Zayıflamaya Yardımcı 2 Çorba Çeşidi

Eğer sağlıklı bir şekilde zayıflamayı düşünüyorsanız diyet listenizdeki bütün yemekleri ince eleyip sık dokumanızda fayda vardır. Özellikle öğlen ve akşam yemeklerinde ana yemeğe geçmeden önce tüketilen çorbaların dikkat ettiğiniz takdirde zayıflamaya büyük etkisi olabilir. Bunu çok iyi bildiğimiz için biz de bu yazımızda sağlıklı bir şekilde zayıflatan iki çorba çeşidini sizlerle paylaşıyoruz.

Pırasalı Patates Çorbası:

Malzemeler: 5 pırasanın beyaz kök kısmı, 1 adet orta boy havuç, 1 adet kuru soğan, 3 diş sarımsak, 1 adet patates, Sızma zeytinyağı, 5 bardak doğal tavuk suyu (Tavuk bulyon kullanmayınız), limon,maydanoz baharat olarak da tuz, karabiber

Yapılışı: İlk olarak pırasalrın köklerini ve maydanozları dilimleyelim. Damak tadına göre maydanozlar iri ya da ince şekilde kıyılabilir. Ardından soğanları da en ince şekilde doğrayalım. Tenceremizin içine sıvı yağı döktükten sonra ilk olarak soğanımızı ekleyelim. Soğanın yağın içinde karıştırarak biraz ölmesini bekleyelim. Ardından malzemelerimiz olan pırasa köklerini, havucu, sarımsağımızı ve zar büyüklüğünde doğradığımız pateteslerimizi ekleyerek bu şekilde de malzemelerin biraz ölmelerini bekleyelim. Daha sonra 5 bardak doğal tavuk suyumuzu ve tuzumuzu ekleyelim. Malzemelerimizin tavuk suyunun içinde yaklaşık yarım saat kadar pişmesini sağlayalım. Baharatlarımız ve limonumuz isteğe göre servis edilirken kullanılabilir.

Isırgan Otu Çorbası:

Malzemeler:10 kök Isırgan Otu, Tuz, Su, 1 yemek kaşığı sıvı yağ, 1 adet Soğan, 4 bardak su

Yapılışı: Tıpkı maydanoz dilimler gibi ısırgan otumuzu da aynı şekilde dilimliyoruz. Ardından soğanımızı en ince şekilde dilimliyoruz. Tenceremizin içine yağ ile soğanlarımızı atıp, soğanlarımızın biraz geçmesini bekliyoruz bu sürede tenceremizi ara ara karıştıralım. Ardından ısırgan otlarımızı ve suyumuzu ilave ediyoruz. Yemek biraz piştikten sonra üstüne tuz ilave ediyoruz. Tuz ekledikten 20-25 dakika kadar yemeğimizi pişirdikten sonra servise hazır hale getiriyoruz.

 

Anahtar Kelime: zayıflatan çorbalar,zayıflatan yemekler,zayıflatan çorba tarifi,ısırgan otu çorbası, pırasalı patates çorbası

Açıklama: Zayıflatan çorba çeşitlerinden olan ısırgan otu ve pırasalı patates çorbası tarifini verdiğimiz yazımız.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.