9 Haftalık Hamilelik
9 Haftalık Hamilelik

9 Haftalık Hamilelik

9 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 9 Haftalık Gebelik, uzmanından uzmantv, Hamilelik Belirtileri Tüp Bebek, 9 günlük bebek belli olurmu, 90 günlük gebelik belli olur mu, 9 günlük bebek testte belli olur mu, Gebelik Belirtileri Tüp bebek, hamilelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar, gebelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar, kesin Hamilelik Belirtileri, kesin grbrlik brlitileri,9 Haftalık Hamilelik video, 9 Haftalık Gebelik video, 9 Haftalık Bebek, uzmanından, 9 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 9. Haftası uzmanından, Hamilelikte 9 Hafta,

9 Haftalık Hamilelik
9 Haftalık Hamilelik

9 Haftalık Gebelikte Bilmeniz Gerekenler

Gebeliğinizin 9. Haftası 63 Günlük Hamile ‘siniz.  Hamileliğin 3. Ayında ‘sınız. 9  Haftalık Hamileyim Doğuma Kaç Gün Kaldı. Doğuma 224 Gün var. Sizi uzmanindan.org olarak tebrik ediyoruz. Sitemizde Mevcut Hafta Hafta Hamilelik Gebelik Konularımızı Takip Ederek Bebeğinizin Hafta Hafta Nasıl Geliştiğine Şahit Olacaksınız ! Ayrıca Hamileliğinizle ilgili Bilmeniz gereken Hususları ve Size vereceğimiz Tüyolarla Hamileliğinizi Daha Rahat ve kolay Geçirmenizi Sağlaya Bilirsiniz.

9. Haftanın Tüyosu

Peynir, sardalye ve brokoli gibi kalsiyum içeren besinlerden bolca tüketin. Bebeğiniz ve sizin buna ihtiyacı olacak.
9 Haftalık Bebek Boyutu

9 Haftalık Bebek

9 Haftalık Bebeğinizin
Tahmini boyutu  kiraz kadardır.
Bebeğinizin Tahmini
Boyu
: 28 mm. yani 2.8 cm. boyunda
Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 28 gr.
‘dan daha küçük bir boyuttadır.
Fakat Hamilelik devam ettikçe,
Bebeğiniz çok hızlı bir şekilde
Büyüyerek ve kilo almaya başlayacaktır.

9 haftalık hamilelikte kanama, 9 haftalık hamilelikte cinsel ilişki, 9 haftalık hamilelikte karın şişermi, 9 haftalık hamilelik beslenme, hamileliğin 9. haftasında annedeki değişiklikler, hamileliğin 9. haftasında bebek, hamileliğin 9 haftasında beslenme, hamileliğin 9. haftasında neler yenmeli, hamileliğin 9.haftasında kasık ağrısı, hamileliğin 9.haftasında kanama, hamileliğin 9.haftasında cinsel ilişki, hamileliğin 9.haftasında bebeğin durumu, hamileliğin 9. haftasında neler olur, gebeliğin 9.haftasında annedeki değişiklikler, gebeliğin 9. haftasında kanama, gebeliğin 9. haftasında bebek gelişimi, gebeliğin 9.haftasında beslenme, gebeliğin 9. haftasında kasık ağrısı,

9 Haftalık Bebek

Hamileliğin 9. haftasında bebeğiniz yaklaşık 30 mm. kadar uzunlukta ve 28 gram’dan daha küçük bir boyuttadır. Ancak hamileliğiniz devam ettikçe, bebeğiniz çok hızlı bir şekilde kilo almaya başlayacaktır.

9 Haftalık Bebek Gelişimi

Bu haftada bebeğin organları, kol ve bacakları düzenli bir şekilde gelişir. Bebeğinizin artık tüm ana fiziksel organları; gövde, kafa, kollar, bacaklar vs. belirmiştir. Bu haftanın sonuna doğru artık bebeğin ufak kuyruğumsu kısmı kaybolur.

Bebeğin organları ve kasları birbirleri ile iletişime geçer ve bağımsız bir şekilde hareket etmeye başlar. Böylesine küçük bir varlığın eşsiz bir şekilde hareket etmesi sizce de mucize değil midir?

Bebeğin göz kapakları birbirine kaynamış şekildedir ve genelde hamileliğinizin 27. haftasına kadar kapalı bir şekilde kalacaktır. 9. haftanın sonlarına doğru bebeğin cinsel organı gelişmeye başlar fakat doktorlar genelde cinsiyet ayrımını hamileliğin 16 – 20 haftalarına kadar yapamazlar.

Gebelikte 9. hafta, 9 Hafta Gebe, 9 Hafta Hamile, Hamileliğin 9. Haftası, uzmanından, 9 Haftalık Gebeyim, 9 Haftalık ultrason, görüntüsü, resmi, 3D, 9 haftalık anne karnında bebek gelişimi, uzmanından, video, videosu, video izle, 9 haftalık anne karnında bebek, dokuz haftalık hamilelik gebelik, hamilelik gebelik, Haftalık, Hamile, Gebe, Hamilelik, Gebelik, Hamilelikte, Gebelikte, uzmanından, 9 Hafta 3 Günlük Hamilelik Gebelik, bebekHamileyim, Gebeyim, Gebeliğin, Hamileliğin, Hamilelerde, Gebelerde, kadınlarkulübü kadınlar kulübü, melekler mekanı, uzman.org, jinekolog, 9 haftalık hamilelik kadınlar kulübü, 9 haftalık hamilelikte bebek kilosu, 9 haftalık hamilelik kaç aylık oluyor, 9 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 9 haftalık hamilelik uzman tv, 9 haftalık hamilelikte bebek hareketleri, 9 haftalık hamilelik videosu, 9 haftalık hamilelik kaç aylıktır, 9 haftalık gebelik kaç aylıktır, 9 haftalık hamilelikte beslenme, 9 haftalık gebelikte bebeğin kilosu, 9 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 9 haftalık gebelik uzman tv, 9 haftalık gebelik kaç aylık, 9 haftalık gebelik kilosu, 9 haftalık gebelik ultrason görüntüleri, 9 haftalık gebelikte bebek hareketleri, 9 haftalık gebelikte cinsellik, 9 haftalık gebelikte bebek kaç kilo olmalı, 9 haftalık bebek görüntüsü, 9 haftalık bebek yaşarmı, 9 haftalık bebek kaç kilo,

Bebeğinizin kalbi dört boşluğa ayrılmış durumdadır. Kendisi günün büyük bir kısmını yuvasında, yani rahminizin ılık suyunda yüzerek geçirir.

9  Haftalık Hamilelik Belirtileri ve En çok  Görülen 3 Sorun

%70

Göğüslerde Ağrısı Ve Hassasiyet
Kadınların %70 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak göğüs ağrısı ve hassasiyet sırasında 9 hafta gebelik. Daha fazla 

%68

Yorgunluk
68% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 9.Haftada  Daha fazla >>

%67

Mide Bulantısı
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 67 ‘i  Mide bulantısı, gibi belirti ve şikayetleri 9.hafta gebelik. Daha fazla >>

9 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

9 Haftalık Ultrason 3D
9 Haftalık Ultrason Görüntüsü 3D

Hamilelikte kilo alımı hızlı bir şekilde gerçekleşebileceği için, kilo alımını günlük ya da haftalık olarak kontrol etmenizde fayda vardır.  Bazı kadınlar kilo alımı ile ilgili stres yaşarlar, o yüzden, sürekli oturmaktan kaçının.Artık rahminiz büyük bir greyfurttan ziyade küçük bir kavun boyutuna yakın bir boyuttadır. Önceki haftalara oranla kendinizi daha yorgun ve vücudunuzu daha şişkin hissediyor olabilirsiniz. Bazı kadınlarda sıvı tutulumu görülür ve bu da, hamileliğin 9. haftasında kilo alımına katkıda bulunur. Ancak doğum sonrasında, alınan kiloların hızlı bir şekilde verildiğini unutmayın.

Hamilelikte aldığınız kiloların nereye gideceğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu kilolar, vücudunuza dağılmış durumdadır. Örneğin, hamilelik sırasında bir kadının rahmi ortalama 450 gr. kadardır. Bazı kadınların göğüs dokuları 450 – 1360 gr. arasında olur.  Kan hacminizin de hamilelikte arttığını hesaba katın. Amniyon sıvısı bile sadece 900 gr. civarındadır. Hamilelikte yaklaşık 3000 kg. kadar ekstradan yağ depolanır. Her bir gram yağ deposunun bebeğinizi besleyeceğini ve bebek için en iyi ortamı sağlayacağını unutmayın. Alacağınız kiloları hayatınızda bir kere olsun dert etmemelisiniz. Sağlıklı bir beslenme tarzı edinin ve rutin egzersizler uygulayın. Unutmayın, doğumdan sonra bu kiloları vermiş olacaksınız.

gebeliğin 9. haftası uzman tv, gebeliğin 9. haftasında kahverengi akıntı, gebeliğin 9. haftasında bulantı, gebeliğin 9.haftasında akıntı, hamilelikte 9.hafta bebek gelişimi, hamilelikte 9 hafta belirtileri, hamilelikte 9.hafta görüntüsü, hamilelikte 9.haftada annedeki değişiklikler, hamilelikte 9 hafta beslenme, hamilelikte 9.hafta uzman tv, hamilelikte 9 haftalık bebek, hamilelikte 9 haftalık bebek görüntüsü, hamilelikte 9.haftada neler olur, gebelikte 9 haftalık bebek gelişimi, gebelikte 9.hafta belirtileri, gebelikte 9.haftada annedeki değişiklikler, gebelikte 9.hafta ultrason görüntüleri, gebelikte 9 hafta kasık ağrısı, gebelikte 9.haftada beslenme,

9 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

Hamileliğin bu haftasında kaygı ve ruh hali değişimleri yaşıyor olabilirsiniz. Genelde coşku ve mutluluk ile endişe ve morali bozuk hissedilme arası gidip gelinir. Bu şekilde hissetmeniz ve ağlama krizleri yaşamanız çok doğaldır.

Hamilelik boyunca hormonlarınızın çalışması sebebi ile bu duygu karmaşalarına sebep olduğunu unutmayın. Rahatlamaya çalışın ve pozitif olun. Yürüyüşe çıkın, temiz bir hava alın ve yakında bir bebek ile ödüllendirileceğinizi hatırlamaya çalışın.

<< 8 Haftalık Hamilelik – Önceki | 9. Hafta | Sonraki – 10 Haftalık Hamilelik >>

Not: Unutmayın ki Her Hamilelik Aynı olmamakla Birlikte Farklı Şekiller de Hamilelikler Geçire Bilirsiniz. Bu Yüzden Buradaki Bilgiler En Çok Görülen Gebelik Bilgileridir. Bebeğin Boyu ve kilosu Farklılık Göstere Bilir. Ayrıca Doktorunuzun Bilgisi Olmadan Burada Yazılan Tanı Ve ilaçları Kesinlikle Kullanmayın – Uygulamayın.

Hafta Hafta Gebelik Takibi Uzmanından uzman tv

  
 uzmanindan.org

gebelikte 9. haftada kasık ağrısı, gebelikte 9.hafta görüntüleri, gebelikte 9.hafta uzman tv, 9 haftalık hamile olanlar, 9 haftalık hamilelik belirtileri, 9 haftalık hamilelikte annedeki değişiklikler, 9 haftalık hamilelikte beslenme, 9 haftalık hamileyim neler yemeliyim, 9 haftalık hamileyim nasıl beslenmeliyim, 9 haftalık hamilelik kadınlar kulübü, 9 haftalık hamile, 9 haftalık hamilelikte kasık ağrısı, 9 haftalık gebelik ultrason görüntüleri, 9 haftalık gebelikte beslenme, 9 haftalık gebelikte annedeki değişiklikler, 9 haftalık gebelik ultrason, 9 haftalık gebelik belirtileri, 9 haftalık gebelik uzman tv, 9 haftalık gebelik ultrason görüntüsü, 9 haftalık gebelikte kanama, 9 haftalık gebelik ultrasonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here