Zayıflamaya Yardımcı Besinler

Eğer zayıflamayı aklınıza koymuşsanız ve şuan da bu yazıyı okuyorsanız bu işi gerçekten düşünüyorsunuz demektir. Bu yazımızda bir diyet listesinde zayıflamamız için bize en çok hangi besinler yardımcı olur onları inceleyeceğiz. Sözü daha fazla uzatmadan listemize geçebiliriz:

Limonlu Su: Özellikle sabah kalktığınızda eğer hemen kahvaltı yapamıyorsanız ve biraz zaman geçmesini istiyorsanız bu süre içinde limonlu su içmek kesinlikle faydalı olacaktır. Limonlu su yapısı gereği size kısa sürede açlık hissi verir. Bu da sabah kalkar kalkmaz yemek yiyemeyenler için zamandan tasarruf sağladığı gibi kahvaltın da daha kolay eritilmesine yol açar. Limonlu suyun yardımcı olduğu bir diğer nokta ise mide temizliğidir. Limonun temizleyici yapısı midede kendisini kısa sürede gösterir ve içimizde adeta bir ferahlık sağlar.

Tahıl Gevrekleri: Her ne kadar Türk yemek kültürüne ait olmayan ve pek alışık olmadığımız bir besin türü olmasa da tahıl gevrekleri zayıflamamız için yardımcı besinlerden diyebiliriz. Yaygın olarak süt ile karıştırılarak tüketilen bu gevrekler özellikle sabah kahvaltılarında diyet listelerinde olması gereken bir besin türüdür diyebiliriz.

Meyveler: Diyet listelerinde başta ara öğünler olmak üzere en olmazsa olmazlardandır. Mevsimine göre kiraz, portakal, elma, armut gibi meyveler zayıflama noktasında bize oldukça yardımcı olacaktır.

Maden Suyu: Çok tüketmemekle birlikte doğal maden suları zayıflama noktasında önemli bir yere sahiptir. Özellikle sade maden sularına sıkılmış yarım limon yine midemizin temizlenmesinde yardımcı olur.

Sarımsaklı Su: Akşam yatmadan önce içilmesi gereken sarımsaklı su uykumuzda midenin hazmını adeta yumuşatır ve sindirim sisteminin çok daha iyi çalışmasını sağlar.

 

Anahtar Kelimeler: Hangi besinler zayıflatır, diyette ne yemek gerekir, zayıflatan besinler

Açıklama: Diyet için zayıflatıcı besinler listesi.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.