Kolay Bir Doğum Süreci için 4 Öneri

anne adayı bunların gereğini yapmaktan erinir, kaçınır ve üşenir sürekli. Bu yazımızda, sizlere Kolay Bir Doğum Süreci için 3 Öneri sunacak ve bu önerilerin her birini uygulamanız halinde doğumunuzun çok daha kolay ve acısız gerçekleşebileceğini hatırlatmaya gayret edeceğiz. Pek çok anne adayının endişelendiği doğum sürecini, aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek kolay bir şekilde atlatabilir ve çok fazla acı duymadan, karnınızdaki mucizeyi dünyaya getirebilirsiniz.

Su Tüketin

Su tüketmek, hamilelik dönemindeki en büyük artınızdır. Hamilelik döneminde vücudunuzun su eksenli olarak sıvı kaybına uğramaması, doğumu kolaylaştıran etmenlerden biri olacaktır. Doğumda herhangi bir madde eksikliği çekmemek adına su tüketmeniz gerekir ve pek çok doktor günde en az iki litre sıvı tüketiminin anneler için elzem olduğunu belirtir.

Doğru Beslenin

Karnınızın doğru büyümesi adına doğru bir beslenme planı oluşturmak, ikinci artınızdır. Doğru bir beslenme planı sayesinde oluşturabileceğiniz program ve akabinde karnınızın büyümesi, düzeyli bir şekilde gerçekleşirse, doğum esnasında da bu büyüme ile alakalı herhangi bir sorun yaşamaz; karnınızdaki mucizeyi olağan şekilde dünyaya getirirsiniz. Bu beslenme sürecinde, diyet ve benzeri şeyleri; yalnızca doktorunuz isterse yapmanız; doğum sürecinde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için oldukça önem arz eden bir durumdur.

Nefes Alın

Hamilelik süresince, doğum esnasında alacağınız gibi günlük nefes alış verişi egzersizleri yapmak, doğum esnasında oldukça kolaylık sağlayacaktır sizlere. Bu sebepten, nefes alış verişlerinizi, bilinçli bir şekilde gerçekleştirin. Doğum öncesinde, hamilelik döneminde sık sık bu nefes alış veriş egzersizlerini yapın. Bunu eğer tek başınıza başaramıyorsanız, eşiniz ile beraber ya da doğum esnası eğitimi veren aile koçları sayesinde başarabilmeniz mümkün. Özellikle aile koçlarının sadece nefes alış veriş eğitimi değil, daha pek çok eğitimi de beraberinde sunduğunu biliyoruz.

Spor Yapın

Elbette doktor onayıyla belli aylarda, belli spor aktiviteleri gerçekleştirmek önemli. Yüzme, pilates ve benzeri pek çok spor türünü, belli periyotlarda gerçekleştirmeniz, hem esnemenizi hem de doğuma hazırlanmanızı sağlayacaktır. Ve doğum esnasında sizlere epey kolaylık sağlayacaktır.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.