33 Haftalık Hamilelik

0
919
33 Haftalık Hamilelik
33 Haftalık Hamilelik

33 Haftalık Hamilelik

33 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 33 Haftalık Gebelik, 33 Haftalık Bebek, 33 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 33. Haftası uzmanından, Hamilelikte 33 Hafta, Gebelikte 33. hafta, 33 Hafta Gebe, 33 Hafta Hamile, Hamileliğin 33. Haftası, 33 Haftalık Gebeyim, 33 Haftalık ultrason, görüntüsü, resmi, 3D, 33 haftalık anne karnında bebek gelişimi, 33 haftalık anne karnında bebek, otuz iki haftalık, hamilelik gebelik, Haftalık, Hamilelerde, Gebelerde, kadınlarkulübü kadınlar kulübü, melekler mekanı, uzman.org, jinekolog, 33 haftalık hamilelik, 33 haftalık hamilelik kadınlar kulübü, 33 haftalık hamilelikte bebek kilosu, 33 haftalık hamilelik kaç aylık oluyor, 33 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 33 haftalık hamilelik uzman tv, 33 haftalık hamilelikte bebek hareketleri, 33 haftalık hamilelik videosu, 33 haftalık hamilelik kaç aylıktır, 33 haftalık gebelik kaç aylıktır, 33 haftalık hamilelikte beslenme, 33 haftalık gebelikte bebeğin kilosu, 33 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 33 haftalık gebelik uzman tv, 33 haftalık gebelik kaç aylık, 33 haftalık gebelik kilosu, 33 haftalık gebelik ultrason görüntüleri, 33 haftalık gebelikte bebek hareketleri, 33 haftalık gebelikte cinsellik, 33 haftalık gebelikte bebek kaç kilo olmalı, 33 haftalık bebek, 33 haftalık bebek kilosu, 33 haftalık bebek görüntüsü, 33 haftalık bebek yaşarmı, 33 haftalık bebek kaç aylık olur, 33 haftalık bebek kaç kilo,

33 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve Hamilelik Şikayetleri

%74
Sırt Ağrısı
Kadınların % 74 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak Sırt Ağrısı 33. hafta gebelik. Daha fazla
%61
Yorgunluk
% 61 deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 33. Haftada Daha fazla
%44
Asit Reflü
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 44 ‘nde Asit Reflü, gibi şikayetleri 33.hafta gebelik. Daha fazla

Hamileliğin 33. Haftası Doğuma 55 Günlük Geri Sayım

Gebeliğinizin 33. Haftası, 33 Haftalık Hamilelik Kaç aylıktır veya kaç aylık olur ? 8 ay, 1 haftalık, Hamileliğinizin 231. günü ve Doğuma 55 Gün Kaldı.

33 Haftalık Bebek

34 Haftalık Hamilelik, haftasında bebeğiniz yaklaşık 1.900 kg. ağırlığındadır. Boyu ise ortalama 43 cm. uzunluğundadır. Unutmayın ki bu bilgileri yaklaşık olarak verilmiştir. Unutmayın ki ! Her hamilelikte farklılık gösterebilir ve büyüme oranları değişebilir.
33 haftalık bebek görüntüleri, 33 haftalık bebek kaç kilo olur, 33 haftalık bebek hareketleri, 33 haftalık hamileyim ne yemeliyim, 33 haftalık hamileyim midem çok yanıyor, 33 haftalık hamileyim suyum az, 33 haftalık hamileyim karnım küçük, 33 haftalık hamileyim bebeğiniz kaç kilo, 33 haftalık hamileyim kasıklarımda ağrı var, 33 haftalık hamileyim bebeğim çok hareketli, 33 haftalık hamileyim kaç aylık oluyor, gebeliğin 33. haftasında bebeğin kilosu, gebeliğin 33. haftasında bebek, gebeliğin 33.haftası uzmantv, gebeliğin 33. haftasında bebek hareketleri, gebeliğin 33.haftasında cinsellik, gebeliğin 33.haftasında bebeğin durumu, gebeliğin 33. haftasında çalışabilir raporu, gebeliğin 33.haftasında kasık ağrısı, gebeliğin 33.haftasında mide bulantısı, hamilelikte 33 hafta bebek kilosu, hamilelikte 33.hafta uzman tv, hamilelikte 33. hafta raporu, hamilelikte 33.hafta bebek gelişimi, hamilelikte 33.hafta bebek hareketleri,

33 Haftalık Bebek Boyutu
33 Haftalık Bebek Boyutu

33 Haftalık Bebek

33 Haftalık Bebek Tahmini
boyutu Bal Kabağı Görünümündedir.
Bebeğinizin Tahmini Boyu: 43 cm.Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 1.900 kg. civarı.

33 Haftalık Anne Karnında Bebek

33 Haftalık Bebek Gelişimi

Gebeliğin 33. haftasında bebeğiniz daha sabit bir şekilde kilo almaya başlayacaktır. Gebelik süreci bitene kadar bebek kilo almaya devam eder. Gebeliğin bu haftasında bebeğinizi çevreleyen amniyon sıvısı en yüksek seviyesine ulaşır, bebeğiniz büyümeye devam ettikçe de azalır. Gebeliğin 33. haftasında bebeğinizin beyni olgunlaşmaya devam eder. Gebeliğin bu haftasında bebeğinizin kafası biraz daha büyüyerek son halini almaya başlar.

Ayrıca bebeğinizin vücudunda yağ katmanları oluşmaya başladıkça, bebeğin cildi daha pembemsi bir renk haline gelecektir… Gebeliğin 33. haftasında bebeğiniz büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir. Gebeliğin bu haftasında da bebek kilo alır. Gebeliğiniz son haftalarında ilerlerken, bebeğinizin deri altında yağ katmanları oluşmaya başlar. Bu yağ katmanları doğum sonrasında bebeğinizin vücut ısısını korumasını sağlayacaktır.
Gebeliğin 33. haftasında bebeğiniz rahiminiz de hareket etmeye devam edecektir.

Ancak bebeğinizin büyümesi ile birlikte rahimde daha dar alan kaldığı için bebeğin hareketleri de kısıtlanacaktır. Bu yüzden bebeğinizin şiddetli tekmelerini ya da ani hareketlenmelerini siz de fark edebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar bu hareketleri dışardan keyifle izleyecektir. .

33 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

Gebeliğin 33. haftasında kadar yaklaşık 12 kg. kadar almış olmalısınız. Bebeklerin düzenli bir şekilde büyümeye başlamasıyla birlikte birçok kadın da üçüncü trimester döneminde düzenli bir şekilde kilo alır. Birçok bebek gebeliğin bu haftasından doğuma kadar devam eden süreçtehaftalık 141 – 255 gr. arası alır.
33.hafta gebelik ultrason görüntüleri, 33. hafta gebelikte bebek kilosu, 33 hafta hamilelikte bebek kilosu, 33.hafta hamilelik kadınlar kulübü, 33.hafta hamilelik uzman tv, 33 hafta hamile, 33 hafta hamilelikte cinsellik, 33.hafta hamilelikte beslenme, 33. hafta hamilelik raporu, 33.hafta hamilelik görüntüleri, 33.hafta hamilelik blog, hamileliğin 33. haftasında bebeğin durumu nasıldır,

33 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

33 Haftalık ultrason 3d
Gebeliğin 33. haftasında artık doğumu düşündükçe daha çok heyecanlanıyor olmalısınız. Yolun nerdeyse sonuna geldiniz. Eğer uygun görülürse hastanenize ön kayıt yaptırabilirsiniz. Böylece doğum anında tüm süreçlerin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamış olacaksınız. Doğum anında aklınıza gelebilecek en son şey formalite icabı evrakları doldurmak olacaktır!

Gebeliğin 33. haftasında hafif şişkinlikler ya da ödem yaşıyor olabilirsiniz. Bu semptomlar genelde doğum gerçekleşene kadar vücutta kalır. Bazı kadınlara göre sıcak havalarda ya da sıcak iklimlerde bu şişkinlikler daha çekilmez hale gelir. Eğer üçüncü trimester dönemini yazın ortasında yaşıyorsanız, size daha bol şans diliyoruz. Muhtemelen pişmiş vaziyettesiniz! Vücudunuzun su ihtiyacını karşılamak için bol su içmeyi unutmayın. Bol su içmek, şişkinlik ve şişkinliğin beraberinde getirdiği rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olacaktır..
Gebeliğin bu haftasında bazı kadınların parmaklarında hissizlik ya da karıncalanma yaşanır. Bu, karpal tünel sendromu olarak bilinen bir rahatsızlığın getirdiği durumdur. Bileğinizi ve elinizi destekleyen dokuların da şişkinleştiğini, bilek etrafındaki sinirleri sıkıştırdığını hissediyor olabilirsiniz.

Bu durum özellikle işi gereği sık sık yazması gereken kadınlarda daha belirgin olarak yaşanır. Eğer sizin de işiniz bunu gerektiriyorsa, doktorunuza bileklik takmanın uygun olup olmayacağını sorun. Yazarken sık sık mola vermek şişkinlik ve huzursuzluk hissinin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Gebeliğin bu haftasında artık doğumun evreleri hakkında merak ediyor olabilirsiniz. Doğum, belli başlı evrelerden oluşur. Genel olarak şu şekilde gerçekleşir:

  • 1. Aşama – Doğumun bu aşamasında serviks açılır ve kısalır. Birçok kadın bu süreci fark etmez fakat Braxton Hicks kasılmalarına benzeyen kasılmalar yaşadığını anlar. Bazı kadınlarda ise serviksin yumuşayıp açılması ile birlikte mukus tıkacı atılır. Doğumun bu aşaması genelde en uzun olan kısımdır ve ilk doğum deneyimi yaşayan annelerde 14 saatten fazla sürebilir.
  • 2. Aşama – Bu, bebeğinizin dünyaya gelmesi için vücudunuzun hazırlandığı aktif bir aşamadır. Serviks genelde 5 – 7 cm. arasında açılır. Epidural düşünüyorsanız, doğumun bu noktasında uygulanabilir. İlk doğum deneyimi yaşayan annelerde bu süreç 6 – 8 saat kadar sürebilir.
  • Transisyon – Bu aşamada kasılmalar dakikada iki üç kez oluşur ve serviks 8 – 10 cm. açılır. Bebeğinizi dünyaya getirmenin vakti geldi! Bu süreç birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir!
  • 3. Aşama – Artık serviks tamamen açılmış ve bebeğiniz pelvis bölgesine tamamen inmiştir. Doğumun 3. aşamasında ıkınmaya başlayacaksınız. Eğer bu sizin ilk doğumunuzsa, deneyimli bir anneye göre daha uzun itmeniz gerekebilir. Bazı anneler 20 dk. iterken, bazılarının ise birkaç saati bulabilir.
  • 4. Aşama – Bebeğiniz dünyaya geldi! Bu noktada bebeğinizin plasentası atılacaktır. Birçok kadın doğumun bu aşamasını fark etmez bile!
32 Haftalık Hamilelik – Önceki | 33. Hafta | Sonraki – 34 Haftalık Hamilelik

33 haftalık bebeğin ultrason görüntüleri, 33 haftalık bebek ultrason görüntüsü, otuz iki haftalık gebelik, otuz üç haftalık, otuz iki haftalik gebeler, anne karnında otuz iki haftalık bebek, otuz iki haftalık bebek gelişimi, 33 haftalık bebek gelişimi uzman tv, 33 haftalık bebek gelişimi video, 33 haftalık bebek gelişimi anne karnında, 33 haftalık bebeğin gelişimi, 33.hafta bebek gelişimi, 33.haftada bebek gelişimi,/span>

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.