Hangi Dönemde Hamile Kalınır

Birçok evli çiftin hayalidir evlat sahibi olmak. Bunun için birçok tedavi gören kişiler vardır. Evlat sahibi olmanın mutluluğunu yaşamak isteyenler hamile kalmak için birçok yöntem uygulamaktadır. Hamile kalmak için nereden başlamak gerekir, hamile kalmayı kolaylaştıran yöntemler var mıdır? Hamile kalmayı düşünmekten itibaren nasıl bir yol izlenmesi gerekir?

Hamile kalmak isteyenler hamile kalmaya karar verdikten sonra vücudunu bu döneme hazırlaması gerekir.  Sağlıklı bir vücutla hamile kalmak çok önemlidir. Hamile kalmaya karar verdikten sonra bir doktora muayene olup gereken tahlilleri yaptırmak gerekir. Doktor gereken tedaviyi yaptıktan sonra hamile kalınmalıdır. Unutmamak gerekir ki siz sağlıklıysanız bebeğiniz de o kadar sağlıklı olacaktır.

Hamile kalmak yumurta hücresinin yumurtlama döneminde gerçekleşir. Yumurtlama dönemini basit bir hesaplamayla bulabilirsiniz. Eğer adet döneminiz düzenliyse bu hesaplamaya yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Adet olma tarihinizle diğer ay adet olma döneminiz kaç gün onu bilmeniz gerekir. Örneğin adet döneminiz 28 günde bir oluyorsa bu rakamdan 14 ü çıkarmanız gerekir. 28-14=14 çıkar. Adet olduğunuz ilk günden 14 gün sayın. 14.  gün genel olarak yumurtlama döneminiz olacaktır. Yumurtlama tarihinin birkaç gün öncesi ve birkaç gün sonrası hamile kalmak için en uygun zamanlardır.  Tabiki adet döneminiz düzensizse bu hesaplama değişebilir.

Hamile kalmayı kolaylaştırdığını düşünen bazı yöntemler vardır. Bunlardan bir tanesi de bazı pozisyonların hamile kalmayı kolaylaştırması. Bu konuyla ilgili doktorunuza danışabilirsiniz. İlişkiden sonra bayanın yarım saat kalmamasının da hamile kalmayı kolaylaştırdığı söylenir. Hamile kalmak için en uygun yöntemleri doktorunuz söyleyecektir, bu yöntemler hamileliği kolaylaştıran yöntemler olarak bilinir.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.