31 Haftalık Hamilelik
31 Haftalık Hamilelik

31 Haftalık Hamilelik

31 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 31 Haftalık Gebelik, uzmanından uzmantv, 31 Haftalık Bebek, uzmanından, 31 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 31. Haftası uzmanından, Hamilelikte 31 Hafta, Gebelikte 31. hafta, 31 Hafta Gebe, 31 Hafta Hamile, Hamileliğin 31. Haftası, uzmanından, 31 Haftalık Gebeyim, 31 Haftalık ultrason, görüntüsü, resmi, 3D, uzmanından, video, videosu, video izle, anne karnında bebek, otuz bir haftalık, hamilelik gebelik, Haftalık, Hamile, Gebe, Hamilelik, Gebelik, Hamilelikte, Gebelikte, uzmanından, Hamileyim, Gebeyim, Gebeliğin, Hamileliğin, Hamilelerde, Gebelerde, kadınlarkulübü kadınlar kulübü, melekler mekanı, uzman.org, jinekolog,

31 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve Hamilelik Şikayetleri

%71

Sırt Ağrısı
Kadınların %71 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak Sırt Ağrısı 31. hafta gebelik. Daha fazla

%61

Yorgunluk
61% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 31. Haftada Daha fazla >>

%45

Asit Reflü
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 45 ‘nde Asit Reflü, gibi şikayetleri 31.hafta gebelik. Daha fazla >>

Hamileliğin 31. Haftası Doğuma 69 Günlük Geri Sayım

Gebeliğinizin 31. Haftası, 31 Haftalık Hamilelik Kaç ay Yapar ? 7 ay, 3 haftası, Hamileliğinizin 217. günü ve Doğuma 69 Gün Kaldı. Sizi uzmanindan.org Olarak Tebrik Ediyoruz. Sitemizde Mevcut Hafta Hafta Hamilelik Gebelik Konularımızı Takip Ederek Bebeğinizin Hafta Hafta Nasıl Geliştiğine Şahit Olacaksınız, Ayrıca Hamileliğinizle ilgili Bilmeniz gereken Hususları ve Size vereceğimiz Tiyolarlada Hamileliğinizi Daha Rahat ve kolay Geçirmenizi Sağlayacağız.

31 Haftalık Bebek

31 haftalık hamilelik, haftasında bebeğiniz yaklaşık 1.490 kg. ağırlığında ve hala 40 cm. uzunluğundadır…  Unutmayın ki bu bilgileri yaklaşık olarak verilmiştir. Her hamilelikte farklılık gösterebilir ve büyüme oranları değişebilir.

31 Haftalık Bebek Boyutu
31 Haftalık Bebek Boyutu

31 Haftalık Bebek

31 Haftalık Bebek Tahmini
boyutu Karnabahar kadardır.
Bebeğinizin Tahmini Boyu: 40 cm.
Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 1.310 kg. civarı

Haftalık Bebek Büyüme Tablosu

31 Haftalık Bebek Gelişimi

Gebeliğiniz son haftalarında ilerlerken, bebeğinizin deri altında yağ katmanları oluşmaya başlar. Bu yağ katmanları doğum sonrasında bebeğinizin vücut ısısını korumasını sağlayacaktır.

Gebeliğin 31. haftası ve sonrasında bebeğinizin kol ve bacakları yavaş yavaş kırışık görünümden sıyrılarak dolgunluk kazanmaya başlayacaktır.

Bebeğiniz artık rahminizde önceki haftalara oranla daha rahat bir alanda olmayacaktır. Karnınız büyümeye devam ettikçe siz de daha fazla zorlanabilirsiniz.

Gebeliğin 31. haftasında bebeğiniz rahiminizde hareket etmeye devam edecektir. Ancak bebeğinizin büyümesi ile birlikte rahimde daha dar alan kaldığı için bebeğin hareketleri de kısıtlanacaktır.

Bu yüzden bebeğinizin şiddetli tekmelerini ya da ani hareketlenmelerini siz de fark edebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar bu hareketleri dışardan keyifle izleyecektir. .

31 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 31 haftalık hamilelik kaç aylıktır, 31 haftalık hamilelikte bebek gelişimi, 31 haftalik hamilelik kac aylik olur, 31 haftalık hamilelikte kasık ağrısı, 31 haftalık hamilelikte cinsellik, 31 haftalik hamilelik uzman tv, 31 haftalık hamilelik görüntüsü, 31 haftalik hamilelikte bebegin kilosu, 31 haftalık hamilelikte mide yanması, 31 haftalık gebelik kaç aylıktır, 31 haftalık gebelik görüntüsü, 31 haftalık gebelik kaç aylık olur,

31 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

Gebeliğin 31. haftasında büyüyen rahminiz sebebiyle nefes almada zorlanabilirsiniz. Gündelik hayatınıza devam ederken yorulmamaya, ani hareketlerde bulunmamaya özen gösterin. Gebeliğiniz ilerlerken hamileler için yoga ya da esneme hareketlerini yapmayı düşünebilirsiniz. Bu aktiviteler vücudunuzu doğuma hazırlayacak ve gebelik süresince daha rahat etmenizi sağlayacaktır.
gebeliğin 31. haftasında bebeğin hareketleri, gebeliğin 31. haftasında beslenme, gebeliğin 31. haftasında sancı, gebeliğin 31. haftasında bebek gelişimi, gebeliğin 31. haftasında kasık ağrısı, gebeliğin 31. haftasında kanama, gebeliğin 31. haftasında karın ağrısı, hamilelikte 31.hafta bebek kilosu, hamilelikte 31.hafta uzman tv, hamilelikte 31.hafta bebeğin durumu, hamilelikte 31 uncu hafta, hamilelikte 31.hafta bebeğin kilosu, hamilelikte 31.hafta bebek gelişimi,

31 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

Gebeliğin 31. haftası ve sonrasında göğüslerinizdeki değişikliklerin daha fazla farkına varabilirsiniz. Bazı kadınların göğüslerinden üçüncü trimester döneminde kolostrum akabilir. Kolostrum, doğumdan sonra bebeğinizi besleyip koruyacak olan süttür. Akan sıvının rengi açık turuncudan yeşilimsi renge kadar renk farklılığı gösterebilir. Sıvı akışının meydana getirebileceği görüntüyü önlemek için göğüs pedi kullanabilirsiniz.
hamilelikte 31.hafta bebek, hamilelikte 31.hafta beslenme, hamilelikte 31.haftada cinsellik, gebelikte 31.hafta kaç aylık oluyor, gebelikte 31.hafta bebeğin kilosu, gebelikte 31.hafta uzman tv, gebelikte 31.hafta bebek hareketleri, gebelikte 31.hafta bebek kilosu, gebelikte 31.hafta ultrason görüntüleri, gebelikte 31 hafta beslenme, gebelikte 31.hafta bebek, gebelikte 31
Kolostrum, özellikle prematüre doğan bebekler için faydalıdır. İçeriğindeki antikorlar bebeğinizin bağışıklık sisteminin gelişmesine ve ilk haftalarda meydana gelebilecek enfeksiyonlara karşı bebeğinizin korunmasına yardımcı olur. Bu haftalarda çoğunlukla doğumu düşünüyor olabilirsiniz. Unutmayın ki doğum için birden fazla tercih ve alternatif bulunmaktadır.

Bazı kadınlar normal doğumu tercih ederken, bazıları endüksiyon ya da sezaryeni tercih eder. Geciken doğumlarda sezaryen doğum uygulanır. Sezaryen aynı zamanda annenin tercihi üzerine de yapılabilir. Ancak öncesinde doktorunuzla görüşmeniz gerekecektir. Doktorunuz sizin için en doğru olan doğum yöntemi konusunda bilgilendirecektir. Doğum sürecinin kararı hakkında annelerin de önemli rolü vardır. Doktor ve anne adayının koordineli bir şekilde çalışması ile olumlu doğum deneyimleri gerçekleşir.

<< 30 Haftalık Hamilelik – Önceki | 31. Hafta | Sonraki – 32 Haftalık Hamilelik >>

Hafta Hafta Gebelik Takibi Uzmanından

  
 uzmanindan.org

31 Haftalık Hamilelik, uzmanından, gebelikte 31.haftada kasık ağrısı, gebelikte 31.haftada yapılan testler, gebelikte 31. haftada cinsellik, hamileliğin 31.haftasında kasık ağrısı, hamileliğin 31. haftasında bebeğin kilosu, hamileliğin 31.haftasında nasıl beslenmeli, hamileliğin 31. haftasında yapılan testler, hamileliğin 31 haftasında bebeğin durumu nasıldır, hamileliğin 31.haftasında annenin durumu, hamileliğin 31.haftasında bebek, hamileliğin 31. haftasında beslenme, hamileliğin 31.haftası

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here