Zayıflatan Çaylar

Başlığı her ne kadar zayıflatan çaylar diye atsak da. Aslında tek başına zayıflatan bir çay türü henüz üretilmedi. Zayıflamaya yardımcı çaylar halk arasında yaygın olarak bu şekilde bilindiği için başlığı da bu şekilde atalım istedik. Yani piyasada zayıflatan diye satılan çayların ellerinde sihirli bir değnek yoktur. Dolayısıyla zayıflamak için sadece çay içiyorsanız bu fikrinizden ya da yönteminizden derhal kurtulun. Bu uyarıyı detaylı bir şekilde yaptıktan sonra şimdi de zayıflamaya yardımcı çaylarımız nelermiş tek tek tanıyalım.

Kuş Otu Çayı: Başta kabızlık olmak üzere sindirim sisteminizle ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız kuş otu çayı tüketmenizi tavsiye ederiz. İçinde barındırdığı magnezyum ve potasyum sayesinde bağırsak temizlinde oldukça etkili olan bu çayı özellikle akşam yemeklerinden sonra tüketmenizde fayda vardır.

Yabanmersini Çayı: Eğer gün içinde sık sık açlık hissi yaşıyorsanız muhtemelen kan şekerinizin düşmesiyle alakalı bir durumdur.Yabanmersini kişiye tokluk hissi verdiği için öğünlerden yaklaşık 30 dakika öncesinde tüketmenizde fayda vardır. Bu da öğünlerde sizin daha az yemek yemenize yol açar.

Yeşil Çay: Piyasada zayıflatıcı çay diye satılan çaylar arasında en yaygın olan ve en uzun süredir tanınan çaylardan bir tanesi kuşkusuz yeşil çaydır. Tamamen doğal (poşet yeşil çayları hariç tuttuğumuz için üstüne basa basa söylemek istedik) yeşil çayı her gün düzenli bir şekilde tüketen bir kişi tüketmeyen kişiye göre aynı sürede aynı diyetle en az 2 kilo daha fazla verir.

Tarçın Çayı: Bilindiği gibi tarçının termojenik bir yapısı vardır. Bu yapısı sayesinde tarçın vücut ısısını normalden biraz daha fazla yükseltir ve vücuttaki yağların yanmasına yardımcı olur. Özellikle düzenli spor yapan kişilerin spordan önce tüketmeleri ile normalinden daha az sürede daha az yorularak yağ yakmalarına yardımcı olur.

 

Anahtar Kelimeler: Zayıflatıcı çaylar,diyet çayları,diyet çaylar nelerdir,zayıflatan çaylar nelerdir

Açıklama: Zayıflamaya yardımcı diyet çaylarının anlatıldığı bir yazı

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.