İhanet Acısı Nasıl Geçer?

Close up of young couple fighting sitting on sofa

İhanet acısı korkunç bir cümle ile karşı karşıya kaldık maalesef bu korkunç cümle hemen hemen her ilişkide yaşanmaktadır. Kadın olsun erkek olsun ihaneti yaşamaktayız. Sevigililer, nişanlılar ve en çok ihanete uğranılan zaman aralığı evlilik dönemi eşler en çok birbirini evlilik döneminde aldatır. Aldatılan kişi, birçok olumsuz durula baş başa kalır, uyku düzensizliği, nefes alma verme güçlüğü, kalp atışların hızlanması, yemek yememe, iştahsızlık, huzursuzluk, kaygı, derin düşüncelere dalma, etrafındakilere ilgisiz olması, sinirli olma, çevresindekileri kırma, sevilmeme duygusu, nefretin oluşması, ilgisizlik, hayattan zevk alamama, konuşma güçlüğü gibi olumsuz durumlar yaşanmaktadır aldatılan kişide. Bu oldukça zor süreci atlatmak için ilişki uzmanların ihaneti yaşayanlar ve ihaneti daha kolay atlatmak için öneriler de bulunmuşlardır. Bu önerileri uygulamaya çalışalım daha az hasar durumdan kurulalım.
İhanet Acısından Kurtulma Yolları
1.Bu olumsuz durumdan, ilk başta sakin olayım kendimizi hırpalanmanın hiçbir yararı yok. Bulunduğumuz ortamdan uzaklaşalım, olayı hatırlatacak kişilerde uzak duralım.
2.Kendimize zaman ayıralım, yürüyüş yapalım yapılan yürüyüşlerin ruh sağlığı açısın da oldukça olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır.
3.Sevdiklerimizle zaman geçirelim arkadaşlarımız, ailemiz bu zor günlerden onlardan destek isteyelim.
4.Kendiniz sakın suçlamayın ben bunları hak ettim yeterince ilgilenemedim, yanında olamadım gibi cümleler kullanmayın ya da ben nasıl anlamadım ben nasıl inandım, güvendim o beni hak etmiyordu gibi cümleler daha çok olayın size hatırlanmasına sebep olacaktır.
5.Acele etmeyin olayı öğrendikten sonra hemen ilişkinizi bitirmeyin sağlıklı düşünmek için zaman lazım sabırlı olun sakinleşinceye kadar bir karar vermeyin.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.