Kadınlara Hamileliği Sevdiren Gerekçeler

Hamilelik hemen hemen her kadının hayali olan, zorlukları olduğu kadar tatlılıkları ve güzel anıları barındıran, yaşamın ve insanlığın en temel, en özel zamanlarındandır.
Bu dönem hakkında genel olarak sağlık problemleri, doğumda yaşanan zorlukları, doğum sonrası oluşan cinsel problemleri, ruhsal sıkıntıları, vücut deformelerini duyarız. Olumsuz sözlerle daha çok karşılaşılması anne adaylarını korkutur ancak olumlu sözlerden hiç bahsedilmez. Bu anlatılanlar objektif bir bakış açısıyla anlatılsaydı devamında şunlar anlatılırdı:
” Kocamdan, ailemden, kocamın ailesinden en ilgi ve değer gördüğüm dönemdi. ”
Günümüzde hamilelikte yaşanan sıkıntılar artmış ve beraberinde sevdikleriniz tarafından gösterilen ilgiyi getirmiştir. Bebeğe ve size bir zarar gelmemesi için adeta elinizi sıcak sudan soğuk suya sokmazlar. Aşermeleriniz bazen gerçekdışı olsa dahi her zaman amacına ulaşır. Kısacası hayatınızda nazınızın en çok çekildiği dönem olmakla beraber en çok dinlenme fırsatı bulduğunuz dönem, hamilelik dönemidir.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte normal doğumlar bile ağrısız, sancısız bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Acı çekmek istemeyen ancak normal doğumu tatmak isteyen anne adayları bu yolla daha rahat bir doğum geçirebilirler. Sezaryen, suda doğum vb. ile geçmişte yaşanan sıkıntılar günümüzde yok denecek kadar az. Yani en önemli sorunlardan sayılan doğum sorununu bile alternatiflerle halledebilirsiniz.
Doğum kadının tüm organlarını ve tüm vücudunu yenileyen, temizleyen bir nimettir. Doğum yapan kadın adeta yeniden doğmuş gibi olur, yüzüne anne olmanın verdiği güzellik gelir. Bunun yanısıra dini açıdan bakıldığında günahların yok olduğu bir süreçtir. Bu da kadınlara hamileliği sevdiren en önemli nedenlerdendir.
Anne olduktan sonra çocuğun büyüyüp gelişmesi ve yetişkin olması sürecinde yaşanılan tüm olaylar anneye ” İyi ki anne olmuşum. ” dedirtir. Hamilelik sürecinde geleceği hayal edin. Bebeğinizin size yaşatacaklarını düşünün. Duygusal açıdan bakıldığında hayattaki tüm zenginliğinizi size hamileliğiniz vermiştir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.