Kan Grubu Diyeti

Son zamanlarda uzmanların genel kabul gördükleri konulardan bir tanesi de kişilerin kan gruplarına göre diyet yapmalarının daha uygun ve etkin olacağının yargısıdır. Kan gruplarına göre diyetlerin neler olabileceğine geçmeden önce şunu söylemekte fayda var ki; kan grubu diyeti bir çeşit aç kalmadan da zayıflanabileceği gerçeğine dayanan bir diyet türüdür. Dilerseniz şimdi de hangi kan grubunda nasıl diyetler uygulanmalı ve kan gruplarının zayıflamak için nasıl tepkiler verdiği konusuna değinelim.

O Grubu Diyeti:  Bu kan grubunun diyetinde ısıl işlem ya da dondurulmamış taze et ürünleri yer almalıdır. Bu kan grubundaki kişiler süt ürünlerine kolay kolay alışamazlar ve bu ürünleri sevmeleri de oldukça zor ve düşük ihtimallidir.

A Gurubu Diyeti: Kan grubu A olan kişilerin metabolizmaları, Kan grubu 0 olanların metabolizmalarının tam tersidir. Dolayısıyla 0 Grubu diyetinin tam tersini A Grubu için uygulamak yanlış olmaz. Yani et çeşitlerinin tüketimi A grubuna ağır gelebilir. Süt ve süt ürünlerini çok severler diyebiliriz.

B Grubu Diyeti: 0 Grubu ve B Grubuna oranla B Grubu diyeti çeşitlilik bakımından daha zengindir. Bu zenginlik B Grubu için hazırlanan diyette hayvansal besinlerle bitkisel besinler arasında kusursuz bir denge oluşturur. Buğday, fındık, susam, mercimek gibi besinler kan grubu B olan kişilerin kolay kilo almasına neden olur.

AB Grubu Diyeti: Kan grubu AB olan kişiler diğer kan grubundaki kişilere göre çok daha fazla dikkatli olmalılar. Çünkü bu kan grubuna sahip kişiler genetik yapı olarak hem A kan grubundan hem de B kan grubundan bir şeyler almışlardır. Dolayısıyla hem A grubu diyeti çok iyi bilmek hem de B grubu diyeti bilmek faydalı olacaktır. AB grubunun diyetini diğerlerinden ayıran bir diğer özelliği ise domates tüketimidir. Domates, diğer kan grupları için uzmanlar tarafından önerilmese de kan grubu AB olanlar için önerilmektedir.

 

Anahtar Kelimeler: kan grubu diyeti nedir,kan grubu diyeti,kan grubu diyeti nasıl yapılır

Açıklama: Kan gruplarına göre kişilerin diyetlerine yön verecek kalitede bir yazı.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.