Nasıl Daha Hızlı Hamile Kalınır

*Hamile kalmayı planladığınız andan itibaren rahat olun, kendinize stres yapmayı ve en önemlisi de hamile kalamayacağınızın korkusuna kapılmayın.

* Fazla aşırıya kaçmamak koşulu ile spor ve egzersizler yapın.

*Adet döneminizi takip ederek, hamile kalabileceğiniz günlerde cinsel ilişkiye gererek daha hızlı  hamile kalabilirsiniz. Ayrıca da en uygun pozisyonlarda ilişkiye girmeye özen gösterin

*İlişkiye girmeden 2 önce eşinize vereceğiniz sert bir kahve ile sperm hareketlerini uyararak hamile kalma hızınızı böylelikle kolaylaştırmış olursunuz.

*Eşinizle birlikte sigara yada alkol alıyorsanız buna bir süreliğe bırakmanızı ve hayatınızı düzene sokmanızı öneririz. Bilmeyenler için söylüyorum sigara ve alkol hamile kalma şansınızı azaltmaktadır.

*Daha önce olası bir hamilelikten korunmak için kullandığınız yöntemlerden doktorunuza danışınız.

*Adet düzensizliğiniz varsa bunu bir düzene sokmanın çaresini bulmanızı öneririz. Ayrıca da rahim ağzı salgınız gereğinden fazla koyulukta ise; inceltici ilaçlar kullanmanız gerekebilir. Onun için doktora başvurmanızda yarar var.

*Doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç kullanmayınız. Hatta herhangi bir rahatsızlığınızdan dolayı kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa doktorunuza söyleyerek hangilerini kesmeniz veya hangisine devam etmeniz gerektiğini bilmenizde fayda var.

*Sabah erkenden cinsel ilişkiye girmek daha hızlı hamile kalmanızı sağlar. Çünkü sabahları sperm kalitesi en iyi durumdadır.

*Eşinizi sıkı ve kalın onu sıcak tutacak pantolon yada içi çamaşırı girdirmemeye özen gösterin. Ayrıca da sıcak banyo yada buna benzer olan durumlardan da kaçınılması gerek.

*İlişkiye girdikten sonra 5-10 dakika yatakta uzanmanızı ve ayağa kalkmamanızı öneririz.

*Gereğinden fazla ilişkiye girmekten kaçının. Ne çok ne de az ortalama haftada 2 yada 3 defa ilişkiye girmenizi tavsiye ederiz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.