25 Haftalık Hamilelik
25 Haftalık Hamilelik

25 Haftalık Hamilelik

25 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 25 Haftalık Gebelik, uzmanından uzmantv, 25 Haftalık Bebek, uzmanından, 25 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 25. Haftası uzmanından, Hamilelikte 25 Hafta, Gebelikte 25. hafta, 25 Hafta Gebe, 25 Hafta Hamile, Hamileliğin 25. Haftası, uzmanından, 25 Haftalık Gebeyim, 25 Haftalık ultrason, görüntüsü, resmi, 3D, uzmanından, video, videosu, video izle, anne karnında bebek, yirmi beş haftalık, hamilelik gebelik, Haftalık, Hamile, Gebe, Hamilelik, Gebelik, Hamilelikte, Gebelikte, uzmanından, Hamileyim, Gebeyim, Gebeliğin, Hamileliğin, Hamilelerde, Gebelerde, kadınlarkulübü kadınlar kulübü, melekler mekanı, uzman.org, jinekolog,

25 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve Hamilelik Şikayetleri

%60

Sırt Ağrısı
Kadınların %60 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak Sırt Ağrısı 25. hafta gebelik. Daha fazla

%54

Yorgunluk
54% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 25. Haftada Daha fazla >>

%37

Asit Reflü
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 37 ‘nde Asit Reflü, gibi şikayetleri 25.hafta gebelik. Daha fazla >>

Hamileliğin 25. Haftası Doğuma 111 Günlük Geri Sayım

Gebeliğinizin 25. Haftası, 25 Haftalık Hamilelik Kaç ay Yapar ? 6 ay bir hafta eder, Hamileliğinizin 172. günü ve Doğuma 111 Gün Kaldı. Sizi uzmanindan.org Olarak Tebrik Ediyoruz. Sitemizde Mevcut Hafta Hafta Hamilelik Gebelik Konularımızı Takip Ederek Bebeğinizin Hafta Hafta Nasıl Geliştiğine Şahit Olacaksınız, Ayrıca Hamileliğinizle ilgili Bilmeniz gereken Hususları ve Size vereceğimiz Tiyolarlada Hamileliğinizi Daha Rahat ve kolay Geçirmenizi Sağlayacağız.

25 Haftalık Bebek

25 haftalık hamilelik, haftasında bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 680 gr.dan fazla ve 34 cm. uzunluğundadır. Ancak birçok bebeğin boyutları gebelikten gebeliğe göre farklıdır. Bazı bebekler 2,7 kg.’da doğarken, bazıları yaklaşık 4,5 kg.’da doğar. Birçok bebeğin doğum kilosu ortalama 3 – 3,6kg. arasıdır.

25 Haftalık Bebek Boyutu
25 Haftalık Bebek Boyutu

25 Haftalık Bebek

25 Haftalık Bebek Tahmini
boyutu Papaya boyutu kadardır.
Bebeğinizin Tahmini Boyu: 36 cm.
Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 680 gr.

Haftalık Bebek Büyüme Tablosu

25 Haftalık Bebek Gelişimi

25 haftalık gebelik,  bu haftasında bebeğiniz özenle kilo almaya devam edecektir.
25. haftaya yaklaştığınızda, bebeğinizin omurgası olgunlaşmaya ve akciğerlerinde kan damarları oluşmaya başlar.
Eğer bebeğinizi görme imkanınız olsaydı, bebeğinizin burun deliklerinin de oluşmaya başladığını görüyor olurdunuz.
Hatta gebeliğin bu haftasında bebeğinizin burun delikleri açılır!
25 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 25 haftalik hamilelik kac aylik, 25 haftalık hamilelik kaç aylıktır, 25 haftalık hamilelikte bebeğin kilosu, 25 haftalık hamilelikte kaç kilo alınır, 25 haftalık hamilelik görüntüsü, 25 haftalık hamilelikte kasık ağrısı, 25 haftalık hamilelikte bebek hareketleri, 25 haftalik hamilelik uzmantv, 25 haftalık hamilelik kaç aylık oluyor, 25 haftalık gebelik görüntüleri, 25 haftalık gebelik kaç gram, 25 haftalık gebelikte bebeğin kilosu, 25 haftalık gebelik bebeğin kilosu,

25 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

Gebeliğin 25. haftasında rahminizin boyutu neredeyse bir voleybol topu kadardır. Gelişmekte olan rahminiz sırtınıza ve pelvis bölgesine baskı yapabilir.

Bazı kadınlar bu baskı sonucunda oluşan sırt ve bacak ağrıları yaşar. Rahminiz gelişmeye devam ettikçe bu ağrılar daha fazla şiddetlenebilir.

Bazı kadınlarda siyatik ağrısı oluşur. Bu ağrı, bebeğin kafasının pelvis bölgesindeki kemiklere baskı yapması sonucunda oluşur. Bu da, alt bacak,  bel ve hatta kalça bölgesindeki sinirleri sıkıştırabilir.

Diğer kadınlar ise bacaklarında hissizlik ya da karıncalanma hissi yaşayabilirler.

gebeliğin 25. haftasında bebeğin kilosu, gebeliğin 25. haftasında kasık ağrısı, gebeliğin 25. haftası uzmantv, gebeliğin 25. haftasında beslenme, gebeliğin 25.haftasında cinsel ilişki, gebeliğin 25. haftasında kaç kilo alınmalı, gebeliğin 25.haftasında mide bulantısı, gebeliğin 25.haftasında kanama, gebeliğin 25. haftasında bebek, hamileliğin 25. haftasında beslenme, hamileliğin 25. haftasında kaç kilo alınmalı, hamileliğin 25. haftasında bebek gelişimi,

Hamileliğin 25. haftasında yaşanan siyatik ağrısı bazı kadınlar için rahatsız verici olabilir.

Bu ağrıyı yaşayan birçok kadın şiddetli ağrı yaşamadan yürüyemediklerini ve hareket edemediklerini rapor etmişlerdir.

Neyse ki tüm bu ağrılar doğum sonrasında kaybolur. Bu süre zarfında ağrıyı dindirmek için birçok yöntem uygulayabilirsiniz.

Ağrıyan bölgeye sıcak ya da soğuk su keseleri koyabilir, fizik tedaviye girebilir, kiropraktik bakım alabilir, masaj yaptırabilirsiniz.

Diğer birçok gebelik semptomları gibi siyatik ağrısı da sinir bozucu olsa da, bu ağrı bebeğiniz doğduktan birkaç gün sonra kaybolacaktır..

25 haftalık gebelik kaç aylık olur, hamileliğin 25. haftasında bebeğin durumu, hamileliğin 25. haftası uzmantv, hamileliğin 25. haftasında mide bulantısı, hamileliğin 25. haftasında cinsellik, hamileliğin 25.haftasında bebeğin kilosu, hamileliğin 25. haftası bebeğin kilosu, gebelikte 25.hafta bebek gelişimi, gebelikte 25 hafta uzman tv, gebelikte 25.hafta bebeğin kilosu, gebelikte 25. hafta bebek kilosu, gebelikte 25.hafta bebek hareketleri, gebelikte 25.haftada bebek hareketleri, gebelikte 25.hafta bebek, gebelikte 25. hafta kaçıncı ay, gebelikte 25.haftada beslenme,,

25 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

Gebeliğin 25. haftasında karnınız kocaman olmasa bile yine de büyüktür ve muhtemelen dışardan aldığınız ilginin tadını çıkarıyorsunuzdur. Birçok insanın size karşı ne kadar nazik ve yardımsever olduğunu gördüğünüzde şaşıracaksınız.
Küçük yaşta çocuklarınız varsa, karnınıza karşı meraklı olabilirler. Birçok kadın doğum yaklaşana kadar gebe olduklarını çocuklarına karşı saklar.

Birçok çocuk ise bu olayın ne anlama gelebileceğini kolay kolay anlayamaz ve bunu idrak edebilmeleri zaman ister.

Gebeliğin 25. haftasındaki prenatal randevunuz sırasında doktorunuzla erken doğum belirtileri hakkında konuşun. Dikkat edilmesi gereken birçok uyarıcı belirti bulunmaktadır. Bunlar:

  • Alt karın bölgesinde dinmeyen ve belli aralıklarla gelen kramplar
  • Bir saatte 4’ten fazla gelen kasılmalar
  • Alt sırt bölgesi ile eşlik eden kramplar
  • Kanama ya da sıvı akıntısı

Bu belirtilerden birini ya da herhangi bir olağandışı semptom yaşarsanız, hemen doktorunuzu arayın. Doktorunuz erken doğum tehditi varsa gerekli önlemleri alacaktır. Birçok durumda bebeğiniz ne kadar fazla rahimde kalırsa, hayatta kalma şansı o kadar artar.

<< 24 Haftalık Hamilelik – Önceki | 25. Hafta | Sonraki – 26 Haftalık Hamilelik >>

25 Haftalık Hamilelik, uzmanından, hamilelikte 25 hafta bebek gelişimi, hamilelikte 25.hafta kaçıncı ay, hamilelikte 25.hafta uzman tv, hamilelikte 25.hafta bebek kilosu, hamilelikte 25.haftada kaç kilo alınır, hamilelikte 25. haftada bebeğin kilosu, hamilelikte 25.hafta kaç aylık, hamilelikte 25 haftada bebek hareketleri, hamilelikte 25.hafta video, 25. hafta, 25 haftalık gebelik kaç aylıktır, 25 haftalık bebek kilosu, uzmantv 25 haftalık gebelik, 25 haftalık bebeğin kilosu, 25 haftalık gebelik görüntüsü, 25 haftalık bebek hareketleri, 25 haftalık gebelik kaç aylık oluyor, 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here