Zayıflamak için Uygun Olmayan Salatalar

 

Zayıflamak isteyen kişilerin yaygın olarak doğru bildikleri yanlışlardan bir tanesi de her salata çeşidinin diyete uygun olduklarını düşünmelidir. Her salata türü kesinlikle ama kesinlikle zayıflamak için ideal bir besin olmayabilir. Öyle ki, salata türlerinin arasında 2 litre koladan bile daha fazla kalori içerenleri var. Biz de bu yazımızda kalorisi yüksek bu salataları tek tek inceleyelim istedik.

Karides ve Ispanaklı Salata: Salata türleri arasında en çok kaloriye sahip olan salata türüdür. Karidesleri ızgarada pişirilmiş ıspanaklı bir salatanın bir porsiyonun yaklaşık 1000 kaloridir ki, bu 2 litre koladan bile daha fazla kola içerir. Sözü açılmışken söylemekte de fayda var. 2 litre kolada tam 824 kalori vardır bu kalori yaklaşık olarak 28 küp şekere denk gelmektedir. Unutmayın ki 400 kaloriyi yakmak için yaklaşık 2 saatlik yürüyüş yapmanız gerekir. Mesafe olarak söyleyecek olursak ise bu hemen hemen 8 km’ye denk gelmektedir.1 porsiyon Karidesli Ispanaklı salatada kalorinin yanı sıra 10 gr yağ ve 195 mg kolesterol vardır.

Somon Balıklı Akdeniz Salatası: Malzeme olarak ızgarada pişirilmiş somon balığı, taze domates, peynir, yağ ve sos içeren bu Akdeniz salatasının bir porsiyonu 890 kalori, 12 gr yağ ve 120 mg kolesterol içerir.  Büyük boy bir hamburgerin 530 kalori geldiğini göz önüne aldığımızda bu salatayı yediğiniz takdirde yaklaşık 1,5 büyük hamburger yemiş kadar oluyorsunuz diyebiliriz.

Eğer kilo vermek istiyorsanız bu iki salata türünden uzak durmanızda büyük fayda olacaktır.

 

Anahtar Kelime: Salate diyeti,diyetlerde hangi salatalar yenmeli,zayıflatan salata,kilo aldıran salata

Açıklama: Eğer zayıflamak istiyorsanız ve bir diyet listesine sahipseniz ya da hazırlıyorsanız bu kilo aldıran salataları kendinizden ve sevdiklerinizde uzak tutun.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.