4 Haftalık Hamilelik

0
710
4 Haftalık Hamilelik
4 Haftalık Hamilelik

4 Haftalık Hamilelik

4 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 4 Haftalık Gebelik, Hamilelik Belirtileri Tüp Bebek, 6 günlük bebek belli olurmu, 40 günlük gebelik belli olur mu, 7 günlük bebek testte belli olur mu, Gebelik Belirtileri Tüp bebek, hamilelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar, gebelik belirtileri nelerdir ne zaman başlar, kesin Hamilelik Belirtileri, kesin grbrlik brlitileri,4 Haftalık Hamilelik video, 4 haftalık hamilelik kaç aylıktır, 4 haftalık gebelik kaç aylıktır, 4 haftalık hamilelikte beslenme, 4 haftalık gebelikte bebeğin kilosu, 4 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 4 haftalık gebelik uzman tv, 4 haftalık gebelik kaç aylık, 4 haftalık gebelik kilosu, 4 haftalık gebelik ultrason görüntüleri,

4 Haftalık Gebelikte Bilmeniz Gerekenler

Gebeliğinizin 4. Haftası 28 Günlük Hamile ‘siniz.  Hamileliğin 1. Ayında ‘sınız.  Doğuma 259 Gün var. Sizi uzmanindan.org olarak tebrik ediyoruz.

4. Haftanın Tiyosu

Hamile olup olmadığınızı merak mı ediyorsunuz ? O zaman bir gebelik testi alın. Gebelik testleri, neredeyse idrar veya kan testleri kadar güvenilirdir. Üstelik sonucu hemen alırsınız. Testi yaparken kullanacağınız malzemelerin temiz olduğuna dikkat edin.

4 Haftalık Bebek Boyutu
4 Haftalık Bebek Boyutu

4 Haftalık Bebek

4 Haftalık Bebeğinizin Tahmini boyutu
1 Susam Tanesi Kadardır
Bebeğinizin Tahmini Boyu: 1 mm.Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 0,11 gr.’dan daha küçük bir boyuttadır.
Fakat Hamilelik devam ettikçe,
Bebeğiniz çok hızlı bir şekilde
Büyüyüp ve kilo almaya başlayacaktır.
Hamileliğin 4. haftasında bebeğiniz hala çok ufaktır. Bir diğer deyişle bebeğiniz yaklaşık boyu 1 mm. Ağırlığındadır. Ancak unutmayın ki, hamileliğiniz ilerledikçe vücudunuz ve bebeğinizin bedeni çarpıcı bir şekilde değişecektir.

4 Haftalık Bebek Gelişimi

Hamileliğin 4. haftasında bebek rahme yerleşmeye başlar. Rahminiz, hamileliğinizin diğer haftalarında bebeğinizi güvenli bir şekilde barındıracaktır. 4. hafta itibari ile bebeğiniz artık bir hücre topundan çıkıp ufak bir balığı andıracaktır. Bu dönemde bebeğin amniyon boşluğu oluşmaya başlayacaktır. Hamilelik sürecinde bebeği besleyecek olan plasenta bu boşlukta oluşur. Plasenta, hamilelik sürecinde bebeğinizin sağlığı için büyük önem taşır. Plasenta genel olarak damarsal ağ yapısından ve kandan oluşur ve bebeğinize oksijen ile temel besinleri taşır. Bir çoğu 4. hafta itibari ile bebeği embriyo olarak adlandırır. Bu süreçte bebeğin ana organları şekillenmeye başlar.

gebelikte 4.haftada kasık ağrısı olurmu, uzmantv, 4 haftalık hamileyim, 4 haftalık hamile olanlar, 4 haftalık hamilelik belirtisi, 4 haftalık hamilelik belirtileri nelerdir, 4 haftalık hamileyim ne yapmalıyım, 4 haftalık hamileyim kanamam var, 4 haftalık hamileyim karnım ağrıyor, 4 haftalık hamileyim kasıklarım ağrıyor, 4 haftalık hamileyim nasıl beslenmeliyim, 4 haftalık hamileyim belim ağrıyor, 4 haftalık hamileyim kese görünmedi, 4 haftalık hamileyim kasıklarımda ağrı var, 4 haftalık hamileyim sigara içiyorum,

4 Haftalık Hamilelik
4 Haftalık Hamilelik

Bu dönem, bahsettiğimiz oluşum sebebi ile bebeğinizin gelişiminde büyük önem taşır. Özellikle bu dönemde bebeğinize ya da vücudunuza gelebilecek her türlü zararlı şeyden kaçınmanız önemlidir.

Birçok şey bebek için zararlı olabilir ve fetal malformasyon ya da deformeye sebep olabilir. Zararlı maddeler arasında en yaygını tütün ve alkoldür. Her türlü madde bağımlılığı hamilelik sürecinde kesinlikle yasaktır. Eğer bu tarz bir bağımlılığınız varsa doktorunuzla görüşmelisiniz. Doktorunuz ve siz, bebeğinizin sağlığını güvence altına alacak bir program oluşturabilirsiniz.

Neyse ki, günümüzde artık madde bağımlısı hamile kadınlar için destek grupları mevcuttur. Doktorunuzla açık ve dürüst bir şekilde konuşmanızın, sağlığınız ve doğmamış olan bebeğinizin sağlığı için büyük önem taşıdığını unutmayın.

4 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

4. haftada adet döneminizi atlamayı umut ediyor olabilirsiniz. Birçok anne adayı  için adet döneminin gecikmesi hamilelik belirtisidir. 4. haftada eğer hala adet görmediyseniz hamile olmanız muhtemeldir!

Hamileliğin ilk haftalarında plasenta henüz tamamen oluşmamışken, korpus luteum hamileliği desteklemek için progesteron üretmeye başlar. Hamileliğin 12. haftasına kadar plasenta bu görevi üstlenmeye başlar ve bebeğinizin gelişimi için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu desteği sağlamak adına progesteron üretmeye başlar.

4 haftalık hamilelik nasıl sonlandırılır, 4 haftalık hamilelik uzman tv, 4 haftalık gebelik ultrason görüntüsü, 4 haftalık gebelik belirtileri, 4 haftalık gebelik idrarda belli olurmu, 4 haftalık gebelik görüntüleri, 4 haftalık gebelik ultrason görüntüleri, 4 haftalık gebelik kesesi, 4 haftalık gebelik ultrasonda görülür mü, 4 haftalık gebelikte kasık ağrısı, 4 haftalık gebelik belirtisi, hamileliğin 4.haftasında kasık ağrısı, hamileliğin 4.haftasında kanama, hamileliğin 4.haftasında bebeğin durumu,

4 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve En çok  Görülen 3 Sorun

%52
Göğüslerde Ağrı Ve Hassasiyet
Kadınların %52 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak göğüs ağrısı ve hassasiyet sırasında 4 hafta gebelik. Daha fazla 
%51
Yorgunluk
51% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 4.Haftada  Daha fazla
%40
Şişkinlik
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 40 ‘i  şişkinlik, gibi belirtileri sırasında 4.hafta gebelik. Daha fazla

Bazı kadınlarda düşük değerlerde progesteron görülür. Bu durum hamilelik için riskli olabilir ve tekrarlanan düşüklere sebep olabilir. Düşük değerlerde progesterona sahip olduğunuzdan şüpheleniyorsanız doktorunuzla görüşün. Neyse ki artık günümüzde bu sorunla başa çıkabilecek birçok güvenilir tedavi yöntemi vardır.

4 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

Hamileliğin 4. haftasında artık kendinizi biraz da olsa hamile gibi hissetmeye başlıyor olabilirsiniz. Adet döneminin atlaması haricinde birçok kadının yaşadığı belirtilerden biri de yorgunluk hissidir. Vücudunuzun yeni bir hayat oluşumu için çalışmasını göz önünde bulundurduğumuzda, bu şaşılacak bir durum değildir. Bazı kadınlar hafif karın ağrısı yaşarken, bazı kadınlar ise artan göğüs hassasiyetini yaşarlar. 4. haftada evde gebelik testi yapmanız gerekir. Pozitif sonuç alır almaz ilk prenatal randevunuzu almak için doktorunuzu aramalısınız. Büyük bir risk kategorisinde olmadığı sürece birçok doktor 8 ila 10 haftalık hamile olan kadınları muayene etmez ancak randevunuzu birkaç hafta öncesinden almanız gerekebilir. Doktorunuz size prenatal bakımının nasıl olması gerektiğini açıklayabilir ve  hamilelik sürecinde kendinize ve bebeğinize nasıl daha iyi bakabileceğiniz konusunda yol gösterebilir.

hamileliğin 4. haftasında kahverengi akıntı, hamileliğin 4. haftasında bebek, hamileliğin 4.haftasında nasıl beslenilmeli, hamileliğin 4. haftasında mide bulantısı olurmu, hamileliğin 4. haftasında karın ağrısı, gebeliğin 4. haftasında belirtiler, gebeliğin 4. haftası belirtileri, gebeliğin 4.haftasında kanama, gebeliğin 4.haftasında kasık ağrısı, gebeliğin 4 haftası annedeki değişiklikler, gebeliğin 4. haftasında annedeki değişiklikler, gebeliğin 4. haftasında beslenme, gebeliğin 4. haftasında ultrason görüntüsü, gebeliğin 4. haftasında lekelenme, hamilelikte 4.hafta belirtil

önceki   3 Haftalık Hamilelik | 4. Hafta | Sonraki  5 Haftalık Hamilelik

4 Haftalık Hamilelik Belirtileri

Not: Unutmayın ki Her Hamilelik Aynı olmamakla Birlikte Farklı Şekiller de Hamilelikler Geçire Bilirsiniz. Bu Yüzden Buradaki Bilgiler En Çok Görülen Gebelik Bilgileridir. Bebeğin Boyu ve kilosu Farklılık Göstere Bilir.

4 Haftalık Hamilelikuzmanından, uzman tv, hamilelikte 4.hafta ultrason, hamilelikte 4.haftada kasık ağrısı, hamilelikte 4 haftalık bebek gelişimi, hamilelikte 4 haftalık bebek, hamilelikte 4.hafta uzman tv, hamilelikte 4.hafta kasık ağrısı, hamilelikte 4.hafta beslenme, hamilelikte 4. hafta ne yemeli, gebelikte 4. hafta görüntüsü, gebelikte 4 haftada annedeki değişiklikler, gebelikte 4.hafta annedeki değişiklikler, gebelikte 4.haftada kasık ağrısı, gebelikte 4.hafta beslenme, gebelikte 4.hafta bebek gelişimi, gebelikte 4 hafta 5 gün, g

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.