Zayıflatan Sıra dışı Aktiviteler

Sporty woman tying shoelace on running shoes before practice. Female athlete preparing for jogging outdoors. Runner getting ready for training. Sport active lifestyle concept. Close-up

Kilo vermek artık sizin sadece sıkıcı bir süreç anlamına mı geliyor. Ya da defalarca denemenize rağmen istediğiniz kiloyu bir türlü veremediniz mi? Bu sorulara cevabınız evetse size önerimiz zayıflama sürecinizi daha eğlenceli ve zevkli bir hale getirmeniz. Peki ama bu nasıl olacak derseniz elbette zayıflamanıza yardımcı sıra dışı hareketler sayesinde. Bu hareketleri belki birçok kez yaptınız ancak bu hareketler sayesinde kilo verebileceğiniz hiç aklınıza gelmemiş olabilir. Şimdiden söyleyelim ki bu hareketler sayesinde günde ekstradan 100-200 kalori yakabilirsiniz.

Dans Etmek: Müziği ve dans etmeyi seviyorsanız bu etkinlik tam size göre diyebiliriz. Dans etmeniz için bir konser ya da düğün olmasına gerek yok. Hafta bir kez arkadaşlarınızla birlikte canlı müziğe giderek  ya da evde arkadaşlarınızla karaoke etkinliği yaparak da dans edebilirsiniz.

Sevdiklerinize masaj yapın. Çocuğunuza ya da eşinize masaj yapmak size kalori yaktırır.

Şekerleme yapın. Uyurken de kolay bir şekilde kalori verirsiniz. Ancak bunu öğünlerden hemen sonra yapmamaya dikkat edin.

Pikniğe Gitmek: Pikniğe gitmek nasıl kalori yaktırır diye soruyor olabilirsiniz. Piknik öncesi hazırlık, piknikte yapacağınız hareketli etkinlikler, piknik sonrası toplanma gibi aktiviteler kalori kaybetmenize yardımcı olur.

Extreme Sporlar Yapın: Dağa tırmanma, dağ yürüyüşü, dağda bisiklet kullanma gibi etkinlikler size hem heyecan yaşatır hem de kilo verdirir.

Temizlik Yapın: Haftada en az bir kez evinizi köşe bucak temizlemeyi deneyin. Böylece hem yaşadığınız mekanın pırıl pırıl olmasını sağlarsınız hem de fazladan kalori yakmış olursunuz.

 

Anahtar Kelimeler: eğlenceli hareketler, sıra dışı egzersiz,eğlenceli egzersizler

Açıklama: Gün içinde eğlenceli hareketlerle kalori yakabilirsiniz.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.