Hamilelikte Uyku Problemi İçin Tavsiyeler

Hamilelikte her bayanın şikâyet konusu uyku problemdir. Hamilelikte uyku probleminin nedenleri ise, stres, psikolojik, hormonlarda olan değişmeler neden olabilmektedir.
Hamilelikte sık idrara çıkma isteği de uyku problemine neden olmaktadır. Hamilelikte büyüyen rahim sık sık idrara çıkmanıza neden olur. Bundan dolayı hamilelik süresinde uykusuzluğa neden olur.
Nefes darlığı sorunu da hamilelik süreci boyunca rahim büyür ve çok yer kaplar bu da nefesin kesilmesine neden olur. Bu da uyku problemi olarak görülür.
Mide yanması sorunu da hamilelik süreci boyunca bir problem olarak bilinir. Yanlış yenilen yemekler, doğru olarak içilmeyen içeceklerde mide yanması problemi olarak bilinir.
En büyük neden ise doğru bir pozisyonda yatmamadır. Eğer sizler hamileyken korku içinde yatarsanız bu sizin uykunuzun kaçmasına neden olur. Bunun için hamileyken sırt üstü yatmanızı tavsiye ederiz. Böylece içinizde rahat olur bebeğiniz de sağlıklı bir şekilde uyumuş olursunuz.
Peki, hamilelik süresinde düzenli bir uyku için ne yapılmalıdır.
Düzenli egzersiz yapın, her gün düzenli olarak yürüyüşte bulunun.
Yatmadan önce aşırı şekilde yemek yemeyin. Mide yanması sorununa karşı tedbir olur.
Yatmadan önce kesinlikle kahve içmeyin, çikolata yemeyin çünkü bu tür yiyecek ve içecekler uykunuzun kaçmasına neden olacaktır.
Yatmadan önce sıvı içecekler almayın, bu sizin tuvalete çıkmanıza neden olacaktır.
Yatmadan önce ılık bir duş alın ki uykunuz daha rahat gelsin.
Uyumak için kesinlikle ilaç almayın, bitkisel içerikli içecekler almayın bu idrar oluşmasına neden olmaktadır.
Uyku sorunu bebeğinizi etkilemez, bu sadece sizin psikolojinizi etkiler bunun için endişelenmeyin.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.