Zayıflatan Sular

Tıpkı zayıflatan çaylar ibaresinde olduğu gibi zayıflatan sular diye de bir şey yoktur aslında. Sadece zayıflamaya yardımcı olacak, diyet listelerinize ekleyebileceğiniz evde hazırlayabileceğiniz su çeşitleri vardır. Bu sular metabolizmanızı diyetiniz boyunca rahatlatır ve açlık hissi yaşamamanızı, midenizin temiz kalmasını ve sizi daha zinde tutmaya yarar. Dilerseniz zayıflamaya yardımcı bu sular nelermiş ve tarifleri nasılmış kısaca göz atalım.

Limonlu su: Özellikle sabah kahvaltısını kalkar kalkmaz yapamayan kişiler için limonlu su oldukça faydalıdır. Kahvaltıdan yaklaşık 15 dakika önce içtiğiniz limonlu su iştahınızı getirir ve midenizi öğüne hazırlar. Kahvaltıda çok yemeniz diğer öğünlere göre çok yediğinizden daha az zararlıdır. Hatta bu durum sizin gün ortasındaki öğünde daha az yemenize yardımcı olur. Bir bardak suyun için yarım limonu sıkarak kolayca kısa sürede limonlu suyunuzu hazırlayabilirsiniz.

Soğan Suyu: Gerek soğanın gerekse soğan suyunun yağ yakma gibi bir özelliği yok denecek kadar azdır. Ancak zayıflamak isteyen insanlar soğanın diğer özelliklerinden faydalanabilirler. Soğan, kalsiyum, çinko, fosfor, selenyum  bakımından oldukça zengindir. Bu kadar önemli minarelerin bir arada bulunduğu bir bardak soğan suyu ise sadece 28 kalori içerir. Bu da sizin en önemli minareleri en az kaloriyle vücudunuza almanıza yardımcı olur. Soğan suyunu hazırlamak için önce bir cezveye ya da küçük bir tencereye içeceğiniz kadar su koyun. Suyu biraz ısıttıktan sonra içine bir baş kuru soğanı dörde bölerek atın. Bu şekilde yaklaşık 30 dakika suyunuzu kaynatın. Soğan suyunuzu sıcak bir şekilde tüketebileceğiniz gibi soğuk olarak da tüketebilirsiniz.

Limonlu Su ve Soğan tariflerimizi zayıflatan sular olarak size tanıttıktan sonra söylemek de fayda var ki; her iki su da kamuoyunda şok diyetler listesindedir. Ancak şok diyetlerin sağlığa büyük zararlar olabileceği göz önünde alındığında bu suları normal diyet programlarınızda uygulamanızı tavsiye ederiz. 3-4 gün sadece bu sularla beslenmek tamamen yanlış bir yöntemdir.

 

Anahtar Kelimeler: soğan suyu,soğan suyu zayıflatırmı,limonlu su,zayıflatan içecekler

Açıklama: Sağlık zayıflama konusunda size yardımcı olacak zayıflatan içecekler.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.