafta hafta gebelik, uzmanından, hafta hafta gebelik takibihafta hafta hamilelik hesaplama, hafta hafta gebelik, uzman tv, hafta hafta hamilelik belirtileri, hafta hafta gebelik resimli,, uzmanından, hafta hafta gebelik takibi, Hafta Hafta Gebelik, uzmantv, hafta hafta hamilelik takibi, haftalara göre anne karnında bebek gelişimi , anne ve bebekteki değişimler , hamilelik haftalarına göre yapılması gereken testler , gebelik haftalarına göre bebeğin boy ve kilosunun nasıl olması gerektiğini , hafta hafta gebelik, 

Tebrikler ! Artık bir anne adayısınız.9 ay 10 günlük (muhtıra) (muhtıra) uzun ve keyifli bir yolculuğun başındasınız.Herkese bu yolculuğun bitiminde sağlıklı ve hayırlı bir bebek sahibi olması dileğimizle….

hamilelik süresi hesaplamaları hafta hafta ve trimesterlere”3 aylık dönem” bölünerek yapılmaktadır.hamilelik 40 hafta,yani 9 ay 10 gün devamı eden bir süreçtir.Hesaplamalar son adet tarihinin ilk gününden yapılmaktadır.Bu sebeple özellikle gebelik amaçlayan ,korunmayan bir kadının son adet tarihinin ilk gününü kaydetmesi bir sürü önemlidir.

Hafta Hafta Gebelik
Hafta Hafta Gebelik

Hamilelik haftası hesabı,gebelik hesaplama yumurtlamanın adet döngüsünün “siklus” 14. gününde olduğunu var sayar . Bir Takım kadınlarda yumurtlama ek olarak erken “erken yumurtlama” ya da ek olarak geç “geç yumurtlama” olabilir.

Bu tür durumlarda ek olarak ileri gebelik haftalarında düzeltilmiş son adet tarihi oluşturularak gebelik takibi ve hamilelik hesaplama bu düzeltilmiş tarihe göre

yapılmaktadır.Bu sebeple ilk trimesterde son adet tarihi ile ultrasonografik ölçümlerin uyumlu olduğunun tespiti dosdoğru beklenen doğum tarihini hesaplamaya olanak sağlar.

hamilelik 3 trimester durumunda bölümlendirilmektedir. ilk trimester “ilk 3 aylık dönem” bebeğin organ gelişiminin başladığı ve tamamlandığı ve anne adayında gebeliğe uyumun gerçekleştiği dönemdir.İkinci trimesterde ( 2. 3 aylık dönem) bebek süratle gelişimini sürdürür.Son trimesterde “son 3 aylık dönem” ise doğuma hazırlık başlar ve doğumla sonlanır.Son adet tarihinize göre dosdoğru bir gebelik hasaplama-hamilelik hesaplama amaçlı aşağıdaki linki kullanınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.