Düşük Belirtileri

0
4544
Düşük Belirtileri
Düşük Belirtileri

Düşük Belirtileri

Düşük Yapma Belirtileri, uzmanından, Hamilelikte Düşük Yapma Belirtileri, Düşük Belirtileri Kanama, uzmantv, Gebelikte Düşük Yapma BelirtileriDüşük Yapma Belirtileri Nelerdir, Düşük Yapma Belirtileri Neler, Düşük Yapmanın Belirtileri, Düşük Yapmanın Belirtileri Nelerdir, Düşük Yapmanın Belirtileri Neler, Düşük Yapmanın Belirtisi, Gebelikte Düşük Yapma Belirtileri, Gebelikte Düşük Yapmanın Belirtileri, Hamilelikte Düşük Yapma Belirtileri, Hamilelikte Düşük Yapmanın Belirtileri, Hamilelikte Düşük Yapma Sebepleri,

Sizlere uzmanından Düşük Belirtileri

Düşük Belirtileri
Düşük Belirtileri

Düşük, hamileliğin başlangıcı ve ilk 20 haftası arasındaki dönemde görülmektedir. Dünya genelinde hamileliklerin yaklaşık %15’i düşükle sonuçlanmaktadır ve bunların yaklaşık %80’i 12. haftadan önce meydana gelmektedir. Hafif veya ağır kanamalar, “lekelenme” olarak adlandırılan vajinadan akıntı gelmesi, şiddetli kramplar ve karın bölgesinde yaşanan ağrılar düşük belirtileri arasında ilk sıralarda gösterilmektedir. Hamileliğin normal gidişatı dışında rahatsızlıklar yaşıyorsanız vakit kaybetmeden doktorunuza görünmeniz önerilmektedir.

Düşük Belirtileri

Vajinadan gelen akıntı nedeniyle yaşanan lekelenme veya derecesi hafifle – ağır arasında geniş bir yelpazede görülebilen kanamalar düşük belirtileri arasında ilk sırada gelmektedir. Burada unutulmaması gereken nokta, hamile 4 kadından 1’inde bu kanamaların veya lekelenmelerin doğal olarak görülmesidir. Yani gebeliğin ilk 3 ayında iç çamaşırınızda leke veya kan görürseniz bu %100 düşük yaptığınız anlamına gelmez. Böyle bir durumda emin olabilmek için vakit kaybetmeden doktorunuza görünmelisiniz.

Karın bölgesinde yaşanan ağrılar düşük belirtisi olabilir. Bu ağrılar genellikle akıntı veya kanama gerçekleştikten sonra görülmektedir. Ağrıyla birlikte kramplar oluşabilir. Karın ağrıları uzun süreli, hafif veya keskin olabilir, sırt veya kalça bölgesine yayılabilir. Eğer kanama ve ağrılar birlikte görülüyorsa düşük yaşanma ihtimali çok yüksektir.

Ateş, halsizlik, bulantı ve kusma, sırt ağrıları düşüğün diğer belirtileri arasındadır.

Düşük Nedenleri ve Belirtileri

Düşük konusunda istatistiklerle sabitlenmiş bir gerçek, kadının yaşı ilerledikçe düşük yapma oranının arttığıdır. 20’li yaşlarda düşük oranı %12-%15 arasında iken 40 yaşında bir kadının düşük yapma riski %25’lere kadar çıkmaktadır. İlk 3 ay içerisinde görülen düşükler büyük oranda fetüsteki kromozom anormalliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu durum genellikle yumurtanın veya spermin yanlış sayıda kromozoma sahip olduğu anlamına gelir. Kromozom sayısı yanlış olduğunda yumurta normal gelişimini sürdüremez.

Enfeksiyon, çalışma ortamında yüksek oranda gaza veya radyasyona maruz kalmak, rahim bozuklukları, hormonal problemler, içki ve alkol kullanımı, böbrek hastalıkları, bağışıklık sistemi sorunları, kontrol altında tutulmayan diyabet, yetersiz beslenme gibi faktörler düşük nedenleri arasında sayılmakla birlikte bazı kadınlarda tüm bu nedenlerden bağımsız olarak da düşük görülebilir. Bu faktörler düşük riskini arttırmaktadır ancak düşüğün tam olarak neden meydana geldiği konusunda henüz net bir cevap bulunmamaktadır.Sizlere Düşük Konusunda Tavsiye Edebileceğimiz Konular

Düşükten Sonra Nezaman Hamile Kalınır
Düşük Yapma Nedenleri
Düşük Belirtileri
Düşük Yaptığımı Nasıl Anlarım
Hamilelikte Düşük Tehlikesi
Anne Karnında Ölen bebek Anneyi Zehirlermi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.