Tüp Bebekte Düşük Yapma İhtimali Yüksek Midir?

Bebek sahibi olmayı birçok kişi hayal eder. Evlat sahibi olmak özel bir duygudur. Bu duyguyu tatmak isteyenler vardır. Bazılarımız evlat sahibi olmak istesek de normal yollarla bir türlü bebek sahibi olamayız. Bu durumda umudu kaybetmemek gerekir. Birçok yöntem evlat sahibi olmamızı sağlar. Bunlardan biri de tüp bebek yöntemidir. Tüp bebek yöntemi çok uygulanan bir yöntem olmasına rağmen bunun hakkında bilinen bazı yanlışlar vardır.

Tüp bebek yöntemi anne ve baba adayıyla yapılır. Normal koşullarda birleşemeyen yumurta hücresiyle sperm birleştirilir. Tüp bebek yöntemi sayesinde bebek sahibi olunur. Tüp bebek bebek sahibi olamayanlar için bir mucize, bir hediye gibidir. Tüp bebek sayesinde birçok kişi evlat sahibi olmuştur.

Çok merak edilen konulardan biri tüp bebekte düşük tehlikesinin olup olmadığıdır. Birçok kişi tüp bebek yönteminde düşük yapma ihtimalinin yüksel olduğu düşüncesidir. Bu da doğru bilinen yanlışlardandır. Tüp bebek yöntemiyle hamile kalan kişiler normal yöntemle hamile kalan kişilerden farklı değildir. Normal yolla hamile olan kişinin düşük yapma olasılığı, tüp bebek yöntemiyle hamile kalan kişinin düşük yapma olasılığı aynıdır. İstatistiklere de bakıldığında bu oranın birbirine çok yakın olduğu görülür. Düşük yapma durumu hamile kalmanın nasıl olduğuyla alakalı değil, hamile olan kişinin gebelik gelişimiyle alakalıdır. Hamile olan kişinin yaşı düşük yapma olasılığını arttıran bir faktördür. Yaşı büyük olan bayanlarda düşük daha çok görülebilir. 40 yaşından büyük olan bayanlarda düşük olma ihtimali yüzde ellilere kadar çıkmıştır.

 

hamilelik belirtileri yorum

erken hamilelik belirtileri usume

ıvf gebelik hesaplama

Left Menu Icon
Right Menu Icon