Kilo Almayı Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Eğer ne yesem kilo aldırıyor, su içsem yarıyor gibi konularda şikayetleriniz oluyorsa bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Sabah Kahvaltısına Dikkat: Uzmanlar tarafından en yaygın kabul edilen gerçeklerden bir tanesi kesinlikle kahvaltının en önemli öğün olduğudur. Eğer kahvaltıda çok iyi bir şekilde beslenmişseniz bu size gün boyunca yardımcı olacaktır ve ara ara yemek yemenize engel olacaktır. Sabah kahvaltınızda başta yumurta, beyaz peynir ve zeytin gibi besinlere mutlaka her verin.

Gün İçinde Spor: Her ne kadar bu bir çoğumuz için iş hayatından dolayı mümkün olmasa da spor yapmak en önemli önleyicilerden bir tanesidir. Örneğin; eğer sabah 7.00’ da kahvaltı yapıyorsanız bunu yarım saat daha öne çekmeye bakın ki kalan yarım saatlik süre size spor yapmak için kalsın.

Rutinden Kurtulun: Bu aslında bir yerde yaşam felsefesi durumudur. Her gün aynı şeyi yapmak sizi monotonlaştırır ve bir süre sonra daha hareketsiz biri haline getirir. Bu yüzden haftada en az 3-4 gününüz bir birinden farklı olsun.

Akşam Yatmadan Önce Yemek Yemeyin: Zayıflamak için büyük çaba sarf eden kişilerin en yaygın olarak göz ardı ettikleri durumun başında şüphesiz akşam yemeği saati gelmektedir. Akşam yemeğinizi saat 6.00 da yiyorsanız bundan sonraki kısımda sadece meyve ya da yağsız kuru yemiş tüketmelisiniz. Bunu da elbette yatmadan en az 2 saat önce yapmalısınız.

Evde de Olsa Spor Yapın: Spor yapmak için sokağa çıkmanıza,sahile gitmenize ya da bir spor salonuna yazılmanıza gerek yok. Özellikle akşam yemeğinden sonra yapacağınız yarım saatlik bir egzersiz kilo almanıza büyük oranda engel olacaktır.

 

Anahtar Kelimeler: Kilo vermek için ne yapmalı,kilo vermek için ne yapmak gerekir,nasıl kilo verilir

Açıklama: Kilo almanızı önleyecek ipuçları


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.