Neden Zayıflayamıyorsunuz?

Fazla kilolarınız başınıza dert odluğundan beri zayıflamak için büyük çaba sarf ediyorsunuz ama bir türlü istediğiniz sonuçları alamıyor musunuz? Bu durumun bir çok nedeni olabileceği gibi unutmamakta fayda var ki; kilo vermek kişilerin bünyesinden bünyesine değişiklik gösteren bir olgudur. Arkadaşınızla aynı diyeti yapıyor olsanız bile onun kadar zayıflayamamak sizin canınızı sıkabilir. Dilerseniz şimdi de neden zayıflayamıyoruz sorusuna elimizden geldiğince cevaplamaya çalışalım.

Sağlığımız teknolojiye yenik düşüyor sanki; Teknolojinin günlük hayatımızı çok hızlandırdığı ve kolaylaştırdığı bir gerçek artık. Ancak bu gerçeklik bizi çoğu zaman tembelliğe götürebilir. Önceleri bir arkadaşımızla görüşmek için ya da apartman içinde komşumuzla iletişime geçmek için bile olsa merdiven çıkar bir şekilde hareket ederdik. Ancak şimdi bir telefonla işimizi bir adım bile atmadan halledebiliyoruz. O yüzden yapmamız gereken şey, teknolojiyi olabildiğince gündelik hayatımızdan uzak tutarak hareket etmemizi önlemesini engellemek.

Hızlı yemek yemek bizi kesinlikle zayıflatmaz. Çok aç olabilirsiniz ya da sizin yemek yeme hızınız bu şekilde olabilir. Ancak bu konuda kendinizi biraz frenlemeniz hem kilonuz için hem de sağlığınız için çok önemli bir etkendir.

Masum görünen suçlularda uzak durun. Biraz fazla polisiye bir cümle oldu ama işin aslı da budur. Şeker tüketmemek için yapay tatlandırıcılar kullanıyorsanız, diyetinizde kalorisi yüksek salatalara (karidesli salata vs) yer vermişseniz kilo vermek sizin için zorlaşabilir diyebiliriz.

Karaciğerinize iyi bakın. Vücudumuzun yap yakan bölümü karaciğerlerimizdir. Alkol, sigara gibi zararlı maddeler karaciğerin düzenli ve tam kapasite çalışmasını engeller. Bu da bir süre sonra vücudun yağ bağlamasına neden olur.

Uyku düzeninize dikkat edin. Çok uyumak kilo aldırır ne kadar az uyursam o kadar çok kilo veririm algısı tamamen yanlıştır. Uykusunu alamamış bir beden gün içinde kendini yorgun hisseder ve metabolizma yavaş işler bu da yenilen öğünlerdeki besinlerin sindirimini zorlaştırır.

 

Anahtar Kelime: zayıflamak için ne yapmak gerekir,neden zayıflayamıyorum,diyet nasıl yapılır.

Açıklama: Kendisine neden zayıflayamıyorum diye soran kişilere yardımcı olacak güzel bir yazı.

 

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.