Yazın Nasıl Zayıf Kalınır

Bütün ilkbahar boyunca yazın yapacağınız tatil için uğraştınız. Bikini giymek için şuan en ideal kilodasınız. Ancak bunu tatildeyken ve tatilden sonra da korumak istiyorsanız, göz ardı etmemeniz gereken birçok gerçek vardır.

Yazın verdiğiniz kiloları geri almamak için ihtiyacınız olan en önemli şey programlı olmaktır. Elbette size tatil boyunca yiyeceğiniz şeylerin günü gününe saati saatine programını yapın demiyoruz. Ancak gerek atıştırmalıklar olsun, gerekse ana öğünler olsun tatildeyken ne yiyeceğinizi önceden düşünmekte fayda olacaktır.

Yağsız süt ürünleri yaz tatilinizde hem zinde kalmanıza yardımcı olur hem de düşük kalori alarak tok kalmanızı sağlar. Bunların en başında ise yoğurt gelmektedir. Tatiliniz boyunca eğer imkanınız varsa her gün en az bir öğün yağsız yoğurt tüketmeye gayret edin.

Kuruyemişler ara öğünlerinizin vazgeçilmezi olabilir. Özellikle badem, fındık, ceviz ve kuru üzüm gibi yemişler ara öğünleriniz için en büyük destekçiniz olabilir.

Yeşil sebzeleri tatilinizde ihmal etmeyin. Pırasa, lahana, brokoli, bezelye gibi sebzeler düşük kalorili ana yemekler olabilir.

Kahvaltılarınızda keçi peynirini tercih edin. Uzmanlar keçi etindeki yağ asidinin tok tutmada ve yağ yakmada etkili olduğunu savunuyorlar.

Bir yaz yiyeceği olan karpuz da sizi serinleten yiyeceklerden olabilir. Karpuz tüketirken daha çok kabuğa yakın kısımlarından yemeye dikkat edin. Çünkü şeker oranı yüksek olan karpuzda en az şeker bu bölgede bulunmaktadır.

Salatalarınızda soslardan çok sirke tüketmeye bakın. Salataya kalorisiz bir şekilde tat vermenin en iyi yöntemi olan sirkeler mide temizliği için de oldukça etkili bir yardımcıdır.

 

Anahtar Kelimeler: yazın zayıflamak, bikini için diyet, yazın nasıl kilo alınmaz

Açıklama: Yaz mevsiminde kilo almadan durabilmenin yöntemleri


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.