Yağ Eritmeye Yardımcı Besinler

Kilo almada en önemli etkilerden birisi olan yağlar, kilo vermek isteyen kişiler için büyük bir kabus haline gelebiliyor. Kişiden kişiye göre değişiklik gösteren vücut yağ yakma oranı ve hızı ne sadece alınan besinlerle ne de sadece yapılan egzersizlere bağlı bir durumdur. Dolayısıyla vücutta biriken yağları hem yediklerimizle hem de yaptığımız egzersizlerle yakmak etkili olacaktır. Biz de bu yazımızda yaptığımız egzersizlere ek olarak hangi tür besinler tüketmeliyiz ki yağ eritmemiz daha kolay olabilsin konusunu ele alacağız.

Yumurta: Yağ eritici besinlerin en başında gelen yumurta kas yapımını ve güçlenmesini destekleyerek vücutta yağ eritmeyi sağlar. Ayrıca yumurta kişiye tokluk hissi vermesiyle de diyetlerde yer verilmesi gereken en önemli besinlerdendir.

Badem: Yağlı bir kuruyemiş türü olmasına rağmen badem de kas yapımında etkilidir ve içindeki yağların vücutta kasa dönüşmesi çok kolaydır. Karbonhidrat, protein, demir ve potasyum bakımından zengin olan bu değerli kuruyemiş aynı zamanda A,B,C,D ve E vitaminlerini almak içinde tüketilebilir.

Ispanak: Kanser ve kalp hastalıklarına karşı büyük bir bağışıklık kazandıran ıspanak aynı zamanda iyi bir yağ yakıcı etkiye de sahiptir.

Süt ve Süt Ürünleri: Az yağlı ya da yağsız olmak kaydıyla süt iyi bir hazmı kolaylaştırıcıdır. Bu da sütün yağ yakıcı özelliğini ön plana çıkarmaktadır. Yine aynı şekilde sütten elde edilen beyaz peynir, kaşar peynir ve çökelek de tok tutucu etkileriyle bilinirler. Dengeli karbonhidrat içerdiği için doğal yoğurt da kişinin tok kalmasına yardımcı olur.

Yağsız Beyaz Et: Başta hindi eti ve balık eti olmak üzere yağsız et ürünleri de kolay kolay vücutta yağ yapmaz. Yapılan araştırmalara göre öğlen yemeklerinde balık tüketen bir kişinin % 10 civarında daha az yağ aldığı gözlenmiştir.

 

Anahtar Kelimeler: yağ eriticiler,yağ eritici besinler,yağ eritici yemekler

Açıklama: Hangi yemekler yağ eritmenize yardımcı oluyor? Bu yazımızı okuyarak yağ eritici besinlere göz atabilirsiniz.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.