9 Haftalık Hamilelik

0
664
9 Haftalık Hamilelik
9 Haftalık Hamilelik

9 Haftalık Hamilelik

9 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 9 Haftalık Gebelik, Hamilelik Belirtileri Tüp Bebek, 9 günlük bebek belli olurmu, 90 günlük gebelik belli olur mu, 9 günlük bebek testte belli olur mu, Gebelik Belirtileri Tüp bebek, hamilelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar, gebelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar, kesin Hamilelik Belirtileri, kesin grbrlik brlitileri,9 Haftalık Hamilelik video, 9 Haftalık Gebelik video, 9 Haftalık Bebek, 9 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 9. Haftası uzmanından, Hamilelikte 9 Hafta,

9 Haftalık Hamilelik
9 Haftalık Hamilelik

9 Haftalık Gebelikte Bilmeniz Gerekenler

Gebeliğinizin 9. Haftası 63 Günlük Hamile ‘siniz.  Hamileliğin 3. Ayında ‘sınız. 9  Haftalık Hamileyim Doğuma Kaç Gün Kaldı. Doğuma 224 Gün var. 

9. Haftanın Tüyosu

Peynir, sardalye ve brokoli gibi kalsiyum içeren besinlerden bolca tüketin. Bebeğiniz ve sizin buna ihtiyacı olacak.

9 Haftalık Bebek Boyutu

9 Haftalık Bebek

9 Haftalık Bebeğinizin
Tahmini boyutu  kiraz kadardır.
Bebeğinizin Tahmini
Boyu
: 28 mm. yani 2.8 cm. boyundaBebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 28 gr.’dan daha küçük bir boyuttadır.
Fakat Hamilelik devam ettikçe,
Bebeğiniz çok hızlı bir şekilde
Büyüyerek ve kilo almaya başlayacaktır.

9 haftalık hamilelikte kanama, 9 haftalık hamilelikte cinsel ilişki, 9 haftalık hamilelikte karın şişermi, 9 haftalık hamilelik beslenme, hamileliğin 9. haftasında annedeki değişiklikler, hamileliğin 9. haftasında bebek, hamileliğin 9 haftasında beslenme, hamileliğin 9. haftasında neler yenmeli, hamileliğin 9.haftasında kasık ağrısı, hamileliğin 9.haftasında kanama, hamileliğin 9.haftasında cinsel ilişki, hamileliğin 9.haftasında bebeğin durumu, hamileliğin 9. haftasında neler olur, gebeliğin 9.haftasında annedeki değişiklikler, gebeliğin 9. haftasında kanama, gebeliğin 9. haftasında bebek gelişimi, gebeliğin 9.haftasında beslenme, gebeliğin 9. haftasında kasık ağrısı,

9 Haftalık Bebek

Hamileliğin 9. haftasında bebeğiniz yaklaşık 30 mm. kadar uzunlukta ve 28 gram’dan daha küçük bir boyuttadır. Ancak hamileliğiniz devam ettikçe, bebeğiniz çok hızlı bir şekilde kilo almaya başlayacaktır.

9 Haftalık Bebek Gelişimi

Bu haftada bebeğin organları, kol ve bacakları düzenli bir şekilde gelişir. Bebeğinizin artık tüm ana fiziksel organları; gövde, kafa, kollar, bacaklar vs. belirmiştir. Bu haftanın sonuna doğru artık bebeğin ufak kuyruğumsu kısmı kaybolur.

Bebeğin organları ve kasları birbirleri ile iletişime geçer ve bağımsız bir şekilde hareket etmeye başlar. Böylesine küçük bir varlığın eşsiz bir şekilde hareket etmesi sizce de mucize değil midir?

Bebeğin göz kapakları birbirine kaynamış şekildedir ve genelde hamileliğinizin 27. haftasına kadar kapalı bir şekilde kalacaktır. 9. haftanın sonlarına doğru bebeğin cinsel organı gelişmeye başlar fakat doktorlar genelde cinsiyet ayrımını hamileliğin 16 – 20 haftalarına kadar yapamazlar.

Gebelikte 9. hafta, 9 Hafta Gebe, 9 Hafta Hamile, Hamileliğin 9. Haftası, 9 Haftalık Gebeyim, 9 Haftalık ultrason, görüntüsü, resmi, 3D, 9 haftalık anne karnında bebek gelişimi, 9 haftalık anne karnında bebek, dokuz haftalık hamilelik gebelik, hamilelik gebelik, Haftalık, Hamile, Gebe, Hamilelik, Gebelik, Hamilelikte, Gebelikte, 9 Hafta 3 Günlük Hamilelik Gebelik, bebekHamileyim, Gebeyim, Gebeliğin, Hamileliğin, Hamilelerde, Gebelerde, kadınlarkulübü kadınlar kulübü, melekler mekanı, uzman.org, jinekolog, 9 haftalık hamilelik kadınlar kulübü, 9 haftalık hamilelikte bebek kilosu, 9 haftalık hamilelik kaç aylık oluyor, 9 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 9 haftalık hamilelik uzman tv, 9 haftalık hamilelikte bebek hareketleri, 9 haftalık hamilelik videosu, 9 haftalık hamilelik kaç aylıktır, 9 haftalık gebelik kaç aylıktır, 9 haftalık hamilelikte beslenme, 9 haftalık gebelikte bebeğin kilosu, 9 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 9 haftalık gebelik uzman tv, 9 haftalık gebelik kaç aylık, 9 haftalık gebelik kilosu, 9 haftalık gebelik ultrason görüntüleri, 9 haftalık gebelikte bebek hareketleri, 9 haftalık gebelikte cinsellik, 9 haftalık gebelikte bebek kaç kilo olmalı, 9 haftalık bebek görüntüsü, 9 haftalık bebek yaşarmı, 9 haftalık bebek kaç kilo,

Bebeğinizin kalbi dört boşluğa ayrılmış durumdadır. Kendisi günün büyük bir kısmını yuvasında, yani rahminizin ılık suyunda yüzerek geçirir.

9  Haftalık Hamilelik Belirtileri ve En çok  Görülen 3 Sorun

%70
Göğüslerde Ağrısı Ve Hassasiyet
Kadınların %70 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak göğüs ağrısı ve hassasiyet sırasında 9 hafta gebelik. Daha fazla 
%68
Yorgunluk
68% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 9.Haftada  Daha fazla
%67
Mide Bulantısı
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 67 ‘i  Mide bulantısı, gibi belirti ve şikayetleri 9.hafta gebelik. Daha fazla

9 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

9 Haftalık Ultrason 3D
9 Haftalık Ultrason Görüntüsü 3D

Hamilelikte kilo alımı hızlı bir şekilde gerçekleşebileceği için, kilo alımını günlük ya da haftalık olarak kontrol etmenizde fayda vardır.  Bazı kadınlar kilo alımı ile ilgili stres yaşarlar, o yüzden, sürekli oturmaktan kaçının.Artık rahminiz büyük bir greyfurttan ziyade küçük bir kavun boyutuna yakın bir boyuttadır. Önceki haftalara oranla kendinizi daha yorgun ve vücudunuzu daha şişkin hissediyor olabilirsiniz. Bazı kadınlarda sıvı tutulumu görülür ve bu da, hamileliğin 9. haftasında kilo alımına katkıda bulunur. Ancak doğum sonrasında, alınan kiloların hızlı bir şekilde verildiğini unutmayın.

Hamilelikte aldığınız kiloların nereye gideceğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu kilolar, vücudunuza dağılmış durumdadır. Örneğin, hamilelik sırasında bir kadının rahmi ortalama 450 gr. kadardır. Bazı kadınların göğüs dokuları 450 – 1360 gr. arasında olur.  Kan hacminizin de hamilelikte arttığını hesaba katın. Amniyon sıvısı bile sadece 900 gr. civarındadır. Hamilelikte yaklaşık 3000 kg. kadar ekstradan yağ depolanır. Her bir gram yağ deposunun bebeğinizi besleyeceğini ve bebek için en iyi ortamı sağlayacağını unutmayın. Alacağınız kiloları hayatınızda bir kere olsun dert etmemelisiniz. Sağlıklı bir beslenme tarzı edinin ve rutin egzersizler uygulayın. Unutmayın, doğumdan sonra bu kiloları vermiş olacaksınız.

gebeliğin 9. haftası uzman tv, gebeliğin 9. haftasında kahverengi akıntı, gebeliğin 9. haftasında bulantı, gebeliğin 9.haftasında akıntı, hamilelikte 9.hafta bebek gelişimi, hamilelikte 9 hafta belirtileri, hamilelikte 9.hafta görüntüsü, hamilelikte 9.haftada annedeki değişiklikler, hamilelikte 9 hafta beslenme, hamilelikte 9.hafta uzman tv, hamilelikte 9 haftalık bebek, hamilelikte 9 haftalık bebek görüntüsü, hamilelikte 9.haftada neler olur, gebelikte 9 haftalık bebek gelişimi, gebelikte 9.hafta belirtileri, gebelikte 9.haftada annedeki değişiklikler, gebelikte 9.hafta ultrason görüntüleri, gebelikte 9 hafta kasık ağrısı, gebelikte 9.haftada beslenme,

9 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler