Zayıflamaya Yardımcı Pratik Yöntemler

Eğer sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız kabul etmeniz ya da bilmeniz gereken en önemli şey, bunun sadece az yemekle ya da sadece sürekli spor yapmakla ilgili olmadığıdır. Çevrenizde bir çok kişiden farklı şekilde zayıfladıklarını duyarsınız. Kimileri şok diyet uygulamışlardır, kimileri sauna programına maruz kalmıştır, kimileri ise sadece 3 beyazdan uzak durmuşlardır. Kişilerin bünyeleri birbirlerinden tamamen farklı olduğu için maruz kaldıkları değişimlerde göstermiş oldukları tepkilerde doğal olarak farklılık gösterir.  Ancak herkese göre uygun olan zayıflamaya yardımcı pratik yöntemlerde vardır. İşte onlardan bazıları:

24 saati en etkili bir şekilde bölmeye çalışın. Bir gününüzü ne kadar sağlık bir şekilde geçirirseniz zayıflama konusunda da o kadar yol kat etmiş olursunuz. Bir gün içinde dikkat etmeniz gereken en önemli şey uykunuzdur. Gece uykunuzu tam anlamıyla almak sizi zinde tutar. Uykusuz bir metabolizma gün içinde tembel çalıştığı için yağ yakma performansı da o denli düşük olur.

Özellikle ana öğünlerden sonra kendinizi fiziksel etkinliklere maruz bırakın. Örneğin kahvaltıdan sonra işe yürüyüşle gidin. Ev hanımıysanız sabah temizliğinize fazla vakit kaybetmeden başlayın. Öğle yemeğinden sonra imkanınız olursa bir şekerleme her şeyden iyi gelebilir. Akşam yemeğinden sonra yarım saatlik bir yürüyüş gün içinde aldığınız kalorileri kaybetmeniz için güzel bir seçenek olabilir.

Etli yemeklerinizde etin kendi yağı olduğu için diğer sıvı ya da katı yağları kullanmamaya bakın. Böylece fazla kalori almaktan kurtulabilirsiniz.

Hz. Muhammed’in bir sünnetini yerine getirmeye çalışın. Midenizin üçte birini yemek, üçte birini su ve üçte birini de havayla doldurun.

 

Anahtar Kelimeler: Evde zayıflama yöntemleri,pratik zayıflama, zayıflatan teknikler

Açıklama: Evde uygulayabileceğiniz zayıflama yöntemleri

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.