Kısa Sürede Hamile Kalmanın Formülü

Bayanlar için hamile kalabilmek için doğru zaman ve doğru ilişki çok önemlidir. Bayanlarda stresi yumurta ve sperm bozuklukları, kısırlık nedenleri arasında gebe kalabilme yaşı, kanallarda tıkanıklık ve zamanla hatası gibi birçok faktör hamileliği engellemektedir. Peki, gibi sorunlara karşı nasıl bir yol izlenmesi gerekir. İşte cevabı!

Bayanların gebeliği elde etmek için birçok etkene gereksinimleri vardır.  En önemli etken olan doğru zamanlama ve yeterli sayıda cinsel ilişkiye girilmesidir. Tabi zamanlamadan kastettiğimizde, bayanların yumurtlama dönemi yaklaştıktan sonra spermin bu yumurtayı tutarak bu aşılanmanın oluşmasını sağlamaktır. Ama bilindiği gibi her bayanın yumurtlama dönemleri farklılık göstermektedir. Bunun için bayanlar kendi yumurtlama dönemlerini hesaplayarak doğru zamanda gebe kalabilme şansını artırabilir. Ayrıca da yumurtlama döneminin yanında yeterli sayıda cinsel ilişkinin yeterliliği de önemli bir yere sahiptir.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin haftada 3 kez cinsel ilişkiye girmeleri çok önemlidir. Yalnız bazı zamanlarda bu çiftlerde stres gibi etkenlerden dolayı vajinal kuruluk, ağrılı cinsel ilişkiden, zamanlı cinsel ilişkiye bağlı olarak sorunların yaşandığı tespit edilmekte ve bu ilişki sayısında da sıkıntı yaşandığı saplanmaktadır.  Bu gibi sorunlar meydana geldiğinde ilişki sırasında kullanılan vajinal jel yada kremlere çok dikkat etmeniz gerekir.

Kullanılan bazı vajinal jeller, spermlerin hareketliliğine ve yaşamasına engel olmaktadır.Bayanlara ise;, mantar, kaşıntı bakteri üremesi gibi sorunların yaşanmasına neden olmaktadır.  Bundan dolayı sağlığınız için hem doğal hem de bitkisel içerikli ürünleri kullanarak, sperm hücrelerine antioksidan desteği sağlayarak güçlendiren, spermlere zarar vermeyen ve spermlerin yumurtaya doğru olan yolunda önemli miktarda fayda sağlayan ürünler tercih etmenizi öneririz.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.