Hamilelikte Çatlakları Önlemenin Yolları

Anne adaylarının en heyecanlı ve mutlu geçtiği dönemde anne adayının fiziksel bazı değişmeler anne aydının üzülmesine stresli bir hamilelik geçmesine neden olmaktadır. Bu dönemin anne aydında fiziksel değişmelerin başında cilt çatlaklardır özellikle bacak ve karın bölgesinde çatlaklar oluşmaktadır bu çatlakları azaltmak ve ortadan kaldırmak için yapmanız gereken birkaç uygulama ve yediklerinize içtiklerimize dikkat etmeniz gerekir.

Bazı bitkisel uygulamalar ve yağlar ciltteki çatlakların oluşmasını önlemekte ve oluşan çatlakları ortadan kaldırmaktadır. Bunların neler olduğunu öğrenelim.

İlk önce bitkisel yağlardan başlayalım.

Argan yağı,

Son yıllarda bir argan yağı cilt ve saç ve saç derisi için kullanılmakta mükemmel çözüm sunmaktadır. Yapmanız gereken sorunlu olan bölgeye argan yağını birkaç damla damlatıp sorunlu bölgeye parmak uçlarınızla masaj yapmak olsun. Masaj argan yağının deriye daha hızlı nüfus etmesini sağlar ayrıca ceviz yağı, badem yağı, nane yağı, gül yağı gibi yağlar da yararlıdır.

Su, günde mutlaka 25 litre su tüketin suyun ayarları sayılmayacak kadar çoktur hamilelikte cilt çatlakları için yararlıdır.

Güne bir elma ile başlayın, ayrıca mevsimlik meyve bolca tüketin, meyve kadar yararlı olan sebzeleri bolca tüketin özellikle yeşil yapraklı olanları mutlaka tüketin.

Sebze çorbaları ve süt ve süt ürünlerini tüketin.

Balık haftada iki defa tüketmeye çalışın balık yararlı yağlar barındırmakta ve bu yararlı yağlar vücuttaki çatlakları almaktadır.

Bitkisel çaylar, papatya çayı, ada çayı, kuşburnu gibi çayları günde bir fincanı geçmeyecek şekilde için.

Stresten baş çıkmayı öğrenin stresten uzak durun, duş aldıktan sonra cildinizi nemlendirin.

Duş alırken suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin ılık su cilt çatlaklarını önlemektedir ayrıca günde 20-25 dakika kadar yürüyün. Gazlı içecekler içmemeye çalışın doğal soda, süt, ayran, meyve suları için.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.