28 Haftalık Hamilelik

0
938
28 Haftalık Hamilelik
28 Haftalık Hamilelik

28 Haftalık Hamilelik

28 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 28 Haftalık Gebelik, 28 Haftalık Bebek, 28 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 28. Haftası uzmanından, Hamilelikte 26 Hafta, Gebelikte 28. hafta, 26 Hafta Gebe, 28 Hafta Hamile, Hamileliğin 28. Haftası, 28 Haftalık Gebeyim, 28 Haftalık ultrason, görüntüsü, resmi, 3D, anne karnında bebek, yirmi sekiz haftalık, ., Hamileliğin, Hamilelerde, Gebelerde, kadınlarkulübü kadınlar kulübü, melekler mekanı, uzman.org, jinekolog,

28 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve Hamilelik Şikayetleri

%60
Sırt Ağrısı
Kadınların %60 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak Sırt Ağrısı 28. hafta gebelik. Daha fazla
%58
Yorgunluk
58% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 28. Haftada Daha fazla
%39
Asit Reflü
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 39 ‘nde Asit Reflü, gibi şikayetleri 28.hafta gebelik. Daha fazla

Hamileliğin 28. Haftası Doğuma 90 Günlük Geri Sayım

Gebeliğinizin 28. Haftası, 28 Haftalık Hamilelik Kaç ay Yapar ? 6 ay, 3 hafta eder, Hamileliğinizin 193. günü ve Doğuma 90 Gün Kaldı.

28 Haftalık Bebek

28 haftalık hamilelik, haftasının sonlarına doğru bebeğiniz yaklaşık 990 gr. ağırlığında ve 38 cm. boyundadır.. Bazı bebekler 2,7 kg.’da doğarken, bazıları yaklaşık 4,5 kg.’da doğar. Birçok bebeğin doğum kilosu ortalama 3 – 3,6kg. arasıdır.

28 Haftalık Bebek Boyutu
28 Haftalık Bebek Boyutu

28 Haftalık Bebek

28 Haftalık Bebek Tahmini
boyutu Büyük Patlıcan kadardır.
Bebeğinizin Tahmini Boyu: 38 cm.Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 990 gr.

Haftalık Bebek Büyüme Tablosu

28 Haftalık Anne Karnında Bebek
Anne Rahminde Büyüme Tablosu

28 Haftalık Bebek Gelişimi

26 haftalık gebelik, bu noktaya kadar bebeğinizin beyni yumuşak bir yüzeye benziyordu. Ancak gebeliğin 28. haftasında bebeğinizin beyni gelişmeye, beyninde ince kanallar oluşmaya başlar. Bazı bebeklerin saçları uzayacaktır ancak birçok bebek doğumdan sonraki birkaç haftaya kadar nerdeyse saçsız olur. Saçlı doğan bebeklerin saçları doğumdan kısa bir süre sonra dökülecek ve hatta saç rengi değişecektir! Gebeliğin 28. haftasında bebeğinizin kirpikleri oluşmaya başlar.

28 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 28 haftalık hamilelik kaç aylık, 28 haftalık hamilelikte kaç kilo alınır, 28 haftalık hamilelikte bebek hareketleri, 28 haftalık hamilelikte bebek kaç kilo olmalı, 28 haftalik hamilelik uzmantv, 28 haftalık hamilelik kadınlar kulübü, 28 haftalık hamilelikte bebek gelişimi, 28 haftalik hamilelik kac aylik olur, 28 haftalık hamilelikte vajina ağrısı, 28 haftalık gebelik kaç aylık olur, 28 haftalık gebelikte bebeğin kilosu, 28 haftalık gebelik ultrason görüntüleri, 28 haftalık gebelik uzman tv, 28 haftalık gebelik görüntüsü,

28 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

Gebeliğin 28. haftasında rahminiz genişlemeye ve büyümeye devam eder. Gebeliğin bu haftasında rahminiz yaklaşık 28 cm. boyundadır. Artık kilo alımınızın yavaşladığını ve daha sabit bir kiloda olduğunuzu fark ediyor olacaksınız. Birçok kadın üçüncü trimester dönemine yaklaşırken haftada yaklaşık 450 gr. alır.
gebeliğin 28. haftasında bebeğin kilosu, 28 haftalık gebelik videoları, 28 haftalık gebelik görüntüleri, 28 haftalık gebelik kadınlar kulübü, 28 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, hamileliğin 28. haftasında kanama, hamileliğin 28. haftasında karın ağrısı, hamileliğin 28. haftasında kaç kilo aldınız, hamileliğin 28. haftasında sancı, hamileliğin 28. haftası uzmantv, hamileliğin 28.haftasında cinsel ilişki, gebeliğin 28.haftasında bebek hareketleri, gebeliğin 28.haftasında yapılması gerekenler, gebeliğin 28.haftası uzmantv, gebeliğin 28.haftasında beslenme, gebeliğin 28. haftasında kasık ağrısı, gebeliğin 28.haftasında cinsellik, gebeliğin 28.haftasında bebeğin durumu, gebeliğin 28. haftasında mide bulantısı,

28 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

28 Haftalık ultrason 3d
Haftalık ultrason Büyüme Tablosu
Bir hafta içinde üçüncü trimester dönemine giriyor olacaksınız! Gebeliğin 28. haftasında birçok kadın, hamileliğin başlarında Rh-negatif sonuç aldılarsa, RhıGam iğnesi yaptıracaktır. Bu aşı ile vücudunuzun gebelikte bebeğin kanı ile duyarlaşmasını önleyecektir. Doğuma kadar bir iğne sizi korumaya yeter. Birçok bebekte gebeliğin 28. haftasına ulaşana kadar yüzde 3’den daha az vücut yağı vardır. Buna rağmen şuana kadar muhtemelen 10 kg. kadar almış olacaksınız.

Bazı kadınlar daha az, bazıları ise daha fazla kilo alır. Gebelikte aldığınız kiloların bebeğinizi koruduğunu, onu rahat ettirdiğini ve hatta beslediğini unutmayın. Gebeliğin 28. haftasında iyi bir masaja ihtiyaç duyabilirsiniz. Masaj sırt ağrıları ve bacak kramplarını rahatlatabilir. Bazı kadınlarda ise hafif şişkinlikler ve kaşınma belirir. Bu semptomlar da mesajla rahatlatılabilir.
gebeliğin 28.haftasında, hamilelikte 28.hafta ultrason, hamilelikte 28.hafta bebeğin durumu, hamilelikte 28.haftada bebeğin kilosu, hamilelikte 28.hafta bebek hareketleri, hamilelikte 28.hafta bebek gelişimi, hamilelikte 28.hafta uzman tv, hamilelikte 28 hafta kaç aydır, hamilelikte 28.hafta bebeğin kilosu, hamilelikte 28.hafta bebek, gebelikte 28.hafta bebek kilosu, gebelikte 28.hafta ultrason görüntüleri, gebelikte 28.hafta kaç aylık oluyor, gebelikte 28.hafta uzman tv, gebelikte 28.hafta beslenme, gebelikte 28.hafta bebeğin kilosu,
Gebeliğin 28. haftasında birçok kadın doktorlarını daha sık görmeye başlarlar. Artık muhtemelen gebeliğin 36. haftasına kadar her iki haftada bir olacak şekilde randevu ayarlıyorsunuzdur. 36. haftadan sonra doktorunuzu doğuma kadar her hafta görüyor olacaksınız. Bu süre zarfında doktorunuz erken doğum belirtisi olup olmadığını yakından takip edecektir. Öncesinde baby shower organize etmediyseniz, bunu planlamanın artık tam zamanı! Tüm sevdiklerinizi ve arkadaşlarınızı bu organizasyona davet edebilirsiniz.Birçok kadın özellikle gebeliğin son haftalarında sıkıntılı bir dönem yaşarlar. O yüzden bu eğlenceyi fazlasıyla hak ediyorsunuz!

Bebeğiniz için bebek malzemeleri almaya başlayabilirsiniz. Elinizin altında yeterli derecede bebek bezi, ıslak mendil, bebek tulumu olduğundan emin olun. Bazı kadınlar bebek malzemelerini doğumdan sonra almayı tercih eder. Böyle bir durumda arkadaşlarınız ya da akrabalarınız doğum sonrasında yardıma ihtiyaç duyup duymadığınızı sorarlarsa, onlardan bebek malzemelerini yerleştirmelerini, bebek odasını hazırlamalarını isteyebilirsiniz.

27 Haftalık Hamilelik – Önceki | 28. Hafta | Sonraki – 29 Haftalık Hamilelik

28 Haftalık Hamilelik, uzmanından, gebelikte 28.haftada kasık ağrısı, gebelikte 28.haftada yapılan testler, gebelikte 28. haftada cinsellik, hamileliğin 28.haftasında kasık ağrısı, hamileliğin 28. haftasında bebeğin kilosu, hamileliğin 28.haftasında nasıl beslenmeli, hamileliğin 28. haftasında yapılan testler, hamileliğin 28 haftasında bebeğin durumu nasıldır, hamileliğin 28.haftasında annenin durumu, hamileliğin 28.haftasında bebek, hamileliğin 28. haftasında beslenme, hamileliğin 28.haftası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.