26 Haftalık Hamilelik

0
906
26 Haftalık Hamilelik
26 Haftalık Hamilelik

26 Haftalık Hamilelik

26 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 26 Haftalık Gebelik, 26 Haftalık Bebek, 26 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 26. Haftası uzmanından, Hamilelikte 26 Hafta, Gebelikte 26. hafta, 26 Hafta Gebe, 26 Hafta Hamile, Hamileliğin 26. Haftası, 26 Haftalık Gebeyim, 26 Haftalık ultrason, görüntüsü, resmi, 3D, anne karnında bebek, yirmi altı haftalık, ., Hamileliğin, Hamilelerde, Gebelerde, kadınlarkulübü kadınlar kulübü, melekler mekanı, uzman.org, jinekolog,

26 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve Hamilelik Şikayetleri

%62
Sırt Ağrısı
Kadınların %62 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak Sırt Ağrısı 26. hafta gebelik. Daha fazla
%50
Yorgunluk
50% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 26. Haftada Daha fazla
%42
Asit Reflü
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 42 ‘nde Asit Reflü, gibi şikayetleri 26.hafta gebelik. Daha fazla

Hamileliğin 26. Haftası Doğuma 104 Günlük Geri Sayım

Gebeliğinizin 26. Haftası, 26 Haftalık Hamilelik Kaç ay Yapar ? 6 ay, 2 hafta eder, Hamileliğinizin 179. günü ve Doğuma 104 Gün Kaldı.

26 Haftalık Bebek

26 haftalık hamilelik, haftasında bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 770 gr.dır.  Bebeğinizin başından poposuna kadar olan alan yaklaşık 24 cm, bu da totalde kabaca 35. uzunluğa denk gelir!. Bazı bebekler 2,7 kg.’da doğarken, bazıları yaklaşık 4,5 kg.’da doğar. Birçok bebeğin doğum kilosu ortalama 3 – 3,6kg. arasıdır.

26 Haftalık Bebek Boyutu
26 Haftalık Bebek Boyutu

26 Haftalık Bebek

26 Haftalık Bebek Tahmini
boyutu Büyük Brokoli kadardır.
Bebeğinizin Tahmini Boyu: 35 cm.Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 770 gr.

Haftalık Bebek Büyüme Tablosu

26 Haftalık Anne Karnında Bebek
Anne Rahminde Büyüme Tablosu

26 Haftalık Bebek Gelişimi

26 haftalık gebelik,  Gebeliğiniz hafta hafta ilerledikçe bebeğiniz onu doğumda koruyacak olan yağ tabakaları oluşturmaya başlar. Gebeliğin bu haftasında bebeğinizin kalbi daha fazla gelişir.  Bazı kadınlar stesteskop üzerinden bebeklerinin kalp atışlarını duyabilir. Eğer duymuyorsanız da paniklemeyin, bazen doğum gerçekleşene kadar bebeğin kalp atışlarını duymak mümkün değildir!

26 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 26 haftalik hamilelik kac aylik, 26 haftalık hamilelik kaç aylıktır, 26 haftalık hamilelikte bebeğin kilosu, 26 haftalık hamilelikte kaç kilo alınır, 26 haftalık hamilelik görüntüsü, 26 haftalık hamilelikte kasık ağrısı, 26 haftalık hamilelikte bebek hareketleri, 26 haftalik hamilelik uzmantv, 26 haftalık hamilelik kaç aylık oluyor, 26 haftalık gebelik görüntüleri, 26 haftalık gebelik kaç gram, 26 haftalık gebelikte bebeğin kilosu, 26 haftalık gebelik bebeğin kilosu,
Gebeliğin 26. haftasında bebeğinizin kulak içlerinde nöral yollar oluşmaya başlar. Bu da, gebelik süresince bebeğinizin bazı seslere tepki vermesi ile sonuçlanır.

Bebeğinizin yüksek seslerde irktiğini ya da sıçradığını hissetmeye başlıyor olabilirsiniz. Bu çok normal bir durumdur. Bebeğiniz artık sizin ve partnerinizin de sesini tanımaya başlayacak. Gebeliğin 26. haftasında bebeğiniz nefes alma pratiğine ve amniyon sıvısını yutmaya devam edecektir. Erkek bebeklerinin çoğunda bu haftada hızlı bir gelişim yaşanır. Testisleri skrotum bölgesine doğru alçalır. Genelde bu süreç iki üç günde tamamlanır.

gebeliğin 26. haftasında bebeğin kilosu, gebeliğin 26. haftasında kasık ağrısı, gebeliğin 26. haftası uzmantv, gebeliğin 26. haftasında beslenme, gebeliğin 26.haftasında cinsel ilişki, gebeliğin 26. haftasında kaç kilo alınmalı, gebeliğin 26.haftasında mide bulantısı, gebeliğin 26.haftasında kanama, gebeliğin 26. haftasında bebek, hamileliğin 26. haftasında beslenme, hamileliğin 26. haftasında kaç kilo alınmalı, hamileliğin 26. haftasında bebek gelişimi,

26 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

26 Haftalık ultrason 3d
Haftalık ultrason Büyüme Tablosu
Gebeliğin 26. haftasında rahminiz gelişmeye devam eder. Birçok kadın gebeliğin bu haftasına kadar yaklaşık 6 – 11 kg. kadar kilo alır. Gebeliğin bu haftasında kilo alımınızda sıvı tutulumu sebebiyle büyük oranda dalgalanmalar olacağını unutmayın. Bu yüzden bu hafta çok sık kilonuzu ölçerek canınızı yok yere sıkmayın. .

26 haftalık gebelik kaç aylık olur, hamileliğin 26. haftasında bebeğin durumu, hamileliğin 26. haftası uzmantv, hamileliğin 26. haftasında mide bulantısı, hamileliğin 26. haftasında cinsellik, hamileliğin 26.haftasında bebeğin kilosu, hamileliğin 26. haftası bebeğin kilosu, gebelikte 26.hafta bebek gelişimi, gebelikte 26 hafta uzman tv, gebelikte 26.hafta bebeğin kilosu, gebelikte 26. hafta bebek kilosu, gebelikte 26.hafta bebek hareketleri, gebelikte 26.haftada bebek hareketleri, gebelikte 26.hafta bebek, gebelikte 26. hafta kaçıncı ay, gebelikte 26.haftada beslenme,

26 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

Hamileliğiniz hafta hafta ilerlerken, gebeliğin verdiği rahatsızlık hissi biraz daha artacaktır. Bu dönemde gebelerin yaşadığı yaygın semptomlar arasında sırt ağrısı ve bacak krampları vardır. Bu rahatsızlıkların bazılarını rutin olarak kaslarınızı esneterek ve besleyici yiyecekler tüketerek azaltabilirsiniz.

Her hafta vücudunuzdaki hormonlar yükselir, değişir ve uyarılır. Gebeliğin bu döneminde yaşanan hormonel değişiklikler rutin egzersizlere karşı vücudunuzun farklı tepki vermesi ile sonuçlanabilir. Gebeliğin 26. haftası sonrasında vücudunuzun yara berelere daha fazla meyilli olacağını unutmayın.

Gebeliğin üçüncü trimester dönemine yaklaşırken bazı kadınlar daha fazla baş ağrısı yaşar. Neyse ki baş ağrısını giderebilecek Tylenol kullanımı ihtiyacınız olan tek şeydir. Baş ağrılarınız daha sık ve daha şiddetli oluşmaya başladıysa, doktorunuza danışmalısınız. Kendisi size farklı bir tedavi yöntemi önerebilir.

Gebeliğin bu döneminde, rahminiz ya da bebeğinizin ayaklarının kaburgaya  karşı baskı yapması sebebi ile bazı kadınlarda kaburga ağrısı yaşanır. Bebeğiniz hareket ederken kaburga altında keskin ağrılar hissetmeniz çok normaldir. Bu ağrıları rahatlatmak için pozisyonunuzu değiştirebilirsiniz.

Gebeliğin 24. haftası sonrasında tansiyonunun artması yaygın görülen bir durum değildir. Böyle bir durumda doktorunuzla görüşmelisiniz. Kendisi tansiyonunuzun normale dönmesi ve tekrar ani artışlar yaşanmaması için gereken müdahaleyi yapacaktır. Yüksek tansiyon ağrı, terleme, bulanık ya da karıncalı görme gibi diğer semptomlarla birlikte yaşanırsa preeklampsinin gelişme riski yüksektir. Birçok kadında bu durum üçüncü trimester dönemine kadar gelişmez fakat uyarıcı belirtilere karşı öncesinde önlem almak önemlidir.

25 Haftalık Hamilelik – Önceki | 26. Hafta | Sonraki – 27 Haftalık Hamilelik

26 Haftalık Hamilelik, uzmanından, hamilelikte 26 hafta bebek gelişimi, hamilelikte 26.hafta kaçıncı ay, hamilelikte 26.hafta uzman tv, hamilelikte 26.hafta bebek kilosu, hamilelikte 256.haftada kaç kilo alınır, hamilelikte 26. haftada bebeğin kilosu, hamilelikte 26.hafta kaç aylık, hamilelikte 26 haftada bebek hareketleri, hamilelikte 26.hafta video, 26. hafta, 26 haftalık gebelik kaç aylıktır, 26 haftalık bebek kilosu, uzmantv 26 haftalık gebelik, 26 haftalık bebeğin kilosu, 26 haftalık gebelik görüntüsü, 256 haftalık bebek hareketleri, 26 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.