İştah Kapatan Besinler

Eğer bu zamana kadar bir çok diyet uygulamışsanız ve hiç birinden istediğiniz sonuca ulaşamamışsanız bir kez de diyet yapmadan yani aç kalmadan zayıflama yöntemini size öneririz. Tabi bunu söylerken daha önce diyetisyene hiç gitmediğinizi varsayarak söylüyoruz. Aç kalmadan kilo vermek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey iştah kesici besinleri çok iyi şekilde bilmeniz ve tanımanızdır.

İştah kesici besinlerin en başında yumurta gelmektedir. Özellikle sabah kahvaltısında yediğiniz en az bir adet haşlanmış yumurta gün boyunca tok kalmanıza yardımcı olabilecek en önemli besinlerden bir tanesidir. Haşlanmış yumurtanın yanında yenen bir iki dilimlik yağsız beyaz peynir yemek karnınızın kahvaltıda da daha erken doymasına yol açabilir ve başka besinlere doğru kaymanızı engeller.

Sabah kahvaltısının dışındaki öğünlerde de iştah kapatıcı besinler tüketmek kilo vermeniz konusunda sizin için önemli bir adım olabilir. Mercimek, fasulye, bezelye gibi kuru baklagiller de polistoginin içerdikleri için vücudumuz için en doğal iştah kapatıcılarıdır. Kuru baklagiller aynı zamanda en önemli lif kaynaklarından bir tanesidir.

Yemeklerden önce yenilen en az yarım porsiyonluk yeşil salata yemek esnasında insana doymuşluk hissi verir ve kişinin daha az yemek yemesini sağlar. Yeşil salata tüketiminde en dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi ise hazır salata soslarından uzak durmaktır.

Yeşil çay hem yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı gibi özelliklerinin yanı sıra iyi bir iştah kesicidir.

Atıştırmayı önleyicilerin en iyisi olarak nitelendirebileceğimiz elma, ayva ve armut kişinin uzun süre tok kalmasını sağlar.

Yağsız herhangi bir yeşillik çorbası a yine tokluğunuzun kalıcı olmasını sağlar.

 

Etiketler:iştah kesici besinler,iştah kapatan yemekler,iştah kapatan yemekler

Açıklama: İştahınızı azaltacak yiyeceklerin listesi.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.