22 Haftalık Hamilelik

0
1011
22 Haftalık Hamilelik
22 Haftalık Hamilelik

22 Haftalık Hamilelik

22 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 22 Haftalık Gebelik, 22 Haftalık Bebek, 22 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 22. Haftası, Hamilelikte 22 Hafta, Gebelikte 22. hafta, 22 Hafta Gebe, 22 Hafta Hamile, Hamileliğin 22. Haftası, 22 Haftalık Gebeyim, 22 Haftalık ultrason, anne karnında bebek, yirmi iki haftalık, Hamileliğin, Hamilelerde, Gebelerde, kadınlarkulübü kadınlar kulübü, melekler mekanı, uzman.org, jinekolog,

22 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve Hamilelik Şikayetleri

%51
Sırt Ağrısı
Kadınların %51 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak Sırt Ağrısı 22. hafta gebelik. Daha fazla
%51
Yorgunluk
51% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 22. Haftada Daha fazla
%47
Baş Ağrısı
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 47 ‘nde Baş Ağrısı, gibi şikayetleri 22.hafta gebelik. Daha fazla

Hamileliğin 22. Haftası Doğuma 132 Günlük Geri Sayım

Gebeliğinizin 22. Haftası, Hamileliğinizin 151. günü ve Doğuma 132 Gün Kaldı.

22 Haftalık Bebek

Gebeliğin 22. haftasında bebeğiniz yaklaşık 340 gr. ağırlığında ve 19 cm. boyundadır.

22 Haftalık Bebek Boyutu
22 Haftalık Bebek Boyutu

22 Haftalık Bebek

22 Haftalık Bebek Tahmini
boyutu Tropikal jicama kadardır.
Bebeğinizin Tahmini Boyu: 22 cm.Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 340 gr.

22 haftalık hamilelikte cinsiyet belli olurmu, 22 haftalık hissedilirmi, tekme hissettim, 22 haftalık bebek karnımda oynadı,
20 Haftalık Anne Karnında Bebek

22 Haftalık Bebek Gelişimi

Gebeliğin 22. haftasında bebeğiniz gelişmeye ve büyümeye devam eder. Gebeliğiniz hafta hafta ilerlerken, bebeğinizin organları da büyük oranda gelişip olgunlaşacaktır.

Bebeğinizin sindirim ve üreme sistemi dahil olmak üzere tüm iç organ sistemleri gelişmeye devam eder. Gebeliğin 22. haftasında bebeğinizin göz kapakları ve kaşları tamamen oluşmuştur. Tırnakları muhtemelen uzamış ve doğumdan hemen sonra dikkatli bir şekilde kesilmesi gerekecektir.

Gebeliğin 22. haftasında bebeğinizin organları kendi fonksiyonlarına ayrılmış durumdadır ve hepsinin kendine ait bir işlevi vardır.

22 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

Gebeliğin 22. haftasında, rahminiz göbek deliğinin yaklaşık 2,5 cm üstündedir. Karnınız sizi henüz zahmete sokacak kadar büyük değildir fakat bazı olağan hareketleri yaparken zorlanabilirsiniz.

22 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

22 Haftalık ultrason 3d
Gebeliğin 22. haftasında bazı kadınlarda çatlak izleri oluşmaya başlar. Çatlak oluşumu fark ettiyseniz telaşlanmayın. Çatlakların şiddetini azaltan ve ciltteki elastiği arttıran birçok farklı krem bulabilirsiniz. Çatlakların şiddeti bazı kadınlarda doğumdan sonraki birkaç hafta içinde nerdeyse yok denecek kadar azalır.

Çatlak oluşumu ve çatlak şiddeti genetiktir. Annenize bir bakın. Annenizde kendi gebeliğinde çatlak izleri oluştuysa, muhtemelen sizde de oluşacaktır. Çatlaklar bazı kadınların karnında oluşurken, bazılarında göğüs, bacak ve hatta bel bölgelerinde oluşur.

Çatlak renkleri açık pembeden beyaza ve hatta koyu kahverengiye kadar farklılık gösterir. Çatlağın rengi, doğal cilt renginize göre değişir. Çatlakları gururla taşımanız gerektiğini unutmamaya çalışın. Birçok kadın çatlaklar için, karnında 9 ay boyunca taşıyacakları canlıyı hatırlayarak mutluluk duyarlar. Hatta internette gebelerin çatlak izlerinin fotoğraflarını paylaştığı web siteleri bile bulunmaktadır.

Çatlak oluşumunun önlenmesi için cildinizi yumuşak ve nemli tutmalısınız. Bunun için de zengin nemlendirici içerikli kremler kullanmalısınız. Gebeliğin 22. haftası sonrasında, büyüyen karnın etkisiyle kaşınmalar meydana gelir. Nemlendirici kremini günde iki kez uygulayarak kaşınma hissini azaltabilirsiniz.Gebeliğin 22. haftasında göbek deliğinizin dışarı doğru belirginleşmeye başladığını fark ediyor olabilirsiniz.

Bu normal bir durumdur. Endişelenmeyin. Doğum sonrasında göbek deliğiniz tekrar inecektir.Eğer henüz vücudunuzu detaylı bir şekilde incelemediyseniz, aynanın karşısına geçin. Birçok kadın gebelikte daha canlı bir cilde sahiptir. Bu durum, kan dolaşımının hamilelikte artması sonucunda oluşur. Cildinizdeki canlanmadan dolayı muhtemelen artık bir allığa ihtiyaç duymayacaksınız.

Eğer yanaklarınız sizi rahatsız edecek derecede al alsa, bu durumun doğumdan hemen sonra kaybolacağını hatırlamaya çalışın.
21 Haftalık Hamilelik – Önceki | 22. Hafta | Sonraki – 23 Haftalık Hamilelik
22 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 22 Haftalık Gebelik, 22 Haftalık Bebek, 22 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 22. Haftası, Hamilelikte 22 Hafta, Gebelikte 22. hafta, 22 Hafta Gebe, 22 Hafta Hamile, Hamileliğin 22. Haftası, 22 Haftalık Gebeyim, 22 Haftalık ultrason, anne karnında bebek, yirmi iki haftalık,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.