Hamilelik Döneminde Eşin Tutumu Nasıl Olmalı?

Hamilelik Döneminde Eşin Tutumu Nasıl Olmalıdır?
Hamile bir kadın doğum zamanında çok hassas bir durumdadır. Bunun içinde baba adaylarına çok şey düşmektedir. Evet, kadın çocuğu doğurur ama babada hem manevi hem de maddi anlamda anneye yardımcı olmalıdır.
Anne ve baba adayları bu dönemde birlikte iyi zaman geçirmeleri gerekir. Anneyle günün belli saatlerinde yürüyüşler yapılmalı anne dışarı çıkarılmalıdır. Bu durum anne adayına çok iyi gelecektir.
Eğer işim yoğun eşimle zaman geçiremiyorum diyorsanız ise onunla telefonlaşıp hal hatırını sorabilirsiniz. Veya birlikte bebek alışverişine çıkabilirsiniz. Bu durumda olmadıysa ise eşinizle bebeğin doğum kontrolüne gidebilirsiniz. Böylece bebeğinizin büyümesini birlikte izlemiş olursunuz.
Baba adayı anneyi üzmemeli, anneyi stresten uzak tutmalı, annenin yardımına koşmalıdır. Çünkü dünyaya çocuk getirmek tek kişilik bir iş değildir. Her zaman birlikte yapılan bir iştir. Çocuk hem anneye hem de babaya muhtaçtır.
Eğer eşlerden biri mutsuz ise anne de mutsuz olur bu durumda baba evdeki durumu elinden geldiğince anneye belli etmemelidir.
Hamile olan anneye adayımızın kalbi kırılmamalıdır. Çünkü çocukta bu durumdan etkilenir. Bazen baba çocuğu ile konuşmalı çünkü bebek her şeyi hisseder. Başınız annemizin karnına koyup onu dinlemelidir. Bebek her zaman buna ihtiyaç duyar hem bebekte hem de anne adayı her zaman babaya ihtiyaç duyarlar.
Babalar eşlerini her zaman stresten uzak tutmalıdır. Çünkü anne bu durumdan etkiler babaya çok şey düşmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.