Yaz Hamilelerini Serinleten Tüyolar

Bu sıcak yaz günleri bütün herkes için zor geçmekle beraber eminim ki hamileler için de son derece zor ve meşakkatli geçmektedir. Sıcak hava, hamileler için rahatsız edici özelliğe sahip olsa da ne yazık ki pek çaresi yok gibi görünüyor.  Ama bizler hamiler için o kavurucu yaz havasında onları serinletecek birkaç tüyo önerileri verebiliriz.

1)BOL BOL SU İÇMEK

Evet yanlık duymadınız bol bol su içmek, sizi olduğunuzdan daha fazla tuvalete çıkartacaktır ama yazın o sıcak havalarında vücudunuzun susuz kalmamasını sağlamak için bu son derece önemlidir. Bazı hanımlar su içmeyi pek sevmiyor ve bu yüzden su içmekten hoşlanmıyorlar ne yazık ki. Bunun için sizlere içtiğiniz suyu tatlandırmak maksadıyla içine bir dilim limon, salatalık, portakal, çilek veya nane seviyorsanız onu da kullanabilirsiniz. Ayrıca da kereviz, salatalık, karpuz ve kavun gibi su oranı yüksek olan besileri tüketerek de vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarını sağlayabilirsiniz.

2)TUZDAN UZAK DURUN

Yemeklerinizde fazla tuz tüketmek, vücudunuzun su toplamasına bu durum da ayak ve ayak bileklerinizin şişmesine ve size rahatsız etmeye başlar. Bu nedenle yemeklerinizde fazla tuz kullanmamaya özen gösterin.

3)ÖĞLEN DIŞARI ÇIKMAKTAN KAÇININ

Çalışan bir bayan veya ilgilenmeniz gereken başka bir çocuğunuz varsa bu pek mümkün olmasa da bunun dışarıda da halletmeniz gereken işler varsa genellikle sabah veya akşam saatlerine bırakmanızı öneririz.

4)GÜNEŞ KORUYUCUSU SÜRÜN

Güneş yanığı, bir hamile bir bayanın en son isteyeceği bir şeydir.  Bundan dolayı bir şapka, ağaç veya şemsiye gölgesinde durmanızın yanı sıra cildinize zararlı güneş ışınlarından korumak için kalın bir tabaka halinde sürülen güneş koruyucu sizler için en güvenli dışarı çıkma yolu olacaktır.

5)SIK SIK DUŞ ALIN

Yaz sıcaklığını yenmek için düzenli ve sık sık duş almak önemlidir. Evden çıkmanız gereken durumlarda yaz sıcaklığına karşı kendinizi korumak ve serinletmek için sprey şeklinde olan bir şişeyi soğuk suyla doldurup yanınıza alarak sıcaklık bastıkça ellerinize yüzünüze sıkarak serinleyebilirsiniz.

3 günlük hamilelik belirtileri nelerdir

ilk ay hamilelik belirtisi olurmu

gebelik ayı hesaplama kadınlar kulübü

Left Menu Icon
Right Menu Icon