Kolay Hamile Kalma Yolları

Hamile kalmak için istekli olabilirsiniz ya da bebeğinizin belirlediğiniz bir zamanda içerisinde doğmasını arzulayabilirsiniz ve bunu denemeye başladıktan kısa bir süre hamile kalabilmenizi daha mümkün kılacak kolay yollar mı arıyorsunuz? İşte kolay hamile kalabilme yolları.

1)KAFEİNİ KESİN: Yapılan araştırmalara göre, kafeinin hamile kalma ihtimalinizi yarı yarıya düşürdüğünden dolayı hamile kalmayı düşündüğünüze göre kafeini kesmeniz gerektiğini de bilmenizde yarar var. Günde yarım fincandan fazla biraz daha o da kafeinsiz olmak koşuluyla kahve tüketebilirsiniz.

2)EŞİNİZİ SERİN TUTUN: Eşinizin yumurtalıkları etrafındaki ısı derecesi spermler için problem olabiliyor. Bundan dolayı eşinizden bol, vücudunu sıkmayan, pamuklu iç çamaşırları giymesini sağlaya özen gösterin. Dar kotlar ya da pantolonları en azından kısa bir süreliğine askıya almasını rica edebilirsiniz.

3)DİYET YAPIYORSANIZ BIRAKIN: Hanımlar kalori alımını düşürelim derken, üreme hormonlarındaki seviye de aynı şekilde düşürmekteler. Bundan dolayı hamile daha kolay hamile kalmak istiyorsanız diyetinizi bırakmanız gerekir.

4)İÇKİ VE SİGARAYI BIRAKIN: Hem kadın hem de erkekte üreme organlarını doğrudan etkileyen sigara ve alkol hamile kalmanızı zorlaştırdığı için hemen bırakmanızı öneririz.  Özellikle sigara erkeklerde sperm sayısını azalttığı gibi sperm hareketliliğini bozmaktadır. Ayrıca da fazla alınan alkolde sperm yapısını bozmaktadır.

5)İLAÇ KULLANIMINI BIRAKIN: Eğer ki kullandığınız ilaçlar varsa önce doktorunuzla konuşun. Daha sonra bu ilaçların hangilerini kullanmaya devam edebilirsiniz yada hangilerini kullanmamanız gerektiğini öğrenerek ve hamile kalmadan ne kadar zaman önce içmemeniz gerektiğini öğrenin.

6)ATEŞİNİZİ ARTTIRIN: D ve A vitaminlerinin hem cinsel isteği arttırmakta hem de iktidarsızlıkla baş etmekte ve bunun yanında sizi ve eşinizi güçlendirip metabolizmanızı hızlandırdığını bilmenizde fayda var.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.