38 Haftalık Hamilelik

0
1078
38 Haftalık Hamilelik
38 Haftalık Hamilelik

38 Haftalık Hamilelik

38 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 38 Haftalık Gebelik, 38 Haftalık Bebek, 38 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 38. Haftası uzmanından, Hamilelikte 38 Hafta, Gebelikte 38. hafta, 38 Hafta Gebe, 38 Hafta Hamile, Hamileliğin 38. Haftası, 38 Haftalık Gebeyim, 38 Haftalık ultrason, görüntüsü, resmi, 3D, 38 haftalık anne karnında bebek gelişimi, 38 haftalık anne karnında bebek, otuz iki haftalık, hamilelik gebelik, Haftalık, Hamilelerde, Gebelerde, kadınlarkulübü kadınlar kulübü, melekler mekanı, uzman.org, jinekolog, 38 haftalık hamilelik kadınlar kulübü, 38 haftalık hamilelikte bebek kilosu, 38 haftalık hamilelik kaç aylık oluyor, 38 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 38 haftalık hamilelik uzman tv, 38 haftalık hamilelikte bebek hareketleri, 38 haftalık hamilelik videosu, 38 haftalık hamilelik kaç aylıktır, 38 haftalık gebelik kaç aylıktır, 38 haftalık hamilelikte beslenme, 38 haftalık gebelikte bebeğin kilosu, 38 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 38 haftalık gebelik uzman tv,/span>

38 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve Hamilelik Şikayetleri

%73
Sırt Ağrısı
Kadınların % 73 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak Sırt Ağrısı 38. hafta gebelik. Daha fazla
%59
Yorgunluk
% 59 deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 38. Haftada Daha fazla
%63
Kasılma
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 63 ‘nde Kasılma, gibi şikayetleri 38.hafta gebelik. Daha fazla

Hamileliğin 38. Haftası Doğuma 20 Günlük Geri Sayım

Gebeliğinizin 38. Haftası, 38 Haftalık Hamilelik Kaç aylıktır veya kaç aylık olur ? 9 ay, 1 haftalık, Hamileliğinizin 266. günü ve Doğuma 20 Gün Kaldı.

38 Haftalık Bebek

38 haftalık hamilelik haftasına ulaştığınızda bebeğiniz yaklaşık 2.850 gr. ağırlığında ve 48 cm. boyunda olabilir. Unutmayın ki ! Her hamilelikte farklılık gösterebilir ve büyüme oranları değişebilir.

38 Haftalık Hamilelik, 38 haftalık hamilelik uzmantv, 38 haftalik hamilelikte dogum, 38 haftalik hamilelikte karin agrisi, 38 haftalık hamilelikte mide bulantısı, 38 haftalık hamilelik kadınlar kulübü, 38 haftalık hamilelikte akıntı, 38 haftalik hamilelikte kasik agrisi, 38 haftalik hamilelik video, 38 haftalık hamilelikte mide yanması, 38 Haftalık Gebelik, 38 haftalık gebelik uzman tv, 38 haftalık gebelik kadınlar kulübü, 38 haftalık gebelik görüntüleri, 38 haftalık gebelik kilosu, 38 haftalık gebelikte bebeğin kilosu, 38 haftalık gebelikte bebek hareketleri, 38 haftalık gebelik video, 38 haftalık gebelik bebek kilosu, 38 haftalık gebelikte kasık ağrısı, 38 Haftalık Bebek, 38 haftalık bebek kilosu,

38 Haftalık Bebek Boyutu
38 Haftalık Bebek Boyutu

38 Haftalık Bebek

38 Haftalık Bebek Tahmini
boyutu kavun Görünümündedir.
Bebeğinizin Tahmini Boyu: 48 cm.Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 2.850 kg. civarı.

38 Haftalık Anne Karnında Bebek

38 Haftalık Bebek Gelişimi

Artık mutlu olma zamanı! Bebeğiniz gelişiminin son aşamasına ulaştı, böylece siz de gebeliğin son dönemine geldiniz.
Artık bebeğiniz her an dünyaya gelebilir. Birçok doktor bu haftayı sağlıklı bir doğum haftası olarak değerlendirir, bu da doğum gebeliğin 38. haftasında gelişse bile, sağlıklı bir doğum yapacağınız anlamına gelir.
Bu önemli kilometre taşına rağmen bebeğiniz rahmin içinde hala büyümek ile meşgul olacaktır.
Gebeliğin bu haftasında bebeğiniz kilo almaya devam eder. Bebeğiniz ne kadar rahimde kalırsa o kadar kilo alacak ve doğum sonrasında bir o kadar vücut ısısını sağlayacaktır!

38 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 38 haftalık hamileyim sancım var, 38 haftalık hamileyim bebeğim çok hareketli, 38 haftalık hamileyim bebeğim kilo almıyor, 38 haftalık hamileyim kadınlar kulübü, Gebeliğin 38. Haftası uzmanından, gebeliğin 38. haftasında doğum yapanlar, gebeliğin 38. haftası uzman tv, gebeliğin 38. haftasında bebeğin kilosu, gebeliğin 38.

38 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

Gebeliğinizin bu haftasında rahim büyümesinin durduğunu fark ediyor olabilirsiniz. Telaşlanmayın, bu çok normal bir durumdur. Birçok kadının rahim boyu gebeliğin 38. haftasındaki boyu ile aynı kalır. Gebeliğin 38. haftasında, aynı gebelik döneminde olan diğer hamile kadınlarla kendinizi kıyaslayabilir, onlardan daha iri ya da daha ufak olduğunuzu düşünebilirsiniz.

38 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

38 Haftalık ultrason 3d
Gebeliğin 38. haftasına kadar yaklaşık 16 kg. almış olabilirsiniz. Gebeliğin son haftalarında bazı kadınlarda çok az kilo düşüşü gözlemlenebilir.

Bu çok normal bir durumdur ve bebeğinize asla zarar vermez. Sağlıklı beslenmeye ve bol su içmeye devam edin.

Artık bebeğinizle tanışmak için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Eğer henüz hastane çantanızı hazırlamadıysanız, artık hazırlamanız gerekir. Doktorunuzla aynı zamanda doğum planı hakkında da konuşmalısınız. Doğum planı yapmayı da düşünebilirsiniz.

Bu karışık bir durum değildir, aksine doğum ile ilgili tüm planlamayı yaparak içinizin rahat etmesini sağlayacaksınız. Doğum planı hakkında doktorunuzla konuşmayı unutmayın. Gebeliğin bu haftasında doktorunuz Grup B Strep testi isteyecektir. Grup B, vajina içinde ve çevresinde yaşayan bir bakteri türüdür. Sağlıklı gebelerin %35’inde bu bakteri bulunur. Bakteri herhangi bir risk taşımaz fakat gebelikte gözetilmesi gerekir.

Gebelikte Grup B bakterisinin varlığı tespit edilirse, bebeğin doğum esnasında bu bakteriye maruz kalma ihtimali vardır. Bebeklerde Grup B enfeksiyonu ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir ve kan zehirlenmesi olarak bilinen bir komplikasyon ile sonuçlanabilir. Bazı bebeklerin ise memnenjitini (bebeğin beynini saran sıvı tabaka) etkileyebilir.

Grup B enfeksiyonu kapan bebeklerde genelde bu semptomlar doğumdan sonraki birkaç gün ya da hafta içinde görülür.

Neyse ki bebeğinizi bu enfeksiyondan koruyabilirsiniz. Doktorunuz vajinanızdan bir kür alarak bu bakterinin varlığını tespit edecektir. Eğer Grup B bakterisi varsa, doktorunuz doğumdan önce ve doğum sırasında antibiyotik tedavisi uygulayacaktır. Bu tedavi ile bebeğinizin bakteri kapma olasılığı minimuma indirilir.

36 Haftalık Hamilelik – Önceki | 38. Hafta | Sonraki – 38 Haftalık Hamilelik

38 haftalık anne karnındaki bebeğin gelişimi, otuz yedi haftalık, otuz yedi haftalık gebelik uzman tv, otuz yedi haftalık bebek, otuz yedi haftalık, otuz yedi haftalık hamileyim, otuz yedi haftalık hamilelik, 38 haftalık hamilelik kaç aylık oluyor, 38 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 38 haftalık gebelik kaç aylık olur, 38 haftalık hamilelik kaç aylık olur, 38 haftalık bebek kaç aylık oluyor, 38 haftalık hamilelik kaç aylık oluyor, 38 haftalık bebek kaç aylık olur, 38 haftalık hamilelik kaç aylık olur, 38 haftalık gebelik kaç aylık olur,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.