Kilo Verdiren Tavsiyeler

Kilo vermek son zamanlarda istediğin en önemli şey ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Madde madde anlatmaya çalıştığımız kilo verdiren tavsiyelerimizi dikkate almanız sizin için çok önemlidir.

-Evinizin içinde ulaşabileceğiniz noktalarda yiyecek bırakmayın. Örneğin akşam yediğiniz bir kuruyemiş tabağını hemen kaldırın. Ertesi gün içinde kalmış olan kuruyemişleri gördüğünüz takdirde bitirmek isteyebilirsiniz.

-Besinlerden haberiniz olsun. Bunun için beslenme uzmanı olmanıza gerek yok. Sadece hangi besinlerin daha yağlı hangilerinin daha az yağlı ve kalorili olduklarını bilmenizde fayda vardır.

-Gerek dışarıda yemek olsun, gerekse evde yemek olsun ana yemeğinizi küçük tabakta, salatalarınızı ise büyük tabaklarda tercih edin. Bu durum motivasyonunuz için bile olsa gerekli bir durumdur.

-Yemeğiniz bittikten sonra masada sohbet etmek için fazla vakit kaybetmeyin bu farkında olmadan ağzınıza bir şeyler götürmenize sebep olur. Yemek sonrası sohbetinizi yemek masasında değil de koltuklarda yapmayı tercih edin.

-Et yemeklerinde yağ kullanmanıza gerek yoktur. Özellikle de yemeğinizde kullandığınız etler biraz yağlı ise ekstradan yağ eklemenizin bir anlamı yoktur.

-Aç kalmaktan korkuyorsanız kendinizi buna motive edin. Gece acıkırım diyip yatmadan önce kesinlikle yemek yemeyin.

-Her ne kadar klasik bir tavsiye olsa da egzersizi söylemeden edemeyeceğiz.

-Sabah kahvaltısının en önemli öğün olduğunu kesinlikle unutmayın. Eğer sabah kalktığınızda işinizden dolayı kahvaltı yapmak için fazla bir vaktiniz yoksa kahvaltılıklarınızı akşam yatmadan önce hazırlayabilirsiniz. Böylece sabah kahvaltısı fazla vaktinizi almayacaktır.

 

Anahtar Kelimeler: Nasıl kilo verilir, kilo vermek için ne yapmak gerekir,nasıl kilo verilir

Açıklama: Kilo verdiren tavsiyelerimiz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.