Hamileyken Hangi Deniz Ürünlerinden Uzak Durulması

Bildiğimiz gibi hamileyken birçok şeyden uzak durmamız gerekebilir. Başta alkol ve sigara gelsede sadece onlardan uzak durmak yetmiyor. Birçok deniz ürünü, fazlasıyla yenmemesi gereken fastfoodlar ve bunun gibi çok şeyden uzak durmak zorunda kalırız. Bebeğimiz gün geçtikçe büyürken bizim ona dikkat etmemiz gerekir. Bir anne olarak bebeğimizin geleceğini düşünmek ve bir şeyler yapmak görevimizdir.

Fastfood, sigara ve alkolden uzak durmamız gerektiğini neredeyse tüm anneler bilir fakat birçok deniz ürünü ile de vedalaşmamış gerekiyordur. Bu deniz ürünleri üstünde birçok mikrop veya bakteri barındırarak vücudunuzda çeşitli hastalık oluşturabilir. İki can taşıyorsunuz sonuçta ve daha dikkatli olmanız gerekiyor. Yememeniz gereken başlıca deniz ürünleri midye, istiridye ve karides gibi kabuklu deniz ürünleridir. Bu deniz ürünleri üstünde bıraktığı çeşit çeşit bakteri ve mikrop ile sizin sağlığınız açısından kötü bir etki bırakır. Bu deniz ürünlerinin yanı sıra Sushiler ise asla tüketilmemelidir. Sushi’nin çiğ olması bebeğinizin zehirlenmesine bile yol açabilir. Bebeğinizin ve tabii ki sizin sağlığınız için asla tüketmemenizi öneriyoruz. Bu ürünler üzerinde campylobacter adlı hastalık yapan bakteriler taşıyabilirler ve bu sizi ölüme kadar götürebilir. Ürünlerden oluşan hastalıklar sizin ilaç kullanmanızı gerektirebilir. İlaç kullanarak bebeğe zarar verebilirsiniz, ilaç kullanmaz iseniz hastalığınızın ilerlemesine sebep verebilir ve kendi hayatınızı riske atabilirsiniz.

Her iki canın sağlığı açısından bu ürünleri tüketmekten mümkün olduğu kadar uzaklaşmalı ve hamilelik esnasında kabuklu, az pişmiş ya da çiğ deniz ürünlerini tercih etmemelisiniz.

hamilelik belirtileri vajinal kaşıntı

hamilelik belirtileri en erken ne zaman baslar

gebelik haftası hesaplama sezeryan

Left Menu Icon
Right Menu Icon