Nasıl Kolay Gebe Kalınır?

Bir çift içi ilk ya da ikinci çocuk fark etmez. Hamile kalmak her zaman sandığımız kadar kolay olmayabiliyor. Kimi zaman bir kargaşaya dönüşebiliyor. Bundan dolayı kolay hamile kalmak için sizlere verdiğimiz tüyolardan yola çıkabilirsiniz.
GEBE KALMAK İÇİN UYGUN GÜNLER
Bayanın yumurtlama gününe en yakın olduğu günler 3. ve 4.günlerdir. Bu günler yumurtlamanın en verimli olduğu dönem olduğundan dolayı bayanın kolay gebe kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca da
adet dönemi düzenli olan hanımlar için, kolaylıkla hamile kalabilme verimliliğini artıran dört gün gibi kısa zamandan oluşmaktadır. Bundan dolayı bu kısa dönem, kolay gebe olmak isteyen hanımlar için çok önem günlerdir. Gebe kalabilme şansınızın en yüksek olduğu bu kısa yumurtlama evresinde eşinizle cinsel ilişkiye girmeniz gerekmektedir. Çiftlerin haftada 3-4 kere cinsel ilişkiye girmeleri gebeliği kolaylaştıran sebeplerden bir tanesidir.
GEBE KALMAK İÇİN UYGUN POZİSYONLAR
İlişki esnasında erkeğin üstte olduğu pozisyon, kadın ve erkeğin hafif yana doğru dönük olduğu pozisyonlar gebe kalmayı kolaylaştıran pozisyonlar arasında yer almaktadır. Ayrıca da bayanın sırt üstü yattığı ve erkeğin üstte olduğu pozisyonda spermlerin ilerleyişini sağlamaktadır. Bunların yanında erkeğin sperm sayısının düşük olduğu zamanlarda ise diz-dirsek pozisyonu gebe kalınmasını kolaylaştıran yöntemlerin arasında gelmektedir.
KOLAY GEBE KALMAK İÇİN GEREKLİ BESİNLER
Bayanın kolay gebe kalmak için yediği besinler çok önem taşımaktadır. Demir, Çinko, Kalsiyum ve Folik Asit açısından zengin olan besinler gebe kalma olasılığınızı arttırdığını aklınızdan çıkartmayınız. Kırmızı et, balıketi, süt ve süt ürünleri, ceviz, yeşil yapraklı sebzeler ve baklagiller omega 3 açısından zengin olan besinler anne olmak isteyen hanımların dengeli ve düzenli beslenmelerine yardımcı olacaktır.
GEBELİĞİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DÜZENLİ BİR HAYAT
Kolay bir yöntemle gebe kalmak isteyen hanımların özellikle dengeli ve düzenli bir hayat biçiminiz seçmesi gerek. Bundan dolayı ilk önce düzenli ve dengeli beslenmeye dikkat etmesi ve uyku düzenini koruması gerekmektedir. Sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkları bırakması ve kafein tüketimini de azaltması gerekir. Ayrıca da herhangi bir kronik hastalığınız varsa doktora danışılması gerekerek hangi ilaçların kullanmaya devam etmeniz gerektiğini ve hangilerini kısa bir süreliğine kullanmamanız gerektiğini öğrenerek sağlıklı ve kolay hamile kalmak için yapmanız gereken uygulamaların başında geldiğini unutmayınız.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.