14 Haftalık Hamilelik

0
967
14 Haftalık Hamilelik
14 Haftalık Hamilelik

14 Haftalık Hamilelik

14 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 14 Haftalık Gebelik, uzmantv, 14 Haftalık Bebek, 14 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 14. Haftası, Hamilelikte 14 Hafta, Gebelikte 14. hafta, 14 Hafta Gebe, 14 Hafta Hamile, Hamileliğin 14. Haftası, 14 Haftalık Gebeyim, 14 Haftalık ultrason, anne karnında bebek, on dört Haftalık,

14 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve Hamilelik Şikayetleri

%59
Göğüslerde Ağrısı Ve Hassasiyet
Kadınların %59 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak göğüs ağrısı ve hassasiyet sırasında 14. hafta gebelik. Daha fazla
%67
Yorgunluk
67% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 14. Haftada Daha fazla
%44
Mide Bulantısı
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 44 ‘i Mide bulantısı, gibi belirti ve şikayetleri 14.hafta gebelik. Daha fazla

Hamileliğin 14. Haftası Doğuma 188 Günlük Geri Sayım

Gebeliğinizin 14. Haftası, Hamileliğinizin 105. günü ve Doğuma 188 Gün Kaldı.

Sizi uzmanindan.org Olarak Tebrik Ediyoruz. Sitemizde Mevcut Hafta Hafta Hamilelik Gebelik

Konularımızı Takip Ederek Bebeğinizin Hafta Hafta Nasıl Geliştiğine Şahit Olacaksınız,

Ayrıca Hamileliğinizle ilgili Bilmeniz gereken Hususları ve Size vereceğimiz Tiyolarlada Hamileliğinizi Daha Rahat ve kolay Geçirmenizi Sağlayacağız.

14 Haftalık Bebek

Hamileliğin 14. haftasında bebeğiniz yaklaşık 10 cm boyunda ve 280 gr. ağırlığındadır. Gebeliğiniz ilerledikçe bebeğiniz de hızlı bir şekilde büyüyecektir.

14 Haftalık Bebek Boyutu
14 Haftalık Bebek Boyutu

14 Haftalık Bebek

14 Haftalık Bebeğinizin Tahmini
boyutu küçük Limon kadardır.
Bebeğinizin Tahmini Boyu: 8,7 cm.Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 280 gr.

Haftalık Bebek Büyüme Tablosu

14 haftalık hamilelikte cinsiyet belli olurmu, 14 haftalık hamilelik görüntüsü, 14 haftalık hamilelikte bebek, 14 haftalik hamilelik uzman tv, 14 haftalık hamilelikte beslenme, 14 haftalık hamilelik belirtileri, 14 haftalık gebelik, 14 haftalık gebelik görüntüsü, 14 haftalık gebelikte cinsiyet belli olurmu, 14 haftalık gebelik cinsiyet belli olurmu, 14 haftalık gebelik uzman tv, 14 haftalık gebelik cinsiyet, 14 haftalık gebelik görüntüleri, 14 haftalık gebelik video, 14 haftalık hamile olanlar, 14 haftalık hamile karnı, 14 haftalık hamile göbeği, 14 haftalık hamilelik uzmantv, 14 haftalık hamilelikte kasık ağrısı, 14 haftalık hamile, 14 haftalık hamilelik kaç aylıktır, 14 haftalık hamileyim kadınlar kulübü, 14 haftalık hamileyim nasıl beslenmeliyim, 14 haftalık hamileyim karnım ağrıyor, 14 haftalık hamileyim neler yemeliyim, 14 haftalık hamileyim karnım yok, 14 haftalık hamileyim cinsiyet belli olurmu, 14 haftalık hamileyim hissetmiyorum, 14 haftalık hamileyim hiç kilo almadım, 14 haftalık hamileyim hala midem bulanıyor, 14 haftalık gebeyim hala midem
13 Haftalık Anne Karnında Bebek
Anne Rahminde Büyüme Tablosu

14 Haftalık Bebek Gelişimi

Hamileliğin 14. haftasında bebeğiniz hızlı bir şekilde büyümeye başlar. Bebeğin vücudu, kilosu ile orantılı olarak gelişmeye başlar. Bebeğinizin kafası da hamileliğin 14. haftası itibari ile daha orantılı bir şekil alır.

Bu hafta, bebeğinizin kulakları kafatasının yan taraflarına doğru ilerleyerek, son yerlerini almaya başlar.Aynı zamanda gözler birbirine yakınlaşır.

Hamileliğin 14. haftasında, bebeğinizin boynu uzamaya ve çene oluşmaya başlar. Bebeğiniz tekme

atarak ya da hareket ederek refleks yetisini kazanmaya başlar. Bebeğiniz artık ihtiyacı olan tüm besinleri plasentadan alır.

Bu da demektir ki, yediğiniz ve içtiğiniz her şey plasentadan geçer ve bebeğinize ulaşır. Hamileliğiniz ilerledikçe sağlıklı beslenmek çok önemlidir.

Bebeğinizi zararları maddelerden korumanın bir diğer yolu pastörize edilmemiş yumuşak peynir ve çiğ etten kaçınmaktır. Bu ürünler, listeriya olarak adlandırılan ve bebeğiniz için ölümcül derecede tehlikeli olabilen bir tür bakteri içerebilir.

Karpaçyo ve sushi gibi pişmemiş yiyeceklerden de kaçınmalısınız. Bu yiyecekler yemek zehirlenmesine sebep olabilir ya da içeriğinde parazit barındırabilir.

Evde hayvan bakan annelerin kedi kumlarını gebelik boyunca değiştirmeleri önerilmez. Kedi kumundan toksoplazmoz olarak bilinen bir hastalığa maruz kalmak söz konusu olabilir. Eğer etrafınızda kumu değiştirebilecek başka biri yoksa, kumu değiştirirken koruyucu eldiven kullanın ve maske takın.

Ardından ellerinizi güzelce yıkayın. Uzun bir süredir kedinize bakıyorsanız vücudunuz muhtemelen bu hastalığa bağışıklık kazanmıştır. Böyle bir durum, öncesinde bağışıklık kazanmamış bir bünye kadar tehlike yaratmayabilir.

bulanıyor, 14 haftalık gebelik nasıl beslenmeliyim, 14 haftalık gebeyim bebeğimi hissetmiyorum, 14 haftalık gebeyim kilo almadım, 14 haftalık gebeyim kanamam var, 14 haftalık gebelik cinsiyeti belli olurmu, 14 haftalık gebeyim 1 kilo aldım, 14 haftalık gebeyim karnım büyümedi, 14 haftalık hamilelik, hamileliğin 14. haftası uzman tv, hamileliğin 14. haftasında bebeğin gelişimi nasıldır, hamileliğin 14. haftasında annedeki değişiklikler, hamileliğin 14. haftasında nasıl beslenmeli, hamileliğin 14. haftasında kasık ağrısı, hamileliğin 14. haftasında bebeğin cinsiyeti belli olurmu, hamileliğin 14. haftası ultrason görüntüsü, hamileliğin 14. haftası video, hamileliğin 14. haftası beslenme, gebeliğin 14. haftasında bebek, gebeliğin 14. haftası uzman tv, gebeliğin 14.haftasında kasık ağrısı, gebeliğin 14.haftasında cinsiyet belli olurmu, gebeliğin 14.haftasında beslenme, gebeliğin 14.haftasında bebeğin gelişimi, gebeliğin 14 haftasında kanama, gebeliğin 14. haftasında, gebeliğin 14.

14 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

14 Haftalık ultrason 34
Haftalık ultrason Büyüme Tablosu
Hamileliğin 14. haftasında artık yavaş yavaş bir hamile gibi görünmeye başlıyor olacaksınız.

Kabızlık gibi diğer gebelik semptomlarını bu hafta hissediyor olabilirsiniz. Bol sıvı ve lifli besinler tüketmeyi unutmayın.

Sindirimi sadece gebelik etkilemez. Aldığınız prenatal vitaminlerin içeriğindeki demir de kabızlığı etkiler.

Ancak gebelikte demirin önemli bir besin maddesi olduğunu unutmamanız gerekir…

14 Haftalık Anne Vücudundaki Değişimler

Gittikçe büyüyen karnınızın yanı sıra kendinizi daha fazla aç hissediyor olabilirsiniz.

Gebelikte günlük kalori ihtiyacınızın 300 kalori kadar arttığını göz önünde bulundurduğunuz sürece, rahatça beslenebilirsiniz.

Kendinizi bu hafta enerjik hissediyor olabilirsiniz. Yenilenen enerjinizin tadını çıkarın ve yapabiliyorsanız, günlük yürüyüşlere çıkın.

Doktorunuzun uygunluğunu aldıktan sonra hafif egzersizler yapabilirsiniz.

Gebelikte vücudunuz relaksin hormonu salgılayarak, eklem ve bağların daha esnek olmasını sağlayacaktır.

Egzersizleri hafif bir şekilde yapmayı unutmayın ve ısınma ve soğuma hareketleri için zaman ayırın.

Dakikada ortalama 140 kalp atışının dengelenmesi önemlidir. Bu kalp seviyesi aynı zamanda aşırı derece yorulmanızı önleyecektir.

13 Haftalık Hamilelik – Önceki | 14. Hafta | Sonraki – 14 Haftalık Hamilelik

haftasında annedeki değişiklikler, uzmantv 14.hafta hamilelik, hamilelik 14. hafta cinsiyet, hamilelik 14.hafta video, hamilelik 14.haftasi, hamilelik 14.hafta kanama, uzmantv hamilelik 14.hafta, hamilelik 14 cu hafta, hamilelik 14 hafta ultrason görüntüleri, hamilelik 14.hafta beslenme, hamilelikte 14. hafta bebek gelişimi, hamilelikte 14.hafta uzman tv, hamilelikte 14.hafta ultrason görüntüleri, hamilelikte 14 haftalık bebek, hamilelikte 14.hafta bebek görüntüleri, hamilelikte 14. haftada cinsiyet belli olurmu, hamilelikte 14.hafta video, hamilelikte 14.hafta beslenme, hamilelikte 14.hafta görüntüleri, gebelikte 14.hafta uzman tv, gebelikte 14.hafta görüntüleri, gebelikte 14. hafta cinsiyet belli olurmu, gebelikte 14.hafta cinsiyet, gebelikte 14. hafta bebek gelişimi, gebelikte 14. hafta kadınlar kulübü, gebelikte 14.haftada beslenme, gebelikte 14 haftalık bebek, gebelikte 14.haftada kasık ağrısı, 14 haftalık ultrason, 14 haftalık ultrason görüntüleri, 14 haftalık ultrason bebek görüntüsü, 14 haftalık gebelik ultrason görüntüleri, 14 haftalık gebelik ultrason görüntüsü, 14 haftalık gebelik ultrason, 14 haftalık bebeğin ultrason görüntüsü, 14 haftalık bebek ultrason, 14 haftalık bebek ultrason görüntüleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.