Karın Yağları Hangi Besinlerle Eritilir?

Karın yağları sadece aşırı kilolu bayanların değil normal kilodaki bayanlar için de bir kâbustur. Böyle olmasının en büyük sebebi ise karın bölgesindeki yağların sadece sağlık açısından değil görüntü bakımından da zararları olmasındandır. Karın yağlarını eritmek isteyen bayanların dikkat etmeleri gereken en önemli şey yağlı yiyeceklerden uzak durmaktır. Karın bölgeniz ile ilgili bilmeniz gereken ikinci şey ise göbek ölçülerinizin normal mi yoksa anormal mi olduğunu bilmektir. Karın bölgesinin üst sınırı kadınlarda 80 cm, erkeklerde ise 94 cm’dir. Eğer sizin ölçüleriniz bu sınırın üzerindeyse tehlike sinyalleri sizin için yanıyor demektir.

Karın bölgeniz ile ilgili bilmeniz gereken genel konuları anlattıktan sonra biraz da hangi besinlerin karın yağlarını erittiğine bakalım:

Yumurta: Genel olarak bilindiği gibi yumurta insanın kendini tok hissetmesini sağlar. Bu yüzdendir ki bir çok diyetisyen tarafından alerjik bir durum olmadığı sürece zayıflamak isteyen kişilere kahvaltılarda tavsiye edilir. Tokluk hissi verdiği için obeziteyle de mücadele eder.

Badem: Kuruyemişler içinde besin değeri en yüksek olanıdır. Diyet yapanlar için vazgeçilmez bir ara öğündür.

Yeşil Yapraklılar: Yeşil yapraklı sebzeler başta kanser olmak üzere bir çok hastalığın engelleyicisidir. Yağ bakımından düşük olan bu besinler karın bölgesi için en tehlikesiz sebzelerdir.

Süt ve Süt Ürünleri: Hem kas yapımında hem de günlük tok tutma konusunda etkili olan süt ve süt ürünleri karın bölgesindeki yağlardan kurtulmaya yardımcı diğer bir besindir. Bu ürünleri tüketirken dikkat edilmesi gereken ise az yağlı ve yağsız türlerini tercih etmektir.

Yulaf Ezmesi: Şekersiz yulaf ürünlerini süt ve yoğurtla karıştırarak tüketebilirsiniz.

Ananas: Tropikal bir bitki olan ananas özellikle tok tutma özelliği sayesinde kilo vermek isteyenlerin en büyük yardımcılarından.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.